Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği heyetini kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği heyetini kabul etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran başkanlığındaki heyete Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan eşlik etti.

Kabulde, karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan, her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları için kardeş dernekleri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni davet ettiklerini belirterek, Türkiye’de yaşanan darbe girişimini kınadı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Taner Uran’da 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 42. yıldönümü kutlamaları için KKTC’de bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu yıl derneklerinin Karadeniz bölgesi temsilcileriyle geldiklerini söyledi.

“Bu yıl üzüntülüyüz, çünkü Türkiye’de milli iradeye karşı bir darbe girişimi oldu. Ona Türk milleti sokağa dökülüp kendi iradesine sahip çıkmak için bedel ödedi” diye konuşan Uran, Şehitlere rahmet gazilere de acil şifalar diledi.

Uran,74 Barış Harekatı’ndan sonra adaya barış ve huzurun geldiğini vurgulayarak, bunun devam etmesini istediklerini söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise, 42 yılda çok yol kat edildiğini, hükümet olarak bu gelişim için üzerlerine düşeni yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Kısa süre önce Türkiye’de yaşananların kendilerini de derinden üzdüğünü ve bu nedenle de tören programında değişiklikler yaptıklarını anımsatan Özgürgün, halkın gücünü almayan hiçbir hareketin başarılı olamayacağını, 1974’de silahlı kuvvetlerin adaya yapmış olduğu müdahalenin de Kıbrıs Türk halkının desteğiyle başarıya ulaştığını söyledi.

Özgürgün, 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın adaya Barışın geldiği tarih olduğunu vurgulayarak o günden beri adada kan akmadığını ve o günkü başarının devamında ileriye daha güvenle bakan bir ülke olarak umutla kutlama yaptıklarını belirtti.

Print
Posted: Tem 18, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10460

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

Devamı
23242526
27282930123
45678910