Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezuniyet Törenine katıldı

Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi  Mezuniyet Törenine katıldı
Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2015-2016 Mezuniyet Töreninde katılarak konuşma yaptı. 

Mezun öğrencilerin gittikleri her yerde KKTC'nin birer elçileri olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, "Mezun olan tüm öğrencilerimize hayat yolculuklarında başarılar dilerim" dedi. 

Törene katılmaktan memnuniyet duyduğunu ve mutlu  olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, DAÜ 1979  yılında kurulduğunda 15 yaşında olduğunu anımsatarak, aradan 37 yıl geçtiğini, şimdi 100 ülkeden öğrenci, 40 ülkeden öğretim görevlisinin DAÜ'de olduğunu, binlerce öğrencinin gurur taplosu olduğunu söyledi. 

Başbakan Özgürgün, "Bu gurur tablosunu duygularla ifade etmek mümkün değil. KKTC'nin bireyleri olarak, politika ve diğer konular bir tarafa, bundan büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyoruz. Nice 37 yıllara yol almasını temenni ediyoruz. Nice, 100 yerine daha çok ülkeden öğrencilerle mezun vermesini, öğretim yapmasını diliyoruz. 40 değil daha fazla ülkeden öğretim görevlilerinin burada bulunmasını istiyoruz. DAÜ; gözbebeğimiz, eğitimimizin, üniversitelerimizin amiral gemisi olarak yoluna büyük bir gururla ve güvenle devam etsin istiyoruz. Bunun için biz, hükümet olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız" diye konuştu. 

DAÜ'ye önemli katkıları olan Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine ve destek veren herkese teşekkür eden Başbakan  Özgürgün, "Biz bu gururu yaşamaya devam edelim" dedi.

KKTC'nin küçük ve ambargolar altında bir ülke olduğunu, bu akşam bu taployu gördükten sonra, ambargoların eğitimle aşılmasının ne kadar kolay olduğunun görüldüğünü kaydeden Başbakan Özgürgün, yaşanılan tablonun, geleceğe çok daha güvenle bakmaları konusunda kendilerini umutlandırdığını vurguladı.

Mezun olan tüm öğrencilere hayat yolculuklarında başarılar dileyerek, onları gururla izleyen ailelerine de "değerli evlatlar yetiştirdikleri için" teşekkür eden Başbakan Özgürgün, öğrencilerin, gelecekte gidecekleri her ülkede KKTC'nin birer elçisi olduğunu, yeni mezunlarla, elçilere yeni elçilerin katıldığını söyledi. 

İki bin civarında öğrencinin mezun olduğu törene, Meclis Başkanı Sibel Siber ile bazı bakan ve milletvekilleri ile veliler de katıldı.

Print
Posted: Haz 28, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910