Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Near East Bankası’nın 15.Erülkü şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel Haskasap, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Bank personeli, bölgede yaşayan halk ile misafirler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, Meserya bölgesinde yapılan bu yatırımın önemine vurgu yaparak, bu yatırımın Kıbrıs Türkü’nün ekonomide geldiği noktayı göstermesi açısından çok değerli olduğunu ifade etti. Tarihten bu yana Kıbrıs Türkü’nün gerek siyaset gerekse ekonomi alanında çok önemli başarılara imza attığının altını çizen Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Bugün güzel birgün yaşıyoruz biraz önce Kıbrıs’ın Fethi anısına Girne Üniversitesi’nde açtığımız fetih sergisinden gerçekten çok etkilendim. Bu sergi 1571’den günümüze Kıbrıs Türkü’nün yolculuğunu anlatıyor. Sergi, Kıbrıs Türk halkının askeri, ekonomi ve siyasi alanda kat ettiği mesafeye şahitlik ediyor. KKTC kurulduğu günden bu yana gerek siyasi anlamda gerekse ekonomi anlamında ciddi mesafeler kat etti. Bu mesafeler içerisinde tabii ki KKTC’ye ekonomik anlamda gerek eğitim gerek sağlık, şimdi de bankacılık alanında yatırım yapan güçlü bir irade ortaya koyan Suat Günsel bu alanda da önemli başarılar elde ediyor ve kendisini kutluyorum. Yakın Doğu ailesini kutluyorum. Böyle bir günde aranızda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Tabi ki bankacılık farklı bir alan, bir aracı kurum sonuçta. Bankalar aracı kurumlar ama ekonominin önemli aracı kurumlarından biri, tasarrufu yatırıma dönüştürme aracıdır. Sonuçta bunun yerel sermaye ile ne kadar güçlü ve destekli olması KKTC’nin o kadar güçlü ve destekli olması anlamındadır. İşte Near East Bank da bu anlamda bu güçlü aracı kurumlardan bir tanesidir. Ekonomimize tasarruf ve yatırım anlamında çok ciddi bir katkı koymaktadır. Yakın Doğu ailesinin her el attığı alanda Sayın Suat Günsel’in önce hayal ederek ondan sonra da bu hayali cesaretle takip ederek ve arkasında da gerçekleştirerek ortaya koyduğu bu ciddi başarıya selam durmamak elde değil. Böyle bir başarı öyküsünün bütün KKTC’de yaşayan herkesin de izlediğini biliyorum ve görüyorum” dedi.

Tören açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi.

Print
Posted: Ağu 2, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910