Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezuniyet Törenine katıldı

Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi  Mezuniyet Törenine katıldı
Başbakan Özgürgün, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2015-2016 Mezuniyet Töreninde katılarak konuşma yaptı. 

Mezun öğrencilerin gittikleri her yerde KKTC'nin birer elçileri olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, "Mezun olan tüm öğrencilerimize hayat yolculuklarında başarılar dilerim" dedi. 

Törene katılmaktan memnuniyet duyduğunu ve mutlu  olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, DAÜ 1979  yılında kurulduğunda 15 yaşında olduğunu anımsatarak, aradan 37 yıl geçtiğini, şimdi 100 ülkeden öğrenci, 40 ülkeden öğretim görevlisinin DAÜ'de olduğunu, binlerce öğrencinin gurur taplosu olduğunu söyledi. 

Başbakan Özgürgün, "Bu gurur tablosunu duygularla ifade etmek mümkün değil. KKTC'nin bireyleri olarak, politika ve diğer konular bir tarafa, bundan büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyoruz. Nice 37 yıllara yol almasını temenni ediyoruz. Nice, 100 yerine daha çok ülkeden öğrencilerle mezun vermesini, öğretim yapmasını diliyoruz. 40 değil daha fazla ülkeden öğretim görevlilerinin burada bulunmasını istiyoruz. DAÜ; gözbebeğimiz, eğitimimizin, üniversitelerimizin amiral gemisi olarak yoluna büyük bir gururla ve güvenle devam etsin istiyoruz. Bunun için biz, hükümet olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız" diye konuştu. 

DAÜ'ye önemli katkıları olan Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine ve destek veren herkese teşekkür eden Başbakan  Özgürgün, "Biz bu gururu yaşamaya devam edelim" dedi.

KKTC'nin küçük ve ambargolar altında bir ülke olduğunu, bu akşam bu taployu gördükten sonra, ambargoların eğitimle aşılmasının ne kadar kolay olduğunun görüldüğünü kaydeden Başbakan Özgürgün, yaşanılan tablonun, geleceğe çok daha güvenle bakmaları konusunda kendilerini umutlandırdığını vurguladı.

Mezun olan tüm öğrencilere hayat yolculuklarında başarılar dileyerek, onları gururla izleyen ailelerine de "değerli evlatlar yetiştirdikleri için" teşekkür eden Başbakan Özgürgün, öğrencilerin, gelecekte gidecekleri her ülkede KKTC'nin birer elçisi olduğunu, yeni mezunlarla, elçilere yeni elçilerin katıldığını söyledi. 

İki bin civarında öğrencinin mezun olduğu törene, Meclis Başkanı Sibel Siber ile bazı bakan ve milletvekilleri ile veliler de katıldı.

Print
Posted: Haz 28, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.
Devamı
222324
2526272829301
2345678