Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayi Tesisleri Açılış Törenine Katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayi Tesisleri Açılış Törenine Katıldı

ÖZGÜRGÜN: “MUSTAFA HACIALİ İŞLETMELERİ KIBRIS TÜRK HALKININ EKONOMİK  YOLCULUĞUNU TEMSİL EDİYOR...”

Mustafa Hacıali Yem Sanayi Tesisleri’nin resmi açılışı dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün ve hükümet yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

Yaklaşık 8 ay önce Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan, tüm küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla kanatlılar için yem üreten, yönetici dahil 37 kişinin çalıştığı tesisin resmi açılışı için bu öğleden sonra bir tören düzenlendi.

Mustafa Hacıali İşletmeleri bünyesinde faaliyet veren yem sanayi tesisinin açılışı törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün de katıldı.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Hasan Taçoy, Mustafa Arabacıoğlu ve Ersin Tatar’ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekilleri de törende yer aldı.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün törendeki konuşmasında, Mustafa Hacıali İşletmeleri’nin Kıbrıs Türk halkının ekonomik anlamadaki yolculuğunu temsil ettiğini söyledi.

Bu fabrikayla KKTC’nin Ortadoğu’nun en modern tesisine sahip olduğunu kaydeden Özgürgün, ülkeye ciddi yatırımlar yapan Mustafa Hacıali’nin ihracat ve istihdamdaki rolüne değindi.

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin özelleştirilmesinde Mustafa Hacıali’nin adının olduğunu da söyleyen Özgürgün, o dönemin Bakanlar Kurulu’nda Dışişleri Bakanı olarak görev yaptığını anımsattı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Mustafa Hacıali’nin Kıbrıs Türk Petrolleri için teklif ettiği rakamı duyduğumda içimden ‘KKTC’de bu büyüklüğe ulaşabildik mi?’ diye geçirmiş, gururlanmıştım” şeklinde konuştu.

Bu yem fabrikasıyla ülkeye yeni bir ekonomik tesisin kazandırıldığını ve böyle bir tesisin açılışına katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, “Mustafa Hacıali’nin KKTC’ye ekonomik alanda olduğu kadar sosyal alanda da katkıları olduğunu biliyoruz. Siyaset anlamında bize daha olumlu adımlar atmamız adına da güç verdiniz” dedi.

Print
Posted: May 12, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10460

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

Devamı
23242526
27282930123
45678910