Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”nde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.
Dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimizin aydın bir toplum olma yolunda üstlendikleri rol oldukça önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler; yeni nesli sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır…” sözü öğretmenlerin toplumlara şekil veren en büyük mimar olduğunun bir ifadesidir. Ülkemizin geleceğe en iyi şekilde taşınması, kültürel mirasımızın genç nesillere aktarılması, her yönden güçlü bir şekilde gelişim göstermesinde en önemli görevi öğretmenlerimiz üstlenmektedir. En büyük güvencemiz, geleceğimiz olan gençlerimizin gelenek ve göreneklerinin bilincinde,  farklı düşüncelere daima  saygı duyan ve demokrasiye içtenlikle sahip olarak yetiştirilmeleri önemlidir. Hayatlarının en önemli kısmı eğitim ve öğretim aldıkları yıllar olan gençlerimiz için öğretmenlerimizin rehberliği hayati bir önem taşımaktadır. Öğretmenler, sorumluluk duygusu içinde  sonsuz bir özveri  ve sabır ile çocuklarımızı yetiştirirken, sevgi ve şevkatle onlara yaklaşarak her konuda en doğru şekilde hayatlarına yön verendir. Toplumuna yararlı, hem derslerinde başarılı hem de sosyal yönü güçlü, sağlıklı bireyler yetiştirmek için verilen uğraşlar aslında sağlam bir toplumun yaratılmasına da yapılan yatırımdır. Kıbrıs Türkleri olarak toplumsal varoluş mücadelemizde, fedakar öğretmenlerimizin tüm baskı ve yasaklara rağmen Kıbrıs Türk Toplumunun benliğini kaybetmeden, milliyetini ve değerlerini unutmadan bugünlere gelebilmesindeki katkıları takdire şayandır. Öğretmenlerimizin dün olduğu gibi bugünde bu değerlerle çalışmalarına devam ettiklerine yürekten inanıyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirerek ülkemizi daha aydınlık ve daha güzel yarınlara kavuşturmak adına büyük rol üstlenen ve Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkelerden ödün vermeden görev ifa eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en kalbi duygularımla kutlar, milli mücadele yıllarında ve görevleri başında şehit olan öğretmenler başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenleri de rahmet ve minnetle anarım.


Print
Posted: Kas 23, 2017,
Categories: Mesajlar,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Aralık 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
10783

Başbakan Özgürgün:“Güçlü Bir Hükümete İhtiyaç Var”

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs TV’de “Empati” programında Ali Baturay ve Mehmet Hasgüler`in  sorularını yanıtladı.

“Neden erken seçim kararı aldığına” ilişkin soru üzerine Başbakan Özgürgün, seçimi güven oylaması olarak gördüğünü, Cumhurbaşkanı’nın bazı uygulamalarının da bunu gerektirdiğini belirterek,  “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.


Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Devamı
282930
10974

Başbakan Özgürgün:"Rum Ortodoks Kilisesinin Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir"

Kıbrıs Adasının tarihi sürecinde Kıbrıs Türklerine karşı her türlü düşmanca eylem ve söylemlerin mimarı, finansörü olan Rum Ortodoks Kilisesinin şimdiki Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir

Devamı
123
45678910
11459

Başbakan Hüseyin Özgürgün A Haber’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye sayesinde kan dökülmediğini, barışın sağlandığını ifade ederek ancak Kudüs konusunda alınan kararın, bölgedeki sorunları ve istikrarsızlığı büyüteceğini ve daha karmaşık hale getireceğini, alınan karardan bu sonucun çıktığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının, bölgedeki sorunları daha da büyüteceğini söylediKıbrıs’ın bölgeye yakınlığına ve gelişmelerden etkileneceğine dikkati çeken Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta yıllardır devam eden sorunu çözmek değil büyütmek isteyenlerin, şimdi aynısını Ortadoğu’da yaptığını kaydetti.

Devamı
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567