Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

 

Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temelleri, düzenlenen törenle atıldı.

Kermiya Metehan Yolundaki arazide, saat 11:00’de gerçekleştirilen  törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı.

KAÇAMAK

Açılışta konuşan Near East  Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak, son yıllarda bankanın çok büyüdüğüne dikkat çekti ve rakamsal bilgiler aktardı.

Şube  sayılarının 15’e   ulaştığını belirten  Kaçamak, ATM   ve   Poslarla    online   internet   bankacılığıyla hayatın   her   noktasında,   7/24   esasıyla   modern   bankacılık   hizmeti sunduklarını söyledi.  Kaçamak, personel sayılarının 229’a ulaştığını da belirtti.

Emeklilik,   sağlık   ve   hayat   sigortası   işlemlerini   yapabilmesi   için oluşturacakları yeni şirketlerinin de yakında faaliyete geçeceğini ifade eden Kaçamak, ülke ekonomisine katkılar koyarken sosyal sorumluluk projelerine de önemli katkılarda bulunduklarını anlattı.

Binanın dalgalanan bayrak şeklinde olacağını da anlatan Kaçamak, 9 kat olacağını belirttiği binanın detaylarını da aktardı.
 
GÜNSEL

Near East Banak Yönetim Kurulu Başkanı ve YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.
Dr. İrfan Suat Günsel ise konuşmasında,  Yakın Doğu ailesi olarak bugün atacakları adımla başarı hikayelerinde yeni bir sayfa daha  açtıklarını belirtti.

Günsel, “Biliyoruz  ki güçlü  ekonomiler, güçlü   ülkeler  yaratır.  Güçlü  ekonomi  için   ise sağlam  bir   finansal   sistem   ve   altyapı   gerekir.   İşte  şu   anda  yaşadığımız   bu   ortak   sevincin temelinde,   bu   amaç   doğrultusunda   temelini   sağlamlaştırdığımız   önemli   bir   dönüm   noktası bulunuyor” dedi.
 
Ülkede gerçekleştirdikleri her yatırımın sadece Yakın Doğu ailesine değil, bu toprakların geleceğine ve insanların yarınlarına büyük değerler katacağını söyleyen Günsel, “Eğitimde olduğu kadar, finansal alanda da gerçekleştireceğimiz her büyüme hamlesi, bizi   global   anlamda   daha   üst   noktalara   taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Günsel, dünya  finans  sistemiyle  entegrasyon içerisinde olmalarının adaya olan bakış açısını da olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

İrfan Günsel, Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nin açılışının 15 Kasım Salı günü, ülkenin ilk yerli araba fabrikasının temel atma töreninin ise 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirileceğini de söyledi. Günsel, ilk yerli üretim araba olan “Günsel”in seri üretiminin bu fabrikada yapılacağını ve ülkenin araba üreten  ve satan bir ülke haline geleceğini de anlattı.

ÖZGÜRGÜN: “HER YATIRIM KKTC’YE VURULAN BİR MÜHÜR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise, Near  East Bank’ın kurulduğu günden bu yana büyümeyi amaç edindiğini söyledi ve bu topraklarda yapılan her yatırımının KKTC’ye vurulan bir mühür olduğunu ve KKTC’nin kalıcılığı, zenginliği olduğunu söyledi.

Ülkesini seven, ülke insanına daha iyi hizmet vermeyi amaç edinen yatırımcıları alkışlamak gerektiğini dile getiren Özgürgün, YDÜ ailesinin yatırımlarının hızına erişmenin zor olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümünün kutlandığını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkı bugünlere ulaşıncaya kadar çok zor günler geçirdi. Bugün sahip olduğumuz egemen  devlet için, özgür yaşadığımız topraklar uğruna verilen mücadeleyi, ödenen 
bedelleri asla unutmayacağız” dedi. 

Özgürün konuşmasında  kendisini uzlaşma istememekle suçlayanlara da yanıt verdi ve uzlaşmaya değil, teslimiyete karşı olduklarını, sonuna kadar da karşı çıkacaklarını söyledi. Özgürgün, “Devletimizin böylesi yatırımlara hayat vermeye çalışan işadamlarına desteği bundandır” dedi.

Özgürgün, anavatan Türkiye ile kurulan güçlü bağların her geçen gün daha da güçlendiğini  vurgulayarak, “ birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek  ileriye umutla bakmalıyız”  ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs’ın eğitim, sağlık ve turizm sektörlerinin yanı sıra finans sektöründe de her geçen gün daha ileriye gittiğini söyleyen Özgürgün, Kuzey Kıbrıs’ın başta ekonomik yönden olmak üzere her alanda kalkınmasını hedefleyen işbirliği ve çalışmalara destek olunması gerektiğini belirtti. 

Başbakan Özgürgün, yapılan yatırımın özelde Yakın Doğu ailesine, genelde ülkeye hayırlı 
olması temennisinde de bulundu.

Print
Posted: Kas 11, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678