Başbakan Hüseyin Özgürgün K-Pet Süper Lig Şampiyonu MTG Onuruna Yemek Verdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün K-Pet Süper Lig Şampiyonu MTG Onuruna Yemek Verdi
Başbakan Hüseyin Özgürgün, K-Pet Süper Lig Şampiyonu Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nün yetkilileri ve futbolcuları onuruna yemek verdi.
 
Merit Hotel’de yer alan akşam yemeğine Kıbrıs Türk Futbol Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü Başkanı Şükrü Şemmedi, yönetici, teknik adamlar ve futbolcular katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün yemekte yaptığı konuşmada, Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nü elde etmiş olduğu şampiyonluktan dolayı kutlayarak, “bir yemekle sizin alın teriniz ve emeğiniz ödenemez” dedi ve bunun gerek takım gerekse bireysel sporlarda da böyle olduğunu söyledi.

MTG’nin hocalarının kendisinin uzun yıllar birlikte spor yaptığı arkadaşları olduğunu belirten  Başbakan Özgürgün, şimdi futbol oynayanların daha iyi imkanlara sahip olduğunu kaydetti.

Başbakan Özgürgün konuşmasında  “Uluslararası maç yapabilmeniz için uğraşıyoruz. Federasyon da bu yönde gayret ortaya koyuyor” dedi.

Hedeflerinin şampiyon olan takımların uluslararası maç yapabilmeleri imkanı yaratmak olduğunu vurgulayan Başbakan Özgürgün,  en azından belirli bir ilerlemeyi sağlama noktasında çalışmalarının olduğuna ve KTFF başkanının da bu yönde gayret gösterdiğine işaret etti.

Sahalarda geçmiş yıllara göre seyirci sayısında artış yaşandığını da belirten Başbakan Özgürgün, liglere olan heyecan, ilgi ve kalitenin artmakta olduğuna vurgu yaptı.

Başbakan Özgürgün, “Bu yıl Süper lig şampiyonluğunu benim yıllarca oynadığım ve kaptanlığını yaptığım Çetinkaya’nın elinden aldınız. Çetinkaya ile yaptığınız yarışı takip ettim. Çok da güzel bir yarış oldu. Son haftaya kadar sürdü. Sizi kutluyorum. Güzel bir başarı elde ettiniz” şeklinde konuştu.

MTG’nin çok önemli ve çok köklü bir geçmişi bulunduğunu kaydeden Başbakan Özgürgün, “Mağusa’da hisarın altında maç yapmanın da zorluğu var. Orada kimse deplasmana çıkmak istemez” dedi.

Başbakan Özgürgün, düzenlemiş olduğu bu yemeğin ilkinin süper lig şampiyonundan başladığını belirterek,  bu etkinlikleri tüm spor dallarına yaygınlaştırarak geleneksel hale getirme niyetinde olduğunu da ortaya koyarak, amacının bir çok alanda farkındalık yaratmak olduğunu kaydetti.

SERTOĞLU

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise yaptığı konuşmada, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün kendilerinden önce davranarak yemekle takımı onurlandırmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başbakan Özgürgün’e futbola bu denli önem verdiği için teşekkürlerini sundu. 

Sertoğlu, Başbakan Özgürgün’ün görevi devralmadan önce projelerini duyduğunda çok şaşırdığını belirterek, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün projelerinden birine bu yıl 3 stadın ışıklandırılması için gerekli talimatları verdiğini ve gelecek yıl 4 bölgede gece maçlarının oynanabileceğini anlatarak teşekkürlerini sundu.

ŞEMMEDİ 

MTG Başkanı Şemmedi de, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün gösterdiği nezaket ve ince düşüncesiyle kendilerine verdiği yemekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, teşekkür etti.

Kıbrıs Türk Futbolunda yıllardan beri ileriye yönelik hiçbir adım atılamadığına dikkat çeken Şemmedi, KTFF tarafından memnuniyet verici çabalar ile bir adım öne gidildiğini ifade etti.

Başkan Şemmedi, futbolun, sporun  içinden gelen dinamik bir Başbakan bulunduğunu vurgulayarak, Başbakan Özgürgün’ün futbola, spora verdiği önemi, en kısa zamanda gösterdiğini ve ilgisini belli ettiğini belirtti.

Şemmedi, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e tüm hükümet çalışmalarında başarılar dileyerek,  Kıbrıs Türk Futbolu adına gecede bulunan herkese teşekkür etti.

Print
Posted: May 12, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910