Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

İlk tören CTP eski genel başkanlarından Özker Özgür’ün kabri başında düzenlendi.
Törende konuşan Özgür’ün kızı Münevver Özgür Özersay, babasının gerek kendi içinde gerekse adada hissettiği bölünmüşlüklerle dürüstçe mücadele ettiğini söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise Özker Özgür’ün önemli devlet bir adamı olduğunu söyledi.
Özgürgün, Özker Özgür’ün Kıbrıs Türk siyasetine ve Kıbrıs Türk Halkının demokrasi mücadelesine büyük katkıları olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Özker Özgür ve eşi Zehra Özgür’ün kabirlerine çiçek bırakıldı. Daha sonra Ulusal Birlik Partisi eski Genel Sekreterlerinden Salih Miroğlu’nun kabri başında tören düzenlendi.
Törende konuşan, Salih Miroğlu Vakfı Başkanı Kamil Oygar, Miroğlu’nun yaşamıyla ilgili kronolojik bilgiler vererek, onun Kıbrıs Türk toplumunun yetiştirdiği ender kişilerden biri olduğuna dikkati çekti.

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan da, Miroğlu’nun saygılı, iyi bir hatip, yurtsever, uzlaşmacı, tartışmayı bilen ve hizmet etmek için çalışan bir kişi olduğunu söyledi.

Törende son konuşmayı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün de Miroğlu’nun UBP’de Genel Sekreter ve Genel Başkanlık görevlerini üstlenerek ülkede önemli işler yapması beklendiği bir sırada vefat ettiğini söyledi.
Özgürgün, Miroğlu’nun her kesimden dostluklar kazanmış, sevilen, halka mal olmuş bir devlet adamı olduğuna da dikkati çekti.

Tören, konuşmaların ardından Miroğlu’nun kabrine çiçek bırakılmasıyla sona erdi.

Print
Posted: Kas 22, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Aralık 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
10783

Başbakan Özgürgün:“Güçlü Bir Hükümete İhtiyaç Var”

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs TV’de “Empati” programında Ali Baturay ve Mehmet Hasgüler`in  sorularını yanıtladı.

“Neden erken seçim kararı aldığına” ilişkin soru üzerine Başbakan Özgürgün, seçimi güven oylaması olarak gördüğünü, Cumhurbaşkanı’nın bazı uygulamalarının da bunu gerektirdiğini belirterek,  “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.


Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Devamı
282930
10974

Başbakan Özgürgün:"Rum Ortodoks Kilisesinin Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir"

Kıbrıs Adasının tarihi sürecinde Kıbrıs Türklerine karşı her türlü düşmanca eylem ve söylemlerin mimarı, finansörü olan Rum Ortodoks Kilisesinin şimdiki Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir

Devamı
123
45678910
11459

Başbakan Hüseyin Özgürgün A Haber’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye sayesinde kan dökülmediğini, barışın sağlandığını ifade ederek ancak Kudüs konusunda alınan kararın, bölgedeki sorunları ve istikrarsızlığı büyüteceğini ve daha karmaşık hale getireceğini, alınan karardan bu sonucun çıktığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının, bölgedeki sorunları daha da büyüteceğini söylediKıbrıs’ın bölgeye yakınlığına ve gelişmelerden etkileneceğine dikkati çeken Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta yıllardır devam eden sorunu çözmek değil büyütmek isteyenlerin, şimdi aynısını Ortadoğu’da yaptığını kaydetti.

Devamı
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567