Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezuniyet Törenine katıldı

Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi  Mezuniyet Törenine katıldı
Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2015-2016 Mezuniyet Töreninde katılarak konuşma yaptı. 

Mezun öğrencilerin gittikleri her yerde KKTC'nin birer elçileri olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, "Mezun olan tüm öğrencilerimize hayat yolculuklarında başarılar dilerim" dedi. 

Törene katılmaktan memnuniyet duyduğunu ve mutlu  olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, DAÜ 1979  yılında kurulduğunda 15 yaşında olduğunu anımsatarak, aradan 37 yıl geçtiğini, şimdi 100 ülkeden öğrenci, 40 ülkeden öğretim görevlisinin DAÜ'de olduğunu, binlerce öğrencinin gurur taplosu olduğunu söyledi. 

Başbakan Özgürgün, "Bu gurur tablosunu duygularla ifade etmek mümkün değil. KKTC'nin bireyleri olarak, politika ve diğer konular bir tarafa, bundan büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyoruz. Nice 37 yıllara yol almasını temenni ediyoruz. Nice, 100 yerine daha çok ülkeden öğrencilerle mezun vermesini, öğretim yapmasını diliyoruz. 40 değil daha fazla ülkeden öğretim görevlilerinin burada bulunmasını istiyoruz. DAÜ; gözbebeğimiz, eğitimimizin, üniversitelerimizin amiral gemisi olarak yoluna büyük bir gururla ve güvenle devam etsin istiyoruz. Bunun için biz, hükümet olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız" diye konuştu. 

DAÜ'ye önemli katkıları olan Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine ve destek veren herkese teşekkür eden Başbakan  Özgürgün, "Biz bu gururu yaşamaya devam edelim" dedi.

KKTC'nin küçük ve ambargolar altında bir ülke olduğunu, bu akşam bu taployu gördükten sonra, ambargoların eğitimle aşılmasının ne kadar kolay olduğunun görüldüğünü kaydeden Başbakan Özgürgün, yaşanılan tablonun, geleceğe çok daha güvenle bakmaları konusunda kendilerini umutlandırdığını vurguladı.

Mezun olan tüm öğrencilere hayat yolculuklarında başarılar dileyerek, onları gururla izleyen ailelerine de "değerli evlatlar yetiştirdikleri için" teşekkür eden Başbakan Özgürgün, öğrencilerin, gelecekte gidecekleri her ülkede KKTC'nin birer elçisi olduğunu, yeni mezunlarla, elçilere yeni elçilerin katıldığını söyledi. 

İki bin civarında öğrencinin mezun olduğu törene, Meclis Başkanı Sibel Siber ile bazı bakan ve milletvekilleri ile veliler de katıldı.

Print
Posted: Haz 28, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234