Başbakan Hüseyin Özgürgün'ün Anneler Günü Mesajı

Başbakan Hüseyin Özgürgün'ün Anneler Günü Mesajı

Heryıl, Mayıs ayının ikinci pazarı kutlanan “Anneler Günü”, karşılıksız sevgi, sabır ve hoşgörünün simgesi annelerin hayatımıza ne kadar önem, değer ve güzellik kattıklarını yansıtan çok özel bir gündür.

 

Kutsal annelik sevgisi senenin sadece bir gününe sığdırılamayacak kadar büyüktür. Bu özel gün, annelerin toplum ve insanlık hayatındaki yeri ve değerinin bir kez daha anlatılmasına vesiledir. Aile kurumunu bir arada tutan en değerli birey olan annelerin toplumdaki rolleri ve görevleri oldukça fazladır. Günümüzün gelişmiş toplumlarının yapısına bakıldığında, annenin hem ekonomik hem de sosyal yönden birçok sorumluluğun üstesinden başarı ile geldiğini görmekteyiz.  Buna bağlı olarak annelerin, kutsal annelik rolünün yanısıra başta çalışma hayatı olmak üzere pek çok konuda kendilerini geliştirmeleri ülkemizin gelişmesinde de büyük bir rol oynamaktadır. Bir çocuğun eğitim yaşantısının yanında düzgün kişilikli, sorumluluk bilinci yüksek, güçlü ve sağlıklı nesiller olarak yetişitirilmesinde hiç şüphesiz en önemli görev yine annelere düşmektedir. Hayata dair herşeyi öğreten bu fedakar varlıklarımıza çok şey borçlu olduğumuzu hep hatırlamalıyız.

 

Kıbrıs Türk Halkı bugün sahip olduğu çağdaş yaşam koşullarını elde etmek adına büyük bedeller ödemiştir. Bugünlere ulaşana kadar geçen tarihi süreçte yaşanan zor yıllarda annelerimizin büyük görevler üstlendiği yadsınamaz bir gerçektir.

 

Her yaşta sevgi ve desteğini bizlerden esirgemeyen tüm annelerimizin bu özel gününü kutluyor, annelerimize her zaman hak ettikleri saygı ve sevginin gösterilmesini ve aile bağlarının daha da kuvvetlendirilmesini diliyorum.

 

Print
Posted: May 8, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910