Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Near East Bankası’nın 15.Erülkü şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel Haskasap, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Bank personeli, bölgede yaşayan halk ile misafirler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, Meserya bölgesinde yapılan bu yatırımın önemine vurgu yaparak, bu yatırımın Kıbrıs Türkü’nün ekonomide geldiği noktayı göstermesi açısından çok değerli olduğunu ifade etti. Tarihten bu yana Kıbrıs Türkü’nün gerek siyaset gerekse ekonomi alanında çok önemli başarılara imza attığının altını çizen Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Bugün güzel birgün yaşıyoruz biraz önce Kıbrıs’ın Fethi anısına Girne Üniversitesi’nde açtığımız fetih sergisinden gerçekten çok etkilendim. Bu sergi 1571’den günümüze Kıbrıs Türkü’nün yolculuğunu anlatıyor. Sergi, Kıbrıs Türk halkının askeri, ekonomi ve siyasi alanda kat ettiği mesafeye şahitlik ediyor. KKTC kurulduğu günden bu yana gerek siyasi anlamda gerekse ekonomi anlamında ciddi mesafeler kat etti. Bu mesafeler içerisinde tabii ki KKTC’ye ekonomik anlamda gerek eğitim gerek sağlık, şimdi de bankacılık alanında yatırım yapan güçlü bir irade ortaya koyan Suat Günsel bu alanda da önemli başarılar elde ediyor ve kendisini kutluyorum. Yakın Doğu ailesini kutluyorum. Böyle bir günde aranızda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Tabi ki bankacılık farklı bir alan, bir aracı kurum sonuçta. Bankalar aracı kurumlar ama ekonominin önemli aracı kurumlarından biri, tasarrufu yatırıma dönüştürme aracıdır. Sonuçta bunun yerel sermaye ile ne kadar güçlü ve destekli olması KKTC’nin o kadar güçlü ve destekli olması anlamındadır. İşte Near East Bank da bu anlamda bu güçlü aracı kurumlardan bir tanesidir. Ekonomimize tasarruf ve yatırım anlamında çok ciddi bir katkı koymaktadır. Yakın Doğu ailesinin her el attığı alanda Sayın Suat Günsel’in önce hayal ederek ondan sonra da bu hayali cesaretle takip ederek ve arkasında da gerçekleştirerek ortaya koyduğu bu ciddi başarıya selam durmamak elde değil. Böyle bir başarı öyküsünün bütün KKTC’de yaşayan herkesin de izlediğini biliyorum ve görüyorum” dedi.

Tören açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi.

Print
Posted: Ağu 2, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.
Devamı
222324
2526272829301
2345678