Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayi Tesisleri Açılış Törenine Katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayi Tesisleri Açılış Törenine Katıldı

ÖZGÜRGÜN: “MUSTAFA HACIALİ İŞLETMELERİ KIBRIS TÜRK HALKININ EKONOMİK  YOLCULUĞUNU TEMSİL EDİYOR...”

Mustafa Hacıali Yem Sanayi Tesisleri’nin resmi açılışı dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün ve hükümet yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

Yaklaşık 8 ay önce Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan, tüm küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla kanatlılar için yem üreten, yönetici dahil 37 kişinin çalıştığı tesisin resmi açılışı için bu öğleden sonra bir tören düzenlendi.

Mustafa Hacıali İşletmeleri bünyesinde faaliyet veren yem sanayi tesisinin açılışı törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün de katıldı.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Hasan Taçoy, Mustafa Arabacıoğlu ve Ersin Tatar’ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekilleri de törende yer aldı.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün törendeki konuşmasında, Mustafa Hacıali İşletmeleri’nin Kıbrıs Türk halkının ekonomik anlamadaki yolculuğunu temsil ettiğini söyledi.

Bu fabrikayla KKTC’nin Ortadoğu’nun en modern tesisine sahip olduğunu kaydeden Özgürgün, ülkeye ciddi yatırımlar yapan Mustafa Hacıali’nin ihracat ve istihdamdaki rolüne değindi.

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin özelleştirilmesinde Mustafa Hacıali’nin adının olduğunu da söyleyen Özgürgün, o dönemin Bakanlar Kurulu’nda Dışişleri Bakanı olarak görev yaptığını anımsattı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Mustafa Hacıali’nin Kıbrıs Türk Petrolleri için teklif ettiği rakamı duyduğumda içimden ‘KKTC’de bu büyüklüğe ulaşabildik mi?’ diye geçirmiş, gururlanmıştım” şeklinde konuştu.

Bu yem fabrikasıyla ülkeye yeni bir ekonomik tesisin kazandırıldığını ve böyle bir tesisin açılışına katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, “Mustafa Hacıali’nin KKTC’ye ekonomik alanda olduğu kadar sosyal alanda da katkıları olduğunu biliyoruz. Siyaset anlamında bize daha olumlu adımlar atmamız adına da güç verdiniz” dedi.

Print
Posted: May 12, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678