Başbakan Hüseyin Özgürgün, A ve Genç Takımda Şampiyon Olan Dumlupınar Türk Spor Kulübü Onuruna Yemek Verdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, A ve Genç Takımda Şampiyon Olan Dumlupınar Türk Spor Kulübü Onuruna Yemek Verdi

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “AMACIMIZ ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN GENÇLERİMİZİ MOTİVE ETMEK VE BAŞARILARINA DİKKAT ÇEKMEK”

“ULUSLARARASI MAÇ YAPMADIK DİYE MORAL BOZMAYA GEREK YOK”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, amaçlarının, şampiyonluk yaşayan gençleri motive etmek ve elde ettikleri başarılara dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Sporcu ruhuyla yetişenler temiz insanlardır, kötü alışkanlıklardan uzaktır, ülkesine hizmet verecek potansiyele sahiptir, bunlar da kulüplerimizde filizlenmektedir. Bunu görmenin mutluluğu çok büyüktür” dedi.

Başbakan Özgürgün, K-Pet 1. Ligi’nde şampiyon olarak 16 yıl sonra Süper Lig’e yükselen, ayrıca genç takımı da Gençler A2 Ligi’nde de şampiyonluğa ulaşarak A2 Süper Ligi’ne çıkan Dumlupınar Türk Spor Kulübü yönetici ve teknik ekibiyle, futbolcular onuruna yemek verdi.

Gazimağusa’da Palm  Beach Otel’de yeralan yemeğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu,  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Dumlupınar Türk Spor Kulübü Başkanı İsmail Güneş Güneşoğlu, teknik kadro ve futbolcular katıldı.

“GENÇLERİN BAŞARISINA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM”

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Başbakan Özgürgün yemekte yaptığı konuşmada, amaçlarının, şampiyonluk yaşayan gençleri motive ederek, başarılarına dikkat çekmek olduğunu belirterek, genç ve A takımın şampiyonluğundan dolayı Dumlupınar Türk Spor Kulübü’nü kutladı.

Gençlere ve spora değer vermek anlamında yemekler düzenlediğini ifade eden Özgürgün, “Yemek işin bahanesi, başarılı olan, gerçekten çalışan ve sporcu olarak da ülkeye değerli gençler yetiştiren kulüplerimizi, idarecilerimizi, siz değerli gençleri, kamuoyunun da dikkatine getirmek istedim” dedi.

Dumlupınar’ın altyapısında 340 gencin spor yaptığını, bu gençlerin bir araya gelerek sosyalleştiğini, birlikte bir hedefe yöneldiğini, en önemlisi de kötü alışkanlıklardan uzak kaldığını kaydeden Özgürgün, sporun her alanında destek verdiklerini söyledi.

Futbol oynadığı yıllarda Dumlupınar’ın ikinci ligde olduğunu ve Dumlupınar’a karşı forma giydiğini anlatan Başbakan Özgürgün, Dumlupınar’ın köklü bir camia olduğunu kaydetti.

“MORAL BOZMAYA GEREK YOK”

Sporun faydalarına dikkat çekerek, bir çok kulübün gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu, spora çektiğini, camia olarak bir araya getirdiğini, gençlerin aidiyet duygusu ile kulübüne bağlandığını ifade eden Özgürgün, “Uluslararası maç yapmadık diye moral bozmaya gerek yok” dedi.

Sporu ve futbolu anlamayanların, sporun tüm güzelliklerini, Federasyon’un, kulüp yöneticilerinin ve sporcuların ortaya koyduğu gayretleri unutarak, motivasyon bozucu yorumlar yapabildiğine değinen Başbakan Özgürgün, şöyle devam etti.

“Sadece uluslararası maç yapmadık diye sporu küçümsemenin, gençleri ve bu kadar emek veren insanları da motivasyonsuz bırakmanın manası yoktur. Şuna dikkat çekmek istiyorum; futbol oynanacaktır, spor yapılacaktır, tanınsın veya tanınmasın spor ilerleyecektir. Bu sene statlar doldu, maçlarda seyirci patlaması yaşandı. Uluslararası maç yapmadık diye kimse maçla gitmemezlik etmiyor.”

“SPORDA GELİŞMEYE VE TESİSLEŞMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sporda gelişmeye ve tesisleşmeye devam edeceklerini, bu yıl 4 bölgede sahaların ışıklandırılacağını ve zeminlerinin iyileştirileceğini söyleyen Özgürgün, kulüplerin sporcu gençlik yetişmesine katkı yaptığını kaydetti.

Başbakan Özgürgün, “Sporcu ruhuyla yetişenler temiz insanlardır, kötü alışkanlıklardan uzaktır, ülkesine hizmet verecek potansiyele sahiptir, bunlar da kulüplerimizde filizlenmektedir. Bunu görmenin mutluluğu çok büyüktür” dedi.

SERTOĞLU: “ANTREMAN SAHASI SORUNUNU BAŞBAKAN’IN ÇÖZECEĞİNE İNANIYORUM”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da, Dumlupınar’ın kupa kazanan diğer takımlardan farkının, hem genç takımın hem de A takımın şampiyon olarak bir üst lige çıkması olduğuna işaret ederek, çifte şampiyonluğundan dolayı Dumlupınar’ı kutladı.

Dumlupınar’ın sporcu altyapısının güçlü olduğunu bildiğini ve alt yapıda 340 sporcunun bulunduğunu dile getiren Sertoğlu, bu kadar güçlü alt yapısı olan kulübün antreman yapacak sahasının olmamasının acı olduğunu söyledi. Sertoğlu, antreman sahası sorununun elele verilerek çözülmesi dileğinde bulunarak, Başbakan Özgürgün’ün antreman sahası sorununu çözeceğine inandığını belirtti.

Dumlupınar Türk Spor Kulübü Başkanı İsmail Güneş Güneşoğlu ise, takımın şampiyonluğu onuruna verilen yemekten dolayı Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti.

Print
Posted: May 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678