Başbakan Hüseyin Özgürgün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneğinin "Yılın Başarılıları" Ödül Gecesine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneğinin "Yılın Başarılıları" Ödül Gecesine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin (KTSYD)  her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Yılın Başarılıları Ödül Töreni”ne katıldı. Başbakan Özgürgün, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da katıldığı törende, ödül alan sporculara ödüllerini verdi.

 Başbakan Özgürgün, KTSYD Lokalinde dün akşam düzenlenen törende yaptığı konuşmada, spor yazarlığının, spor yapmak gibi, çok özveri isteyen ve fazla mesai harcanması gereken bir alan olduğunu belirterek, yıllarca sporun içinde olduğu için koşulları iyi bildiğini kaydetti.

 Spor yazmanın bir güzelliğinin de, spor yapanı motive etmek olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, “Camianın içerisindeki olayları kitlelere aktarmak ve sporun güzelliğini yaymak da spor yazarlarının işi. Sporcunun, yöneticinin, bu işi emeğiyle yapanların, hakemin, herkesin spor yazarının yazdığına büyük ilgisi var” dedi.

 Ödül alanları kutlayan Başbakan Özgürgün, şöyle devam etti:

“ Ödül alamayıp ama spora hizmet veren, spor için sporculuk, yöneticilik, hakemlik ve sonuçta yazarlık yaparak emeklerini ortaya koyan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ödül alsın almasın her kademesinde her anlamıyla spora katkı yapanlar bizim için değerlidir.”

Törene katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, ödül törenini düzenlenen KTSYD’ye ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

Print
Posted: Haz 23, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10460

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

Devamı
23242526
27282930123
45678910