BAŞBAKAN ERSİN TATAR: “KKTC EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRMEK, SIKINTILARI AŞMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI HER BOYUTU İLE SÜRDÜRÜYORUZ”

BAŞBAKAN ERSİN TATAR: “KKTC EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRMEK, SIKINTILARI AŞMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI HER BOYUTU İLE SÜRDÜRÜYORUZ”

TATAR’DAN EKONOMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA (1)

“İHTİYAÇLI OLANLAR, ÇEKLERİNİ ÖDEMEDE SIKINTI YAŞAYANLAR BANKALARINA BAŞVURABİLECEK, OLUŞTURULAN İMKANLARINDAN YARALANABİLECEK”

“TAKAS MESELESİNDE YAŞANAN SIKINTILARIN AŞILMASI İÇİN HÜKÜMETİMİZ AÇILIM YAPTI”

“KALKINMA BANKASI ÜZERİNDEN İŞLETMELERE KREDİ VERİLECEK… HALK BANKASI ARACILIĞIYLA ESNAF VE ZANAATKÂRLARA UCUZ MALİYETLİ VE UZUN VADELİ KREDİ SAĞLANACAK”

“MALİYE BAKANLIĞI, TÜRKİYE’DE HEYETLERARASI GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRMEK ÜZERE BİR TAKIM ÇALIŞMALAR YAPIYOR”

Başbakan Ersin Tatar, hükümetin koronavirüs kapsamında yürüttüğü ekonomik çalışmalar ve aldığı kararlarla ilgili basın toplantısı düzenleyerek, “KKTC ekonomisini güçlendirmek, sıkıntıları aşmak için çalışmalarımızı her boyutu ile sürdürüyoruz” dedi.

Kredi Garanti Fonu destekli 12 ay vadeli bir milyar Türk liralık kredi paketiyle ilgili açıklamalarda bulunan Tatar, kredinin ilk altı ayının ödemesiz olacağını, işletmelere maliyetin de yüzde 9 olacağını belirtti.

Tatar, “İhtiyaçlı olanlar, çeklerini ödemede sıkıntı yaşayanlar bankalarına başvurabilecek, oluşturulan imkanlarından yaralanabilecek. Takas meselesinde yaşanan sıkıntıların aşılması için hükümetimiz açılım yaptı” dedi.

Başbakan Ersin Tatar, Halk Bankası aracılığı ile esnaf ve zanaatkârlara ucuz maliyetli ve uzun vadeli kredi sağlayabileceğini de kaydetti.

Toplantıda ekonomik önlemler çerçevesinde 3 tür kredi açıklayan Tatar, Kalkınma Bankası üzerinden işletmelere kredi verileceğini de anımsattı.

Maliye Bakanlığı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nde heyetlerarası görüşme gerçekleştirmek üzere bir takım çalışmalar yaptığını da açıklayan Tatar, “KKTC ekonomisini güçlendirmek, sıkıntıları aşmak için çalışmalarımızı her boyutu ile sürdürüyoruz” dedi.

Print
Posted: Mar 31, 2020,
Comments: 0,
Tags:
«Ağustos 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456