Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN:“GECE MAÇLARI İÇİN STATLAR IŞIKLANDIRILACAK”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbolda gece maçlarının oynanması için dört bölgede statların ışıklandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Başbakan Özgürgün, BRTK’da Yeşim Tuncel Kotak ve Tonguç Kotak’ın hazırlayıp sunduğu “Spor Artı” programına konuk oldu.
Başbakan Özgürgün, hedeflerinin 4 bölgedeki statların ışıklandırılması ve zeminlerinin iyileştirilmesi olduğunu belirterek, Başbakanlık ve Spor Dairesi olarak yeni futbol sezonunda gece maçlarının izlenmesi için gerekli olan tüm alt yapıların tamamlanmasını planladıklarını, Başbakanlık görevine başladığında ilk talimatlarından birinin bu olduğunu açıkladı.
Güzelyurt Zafer, Girne 20 Temmuz, Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük ile Lefkoşa Atatürk Statlarının ışıklandırılacağını ifade eden Başbakan Özgürgün, ülkenin sıcak olduğunu, maç sayılarının artması nedeniyle, futbol liglerin süresinin de uzadığını, maçların sıcaklarda başlayıp sıcaklarda biteceğini, sıcak havanın oynayan ve seyreden için de zor olduğunu kaydetti. Zemin iyileştirilmesinde gerekirse sentetik çim alternatifinde değerlendireceklerini, Girne ve Güzelyurt’taki statlara tartan pist yapılmasının da planladığı bilgisini aktaran Başbakan Özgürgün, tüm spor alanlarındaki altyapıyı iyileştirmeye çalışacaklarını, sporcu olarak birçok branşta çalıştığı için, sporun sorunlarını iyi bildiğini anlattı.

“GENÇLERİN HİSSETİKLERİNİ ÇOK İYİ ANLIYORUM”

Sporda yenileşme istediğini, spor yapan gençlerin hissettiği sıkıntıları çok iyi anladığını kaydeden Başbakan Özgürgün, Spor Dairesi’nin olanaklarının büyük oranda altyapı ve tesisleşmeye gideceğini, statların yanında spor salonlarının da elden geçirileceğini söyledi. Başbakan Özgürgün, spor salonlarının denetlenmesi konusunda Spor Dairesi’nin müfettişlik görevi yapacağını kaydetti. 
Spor dalları arasında, kitle sporu olan futbola ayrılan bütçenin daha yüksek olmasının normal olduğunu, dünyanın her yerinde aslan payını futbolun aldığını kaydeden Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbol kulüplerinde potansiyelin çok yüksek olduğunu, gençlerin bir çok kötü alışkanlıklardan uzak kalması dahil, olumlu gelişmelerine de katkı yaptığını söyledi. Başbakan Özgürgün, daha fazla kitlenin spor yapmasını hedeflediğini, tüm spor dallarının gelişmesi için gereken desteği vereceklerini belirtti.
Başbakan Özgürgün, sporda başarıların ödüllendirilmesi konusunda bir denge kurmak için gereken çalışmanın yapılacağını da söyledi.
Rum tarafının engellemeleri sonucu, uluslararası spor faaliyetlerine katılımlarda yaşanan zorluklara işaret ederek, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu konuda sabırla, bıkmadan çalışmaya devam etmek gerektiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, uluslararası başarının en kestirme yolunun bireysel branşlardaki başarı olduğunu, bireysel branşların ve takımların teşvik edilip destekleneceğini kaydetti.
Başbakan Özgürgün, uluslararası maç yapılmıyor diye motivasyonu bozmamak ve spordaki gelişmeyi durdurmamak gerektiğinin de altını çizdi.
Türkiye’nin spor alanında da kaynak aktarması için önümüzdeki dönemlerde uluslararası bir anlaşma imzalanmasının gündemde olduğunu açıklayan Başbakan Özgürgün, ülkedeki sporun mercek altına alınıp, ihtiyaç duyulan alanlara yardım yapılmasının planlandığını söyledi.

“BİSİKLETLİ VE MOTOSİKLETLİYİ GÖZÜNÜZ GİBİ KORUYUN”

Başbakan Özgürgün, yollardaki bisikletli ve motosikletliyi koruma konusunda duyarlılığın daha da artması, sürücülerin, bisikletliyi ve motosikletliyi kendi gözünü korur gibi koruması gerektiğini ifade ederek, bunun bir kültür olduğunu belirtti.
Spor alışkanlığı olduğu için güne erken saatte başladığını, Başbakanlık’taki yoğun temposu nedeniyle haftada 2 saat kadar spor yapabildiğini anlatan Başbakan Özgürgün, düzenli olarak yürüyüş, koşma ve yüzmeyi yaptığını da sözlerine ekledi.


Print
Posted: May 26, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678