Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

 Başbakan Özgürgün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak amacıyla KKTC’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever’i Meclis Şeref Salonu’nda kabul etti.

Kabulde Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ve Başbakanlık  Müsteşarı Metin Beyoğlu da hazır bulundu.

ORG AVSEVER

TSK Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Avsever, görüşmede Başbakan Özgürgün’ü kutlayarak, TC Genelkurmay Başkanı’nın selamlarını getirdiğini ifade etti.

“Kendimizi bu ülkenin evladı olarak görüyoruz” diyen Org. Avsever, Kıbrıs Türkü’nün özgür, refahı sağlanmış ve güven içinde yaşamasının amaçları olduğunu söyledi.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin KKTC’de 1974’den beri sağladığı barış ve getirdiği güven ortamının Kıbrıs Türkü için önemli olduğunu belirtti.

Kıbrıs müzakerelerinin devam etmekte olduğuna dikkat çeken Başbakan Özgürgün, TSK’nın 1974’den beri adada barış ve güvenliği sağlamakta olduğunu ve Kıbrıs Türkleri’nin bunun devamını çok kalın bir kırmızı çizgi olarak altını çizerek istemekte olduğunu söyledi.

KKTC’deki devletin olabilecek bir anlaşmada kurucu ortak olarak yer alacağının bilinci ile kurucu devletin garantisinin sağlandığı bir anlaşmanın arayışında olunduğunu kaydeden Özgürgün, “İnşallah Rum tarafı da KKTC’yle ve Kıbrıs Türk halkıyla böyle bir ortaklığı aramaktadır. Eşit ortaklığa onay vermektedir” dedi.

Bu olduğu taktirde herhangi bir sorun bulunmadığını, adada çözüme ulaşılabileceğini ifade eden Özgürgün, “TSK’nın sağladığı güven ve istikrar ortamı da en büyük garantisi olur”  şeklinde konuştu.

Kabulde karşılıklı plaket takdiminde de bulunuldu.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234