Başbakan Özgürgün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ı kabul etti

Başbakan Özgürgün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ı kabul etti

 Başbakan Özgürgün, bugün öğleden sonra, ülkede temaslarını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ı kabul etti.

ÖZTÜRK: “DESTEK VERMEYE GELDİK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’ye kapsamlı çözüm çalışmalarıyla ilgili görüş alış verişinde bulunma, süreci takip etme ve Kıbrıslı Türklere destek verme amacıyla geldiklerini söyledi.

“Kıbrıs’ta iki toplumlu, iki tarafın siyasi eşitliğine dayanan, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin devam edebileceği bir çözümü destekliyoruz” diyen Yılmaz, müzakere sürecinin başarıya ulaşmasını diledi.

Yılmaz, temaslarının ardından bu akşam KKTC’den ayrılacaklarını da belirtti.

ÖZGÜRGÜN: “KIBRIS TÜRK HALKININ VAROLUŞ MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise her zaman işbirliği içinde olduklarını CHP ile temaslarda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, sonuç itibarıyla Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinin devam ettiğini söyledi.

Kıbrıs Türk halkının 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapıldığı yıllarda dönemin Başbakanı ve CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’i gayet iyi hatırladığını da anımsatan Özgürgün, bugünlerde Kıbrıs sorununun çözümü konusunda belli bir aşamaya gelindiğini kaydetti.

“Yıl sonuna kadar bir çözüme ulaşılması konusunda bir ümit beslememize rağmen sonuçta gerçekler de ortada duruyor” diyen Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin Anavatan Türkiye ile 1950’lerden beri süre gelen işbirliğinin sürdüğü ve süreceğini vurguladı.

Print
Posted: Eki 28, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910