Başbakan Hüseyin Özgürgün, Küçük Kaymaklı Yönetici ve Teknik Ekibi ile Futbolcuları Onuruna Yemek Verdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Küçük Kaymaklı Yönetici ve Teknik Ekibi ile Futbolcuları Onuruna Yemek Verdi

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “SPORUN HER ALANINA DESTEK VERECEĞİZ”

“FUTBOLDA DIŞ TEMAS OLANAĞINI DA ZORLAYACAĞIZ”

“SAHALARIN IŞIKLANDIRILMASI İÇİN GEREKLİ TALİMATI VERDİM”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun her alanına ve futbolun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade ederek, yeni sezon öncesinde sahaların ışıklandırılması için Spor Dairesi’ne talimat verdiğini söyledi.

Başbakan Özgürgün, futbolu daha da yukarıya çekmeye çalışacaklarını ve futbolda dış temas olanağını da zorlayacaklarını belirterek, Futbol Federasyonu’nun bu konudaki girişimlerine her türlü desteği vereceğini vurguladı. Özgürgün, “Biz bu sene spora ilgi duyan bir siyaset ortaya koyacağız” dedi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Kupası Şampiyonu Küçük Kaymaklı Türk SK yönetici ve teknik ekibi ile futbolcuları onuruna yemek verdi.
Merit Lefkoşa Hotel’de dün akşam yer alan yemeğe Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, Başbakanlık Müdürü Mehmet Kortay, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başman, Teknik Direktörü Mehmet Bolkan ile yönetici, teknik adamlar ve futbolcular katıldı.

“SPORUMUZUN İLERİ GİTMESİ İÇİN UĞRAŞ VERECEĞİM”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, yemekte yaptığı konuşmada, Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü'nü elde ettiği başarıdan dolayı kutlayarak, “Sizin kutluyorum, sporumuzun ileri gitmesi için uğraş vereceğim” dedi.
Futbolda birkaç yıl öncesine göre kalite artışı olduğunu, seyirci kapasitesinin de arttığını, gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Başbakan Özgürgün, “Küçük Kaymaklı, benim futbol oynadığım yıllarda, 1985-1986 yıllarının da unutulmaz güçlü takımıydı. Gördüğüm kadarıyla siz o havayı yakaladınız” dedi.
Kulüp Başkanı Ali Başman’ın görevden ayrılacağını duyduğunu ve üzüldüğünü ifade eden Başbakan Özgürgün, “Bence ayrılmaması lazım. Bu hava lig şampiyonluğunu getirecek gibi. Bu da istikrar ister. Takip ediyorum Küçük Kaymaklı önümüzdeki yıl çok ciddi şampiyonluk adayıdır” diye konuştu.
Başman’a, kulüp başkanlığını bırakmaması çağrısı yapan Özgürgün, “Bir sene daha devam etsin, takımı lig şampiyonluğuna götürsün, ki öyle görünüyor. Kadroyu korusun, çok güzel bir kadro var, şimdi şampiyon oldu. Çok üzüldüm başkan, ben rica ediyorum devam et. Biz bu sene spora ilgi duyan bir siyaset ortaya koyacağız. Bunun müjdesini vereyim. Atacağımız adımları Federasyon ile yoğun işbirliği içinde atacağız. Yemeği, başarılı takımların bizim tarafımızdan görülmesi gibi düşünün” dedi.

Kupa şampiyonluğundan dolayı Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nü kutlayan Başbakan Özgürgün, geçmişte futbol oynadığını anlatarak, futboldan hiç kopmadığını, sürekli yakından takip ettiğini kaydetti. Özgürgün, Küçük Kaymaklı’nın başarısının kendisini etkilediğini, bu başarının gelecek yıllarda devam edeceğine olan inancının tam olduğunu ifade etti.

