Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN:“GECE MAÇLARI İÇİN STATLAR IŞIKLANDIRILACAK”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbolda gece maçlarının oynanması için dört bölgede statların ışıklandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Başbakan Özgürgün, BRTK’da Yeşim Tuncel Kotak ve Tonguç Kotak’ın hazırlayıp sunduğu “Spor Artı” programına konuk oldu.
Başbakan Özgürgün, hedeflerinin 4 bölgedeki statların ışıklandırılması ve zeminlerinin iyileştirilmesi olduğunu belirterek, Başbakanlık ve Spor Dairesi olarak yeni futbol sezonunda gece maçlarının izlenmesi için gerekli olan tüm alt yapıların tamamlanmasını planladıklarını, Başbakanlık görevine başladığında ilk talimatlarından birinin bu olduğunu açıkladı.
Güzelyurt Zafer, Girne 20 Temmuz, Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük ile Lefkoşa Atatürk Statlarının ışıklandırılacağını ifade eden Başbakan Özgürgün, ülkenin sıcak olduğunu, maç sayılarının artması nedeniyle, futbol liglerin süresinin de uzadığını, maçların sıcaklarda başlayıp sıcaklarda biteceğini, sıcak havanın oynayan ve seyreden için de zor olduğunu kaydetti. Zemin iyileştirilmesinde gerekirse sentetik çim alternatifinde değerlendireceklerini, Girne ve Güzelyurt’taki statlara tartan pist yapılmasının da planladığı bilgisini aktaran Başbakan Özgürgün, tüm spor alanlarındaki altyapıyı iyileştirmeye çalışacaklarını, sporcu olarak birçok branşta çalıştığı için, sporun sorunlarını iyi bildiğini anlattı.

“GENÇLERİN HİSSETİKLERİNİ ÇOK İYİ ANLIYORUM”

Sporda yenileşme istediğini, spor yapan gençlerin hissettiği sıkıntıları çok iyi anladığını kaydeden Başbakan Özgürgün, Spor Dairesi’nin olanaklarının büyük oranda altyapı ve tesisleşmeye gideceğini, statların yanında spor salonlarının da elden geçirileceğini söyledi. Başbakan Özgürgün, spor salonlarının denetlenmesi konusunda Spor Dairesi’nin müfettişlik görevi yapacağını kaydetti. 
Spor dalları arasında, kitle sporu olan futbola ayrılan bütçenin daha yüksek olmasının normal olduğunu, dünyanın her yerinde aslan payını futbolun aldığını kaydeden Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbol kulüplerinde potansiyelin çok yüksek olduğunu, gençlerin bir çok kötü alışkanlıklardan uzak kalması dahil, olumlu gelişmelerine de katkı yaptığını söyledi. Başbakan Özgürgün, daha fazla kitlenin spor yapmasını hedeflediğini, tüm spor dallarının gelişmesi için gereken desteği vereceklerini belirtti.
Başbakan Özgürgün, sporda başarıların ödüllendirilmesi konusunda bir denge kurmak için gereken çalışmanın yapılacağını da söyledi.
Rum tarafının engellemeleri sonucu, uluslararası spor faaliyetlerine katılımlarda yaşanan zorluklara işaret ederek, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu konuda sabırla, bıkmadan çalışmaya devam etmek gerektiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, uluslararası başarının en kestirme yolunun bireysel branşlardaki başarı olduğunu, bireysel branşların ve takımların teşvik edilip destekleneceğini kaydetti.
Başbakan Özgürgün, uluslararası maç yapılmıyor diye motivasyonu bozmamak ve spordaki gelişmeyi durdurmamak gerektiğinin de altını çizdi.
Türkiye’nin spor alanında da kaynak aktarması için önümüzdeki dönemlerde uluslararası bir anlaşma imzalanmasının gündemde olduğunu açıklayan Başbakan Özgürgün, ülkedeki sporun mercek altına alınıp, ihtiyaç duyulan alanlara yardım yapılmasının planlandığını söyledi.

“BİSİKLETLİ VE MOTOSİKLETLİYİ GÖZÜNÜZ GİBİ KORUYUN”

Başbakan Özgürgün, yollardaki bisikletli ve motosikletliyi koruma konusunda duyarlılığın daha da artması, sürücülerin, bisikletliyi ve motosikletliyi kendi gözünü korur gibi koruması gerektiğini ifade ederek, bunun bir kültür olduğunu belirtti.
Spor alışkanlığı olduğu için güne erken saatte başladığını, Başbakanlık’taki yoğun temposu nedeniyle haftada 2 saat kadar spor yapabildiğini anlatan Başbakan Özgürgün, düzenli olarak yürüyüş, koşma ve yüzmeyi yaptığını da sözlerine ekledi.


Print
Posted: May 26, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10460

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

Devamı
23242526
27282930123
45678910