Başbakan Hüseyin Özgürgün İskele Festivalinin Açılışına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün İskele Festivalinin Açılışına katıldı


 Başbakan Özgürgün, 48 yıldır bir geleneği sürdürmenin ve kültürü yaşatmanın ülke ve  bölge açısından çok önemli bir faaliyet olduğunu söyledi.

 Geleneksel hale gelen ve bu yıl 48ncisi düzenlenen İskele Festivali, Başbakan Hüseyin Özgürgün ve eşi Dilek Özgürgün’ün de katıldığı törenle bu akşam başladı.

Açılışa, Başbakan Özgürün’ün dışında, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı bakan ve milletvekilleri ile bölge halkı katıldı.

Kortej yürüyüşü ile başlayan Festivalde, Atatürk Antına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı.

 Başbakan Özgürgün, açılışta yaptığı konuşmada, 48. İskele Festivalinin açılışına katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, emeği geçenleri kutladı.

 Anavatan Türkiyede meydana gelen terör olaylarından dolayı buruk olduklarını, ancak hayatın devam ettiğini ifade eden Başbakan Özgürgün, şöyle konuştu:

 Buruk bir durumdayız. Anavatan Türkiyedeki terör saldırısı bu akşam açılışı da biraz buruk bir açılış haline getirmiştir. Ama hayat devam ediyor. Biz terörü lanetliyoruz. Bütün dünyada terör olaylarının insanlığa ne kadar zarar verdiğini,  tüm insanlığın terörle mücadele etmesinin; terörün sadece bir bölgenin, bir ülkenin veya herhangi bir zümrenin sorunu olmadığının görülmesini de temenni ediyorum. Terör bütün dünyanın sorunudur ve birlikte mücadele edilirse aşılabilir. Bugün İskele Festivalide böyle bir ortamda açılıyor. Tabi bu bizim, birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi, İskele Festivali dolayısıyla, uluslararası boyutuyla kültürümüzü sergilemeyi geri bırakmayacak.

 Her geçen yıl festivalin, bir önceki yıla oranla güçlenerek devam edeceğini, festivalin uluslararası konuma geldiğini, bu yıl 5 ülkeden konuklar olduğunu kaydeden Başbakan Özgürgün, nice 48 yıllar diledi.

 Başbakan Özgürgün, 48 yıl dile kolay. 48 yılda bu kadar güzel bir geleneği sürdürmek, kültürünü yaşatmak, kardeşlik ve birlik beraberliği sağlayan bu festivalleri sürdürmek hem ülkemiz, hem bölgemiz adına çok önemli bir faaliyet ve harekettir dedi.

 10 gün sürecek festivalin açılında, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından festival alanı gezildi.


 

 

 

 

Print
Posted: Tem 2, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10439

Başbakan Özgürgün:"Koalisyonda hiçbir partiye 'olmaz' demem"

Kıbrıs Genç TV’de yayımlanan Mustafa Alkan ile Er Meydanı adlı programla, seçim döneminde halkın karşısına TV ekranlarından ilk kez çıkan Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, gündeme, hükümetinin icraatlarına ve seçim sürecine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Devamı
23242526
27282930123
45678910