BAŞBAKAN ERSİN TATAR TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON ÜST KURULU VE YAYIN YÜKSEK KURULU YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE YEMEK VERDİ

BAŞBAKAN ERSİN TATAR TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON ÜST KURULU VE YAYIN YÜKSEK KURULU YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE YEMEK VERDİ

Başbakan Ersin Tatar, ülkemizde temaslarda bulunan Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Yayın Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu ve üyelerine yemek verdi.

Başbakan Tatar, iletişim çağında her şeyin çok hızlı şekilde yayıldığını belirterek, bu yayınların belli bir ölçüde kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.  

Başbakan Ersin Tatar, KKTC’de çalışma ve incelemelerde bulunan Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Yayın Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu ve üyeleriyle çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğine de dikkat çekti..

İletişim çağında gerek televizyonlarla gerekse sosyal medya aracılığı ile her şeyin hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Başbakan Tatar, fikir ve hürriyet özgürlüğü olduğunu ancak günün sonunda bir mağduriyet olmaması için  bu yayınların da bir ölçüde kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

 Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Yayın Yüksek Kurulu arasındaki temasların  kendilerini memnun ettiğini kaydeden  Başbakan Tatar,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti’nin yakın ilişkiler içerisinde olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu  Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin de Başbakan Tatar ile yaptıkları görüşmeyi önemli bulduklarını belirtti.

Çok verimli temaslar yaptıklarını kaydeden Şahin, Türkiye Cumhuriyeti’nde Radyo Televizyon mecrasını denetlemenin yanında internet mecrasını da denetlemeye başladıklarını, bunun birçok Avrupa ülkesinin önünde olan bir atılım olduğunu söyledi.

 

Print
Posted: Eki 17, 2019,
Comments: 0,
Tags:
«Kasım 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678