Başbakan Özgürgün, 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kanal T televizyonunun yıldönümü kutlama gecesine katıldı

Başbakan Özgürgün, 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kanal T televizyonunun yıldönümü kutlama gecesine katıldı

 Başbakan Özgürgün, 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kanal T televizyonunun yıldönümü kutlama gecesine katıldı. Başbakan Özgürgün, gecede yaptığı konuşmada, bu sektörde 20. yıla kolay gelinmediğini belirterek, Ersin Tatar ve Sibel Tatar'ı başarılarından dolayı kutladı ve nice 20 yıllar diledi. 


 Televizyonların ve basının demokrasiye olan katkısına vurgu yapan Başbakan Özgürgün, basının demokrasinin yanında kültüre, sosyal yaşama ve ülkeye katkılarının önemli olduğunu belirtti. 


 Basının, küçük bir ülke olan KKTC'de çok anlamlı ve çok zor olduğunu, her adımda siyaset çıkabildiğini bu nedenle dengeleri korumanın önemli olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, "Ersin Bey de milletvekili ama televizyonun da yaşaması lazım bu anlamda o dengeleri kurmak da çok zor, onun da farkındayım. Dolayısıyla, bu zorlu yolda kendilerine başarılar diliyorum" dedi. 


Televizyonların bir yerde kamu görevi yaptığına işaret Başbakan Özgürgün, "Nice 20 yıllara. Başarılar diliyorum. Bu gece aranızda olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum" diye konuştu. 


Geceye, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılarak konuşma yaptı. 

Print
Posted: Eyl 20, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910