Başbakan Hüseyin Özgürgün, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla ülkede bulunan TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, 20 Temmuz Barış Ve Özgürlük Bayramı’nın sadece KKTC’de değil TC’de de büyük bir coşkuyla paylaşılıp kutlandığını dile getirdi.

Kıbrıs sorununun Türkiye’de parti üstü bir mutabakatla takip edildiğini dile getiren Hamzaçebi, iki halkın siyasi eşitliğine dayalı bir çözüm için sürdürülen mücadeleyi mutlulukla izlediklerini kaydetti.

Hamzaçebi müzakere sürecini desteklediklerin de sözlerine ekledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise konuşmasında Anavatan Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı müdahale ile adaya gelen barış ve özürlük ortamının 42. yılını birlikte kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

KKTC’nin 42 yılda önemli mesafe aldığını anlatan Özgürgün, “Bu noktaya gelinirken çok kötü günlerden geçildi bir daha o günlerin yaşanmamasını istiyoruz” diye konuştu.

Adada bir anlaşmaya varılmasının en büyük dilekleri olduğunu ifade eden Özgürgün, “Ama bu sadece bizim isteğimizle olmaz” dedi.

Kıbrıs Türk halkının anlaşma istediğini ve bu yönde irade gösterdiğini kaydeden Özgürgün, öte yandan Kıbrıslı Rumların buna taraf olmadığını ve adayı Yunan adası olarak, Kıbrıslı Türkleri de azınlık olarak gördüğünü ifade etti.

“Görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanması dileğimizdir ama bugüne kadar bu başarılamadıysa bunun arkasında yatan gerçek Rum tarafı ve Yunan tarafının anlaşmaz tutumudur” diyen Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin her fırsatta çözüm için her türlü gayreti gösterdiğini ancak bu gayretin ilânihaye süremeyeceğini dile getirdi

Print
Posted: Tem 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
202122
10460

Başbakan Özgürgün Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlunu anma törenine katıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Eski Genel başkanlarından Özker Özgür ve Ulusal Birlik Partisi eski genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ölümlerinin 12’inci yıldönümlerinde anıldılar.

Devamı
23242526
27282930123
45678910