Hanehalkı İşgücü Anketi'nin alan çalışması 17 Ekim pazartesi başlıyor

Hanehalkı İşgücü Anketi'nin alan çalışması 17 Ekim pazartesi başlıyor

Devlet Planlama Örgütü İstatistik ve Araştırma Dairesi, her yıl düzenli olarak yaptığı Hanehalkı İşgücü Anketi ilekarar alıcıların, araştırmacıların ve tüm istatistik kullanıcılarının kullanımı için ülkedeki işgücü piyasasının özellikleri hakkında güncel veriler derlemekte ve bunları kamuoyu ile paylaşmaktadır. Uygulanmaya başlandığı tarihten itibaren, tanım ve kavramlar açısından uluslararası standartların takip edildiği İşgücü Anketlerinde, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (EUROSTAT)’ın norm ve standartları kullanılmaktadır.

2016 yılı için Hanehalkı İşgücü Anketi’nin alan çalışması 17 Ekim 2016–30Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Hanehalkı İşgücü Araştırması, örnekleme yöntemiyle gerçekleştirilen bir anket  olup KKTC genelinde her yıl yaklaşık 3,500 hanehalkı ile görüşülmektedir.

Hanehalkı İşgücü Araştırması’nda veriler, belirlenen örnekleme yöntemine göre seçilen hanehalklarından derlenmektedir. Devlet Planlama Örgütü tarafındaneğitimi verilen 74 kamu görevlisi anketör, tamamen tesadüfi olarak örneğe seçilen haneleri ziyaret edecek ve bu hanelerde bulunan kişilerden aldıkları cevaplar doğrultusunda anket formunudolduracaklardır. Anket Kapsamındaki soruların büyük bir kısmı Anketin referans dönemi olarak belirlenen ve 2016 yılının 41.haftasını kapsayan10 Ekim 2016– 16 Ekim 2016 tarihleri arasındaki işgücü durumuna yönelik olacaktır.

Hanehalkı İşgücü Anketleri ile amaçlanan istihdamda olanlar ve işsizlere yönelik uluslararası karşılaştırmalara elverişli rakamlar elde ederek bunları kullanıcılara sunmaktır. Bu doğrultuda   bilgi verecek olan hanehalkı bireylerinin gereken titizliği göstermeleri ve anketörlere yardımcı olmaları büyük önem arzetmektedir. Katkısını esirgemeyeceğine inandığım tüm vatandaşlarımıza  şimdiden  teşekkür eder şikayet veya önerilerini 22 87 653 numaralı telefona veya info.dpo@gov.ct.tr adresine bildirmeleri rica olunur.

Print
Posted: Eki 13, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910