Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”nde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.
Dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimizin aydın bir toplum olma yolunda üstlendikleri rol oldukça önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler; yeni nesli sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır…” sözü öğretmenlerin toplumlara şekil veren en büyük mimar olduğunun bir ifadesidir. Ülkemizin geleceğe en iyi şekilde taşınması, kültürel mirasımızın genç nesillere aktarılması, her yönden güçlü bir şekilde gelişim göstermesinde en önemli görevi öğretmenlerimiz üstlenmektedir. En büyük güvencemiz, geleceğimiz olan gençlerimizin gelenek ve göreneklerinin bilincinde,  farklı düşüncelere daima  saygı duyan ve demokrasiye içtenlikle sahip olarak yetiştirilmeleri önemlidir. Hayatlarının en önemli kısmı eğitim ve öğretim aldıkları yıllar olan gençlerimiz için öğretmenlerimizin rehberliği hayati bir önem taşımaktadır. Öğretmenler, sorumluluk duygusu içinde  sonsuz bir özveri  ve sabır ile çocuklarımızı yetiştirirken, sevgi ve şevkatle onlara yaklaşarak her konuda en doğru şekilde hayatlarına yön verendir. Toplumuna yararlı, hem derslerinde başarılı hem de sosyal yönü güçlü, sağlıklı bireyler yetiştirmek için verilen uğraşlar aslında sağlam bir toplumun yaratılmasına da yapılan yatırımdır. Kıbrıs Türkleri olarak toplumsal varoluş mücadelemizde, fedakar öğretmenlerimizin tüm baskı ve yasaklara rağmen Kıbrıs Türk Toplumunun benliğini kaybetmeden, milliyetini ve değerlerini unutmadan bugünlere gelebilmesindeki katkıları takdire şayandır. Öğretmenlerimizin dün olduğu gibi bugünde bu değerlerle çalışmalarına devam ettiklerine yürekten inanıyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirerek ülkemizi daha aydınlık ve daha güzel yarınlara kavuşturmak adına büyük rol üstlenen ve Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkelerden ödün vermeden görev ifa eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en kalbi duygularımla kutlar, milli mücadele yıllarında ve görevleri başında şehit olan öğretmenler başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenleri de rahmet ve minnetle anarım.


Print
Posted: Kas 23, 2017,
Categories: Mesajlar,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ekim 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234