Başbakan Erhürman Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü’nün yenilenerek sentetik çime çevrilen futbol sahasının açılışını gerçekleştirdi

Başbakan Erhürman Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü’nün yenilenerek sentetik çime çevrilen futbol sahasının açılışını gerçekleştirdi

 Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü’nün yenilenerek sentetik çime çevrilen futbol sahasının açılışı Başbakan Tufan Erhürman’ın da katıldığı törenle yapıldı.

Açılışa Başbakan Ehürman ve eşi Nilden Bektaş Erhürman’ın yanı sıra, UBP Milletvekili Ersin Tatar, Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Sebahattin Öztürk ve Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Ersan Karataş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından protokol konuşmalarına yer verilen törende, açılışın ardından dostluk maçları yapıldı.


Başbakan Tufan Erhürman da Göçmenköy sahasının 2-3 aylık hükümetin görev süresi içerisinde tamamlanan ilk tesis olması ve öncü olması açısından kendileri için önemli olduğunu belirtti ve bundan ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade etti.


Spor ve futbolun sadece tesislerden ibaret olmadığını, toplumun büyük ihtiyaçları bulunduğunun altını çizen Başbakan, bugün kulüplerin futbol altyapılarında büyük atılım olduğunu, söz konusu tesisler sayesinde çocukların spor yaparak, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayarak aynı zamanda kötü alışkanlıklardan da uzak durduklarına işaret etti.

Böylesi sağlıklı zeminlere ve genelde spor tesislerine yapılan yatırımın halkın geleceğine ve sosyo-ekonomik kalkınmaya yatırım olduğunu söyleyen Başbakan Erhürman, tüm bu yatırımları Kıbrıs Türkünün sosyal ve ekonomik kalkınması ve birkaç basamak ileriye taşınması için yaptıklarını ifade etti.

Sahanın Göçmenköy ve diğer sahayı kullanacak takımlara hayırlı olmasını dileyen Başbakan Erhürman, sportif yatırımlara devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Daha sonra sahanın açılışı için kurdele kesildi, Başbakan Erhürman sahada ilk karşılıklı penaltı atışını gerçekleştirdi.

Print
Posted: Nis 29, 2018,
Comments: 0,
Tags:
«Ağustos 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678