“SAHALAR IŞIKLANACAK”

Futbolun gelişmesine destek olacağını, sahalarının ışıklandırılması yönünde çalışma yapılacağını belirten Başbakan Özgürgün gelecek futbol sezonunda 30 kadar maç oynanacağını, bu maçlarının bir kısmının sıcaklara denk geleceğini ve ciddi sıcaklıkta maçların oynanamayacağını söyledi. Spor Dairesi’ne, sezon başına kadar, her bölgede en az bir ışıklı saha olması için talimat verdiğini açıklayan Başbakan Özgürgün, sporun her alanına destek vereceklerini, futbolda alt yapı ve statların hazırlanması gerektiğini, bunun için de her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.
Küçük Kaymaklı’nın temeline harç koyan çok değerli insanlar olduğunu, kulübün bugün; tesis, yönetici kadrosu, taraftar camiası ve yarattığı değerlerlerle zirvede olduğunu ifade eden Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakanlığa bağlı olduğu için Spor Dairesi olarak bu dönemde Futbol Federasyonu ile çok yoğun iş birliği yapacaklarını anlattı.
Başbakan Özgürgün, futbolu daha da yukarıya çekmeye çalışacaklarını, futbolda dış temas olanağını da zorlayacaklarını, Federasyon’a bu konuda her türlü desteği vereceğini söyledi.

SERTOĞLU: “GELECEK YILIN STARTINI GECE MAÇI İLE VERECEĞİZ”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da, lig şampiyonluğundan sonra en değerli kupanın Federasyon Kupası olduğunu belirterek, final maçının çok heyecanlı geçtiğini her iki takımın da karakterli davrandığını kaydetti.
Federasyon Başkanlığı görevini devralmasının ardından, son birkaç yıldır hayal kırıklığı yaşansa da, futbolda tesislerde ilerlemeler olduğunu anlatan Sertoğlu, “Futbolun içinden gelen eski bir futbolcu, eski bir kulüp başkanı olan ve futbolu çok seven bir Başbakanla birlikte herhalde tekrardan tesislerde atağa geçeriz. Zaten Sayın Başbakan ilk icraatı ile üç stadın ışıklandırılması emrini verdi. Gelecek yılın startını da gece maçı ile vereceğiz. Sayın Başbakan’a futbola verdiği bu değerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. 

BAŞMAN: “GENÇLEŞTİRME VE TAKIM RUHU KUPAYI GETİRDİ”

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başman, yemek davetinden dolayı Başbakan Özgürgün’e teşekkür ederek, “Bu, Kupa Şampiyonu olduğumuz için verilen bir yemektir. Kendisini iki hafta önce dayanışma gecemize davet ettiğimizde, ‘Önce şampiyon olun sonra beraber yemek yiyelim’ dedi. Bu gece buradayız, onun için, bize bu gece kendisiyle beraber olma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum” dedi.
Başarılarından dolayı futbolcularını kutlayan Başman, bu yıl lige başlarken takımı gençleştireceklerini ve çoğunlukla alt yapıdan oyuncularla devam edeceklerini söylediklerini anımsatarak, bazı kesimlerin başarılı olamayacaklarını söylediğini, ancak gençleştirmenin ve takım ruhu ile oynamanın kendilerine kupayı getirdiğini söyledi.

BOLKAN: “GENÇLİĞİN VE SPORUN DEĞERİNİ ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ”

Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Teknik Direktörü Mehmet Bolkan ise, Başbakan Özgürgün’ün, sporun içinden gelen birisi olarak, ülke sporunun ve gençliğinin nelere ihtiyacı olduğunu herkesten daha iyi bildiğine işaret ederek, “İnşallah Kıbrıs Türk sporu sizinle çok ileriye gidecektir. Siz ve sizin gibi insanlar bu ülkede sporun ve gençlerin değerini çok iyi biliyorsunuz. Ancak sizlerle bu spor bu gençlik çok ileri gidebilir” diye konuştu.
Futbolcular adına yapılan konuşmalarda ise, başarılı bir sezon geçirildiği ifade edilerek, yemekten dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’e teşekkür edildi.

BAŞBAKANA FUTBOL FOTOĞRAFI

Yemeğin sonunda, Başbakan Özgürgün’e, Çetinkaya’da futbol oynadığı dönemde 1988’de çekilen bir fotoğrafı ve Küçük Kaymaklı’nın imzalı takım forması takdim edildi. 

Print
Posted: May 17, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.

Devamı
24
2526272829301
2345678