Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

 Başbakan Özgürgün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak amacıyla KKTC’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever’i Meclis Şeref Salonu’nda kabul etti.

Kabulde Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ve Başbakanlık  Müsteşarı Metin Beyoğlu da hazır bulundu.

ORG AVSEVER

TSK Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Avsever, görüşmede Başbakan Özgürgün’ü kutlayarak, TC Genelkurmay Başkanı’nın selamlarını getirdiğini ifade etti.

“Kendimizi bu ülkenin evladı olarak görüyoruz” diyen Org. Avsever, Kıbrıs Türkü’nün özgür, refahı sağlanmış ve güven içinde yaşamasının amaçları olduğunu söyledi.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin KKTC’de 1974’den beri sağladığı barış ve getirdiği güven ortamının Kıbrıs Türkü için önemli olduğunu belirtti.

Kıbrıs müzakerelerinin devam etmekte olduğuna dikkat çeken Başbakan Özgürgün, TSK’nın 1974’den beri adada barış ve güvenliği sağlamakta olduğunu ve Kıbrıs Türkleri’nin bunun devamını çok kalın bir kırmızı çizgi olarak altını çizerek istemekte olduğunu söyledi.

KKTC’deki devletin olabilecek bir anlaşmada kurucu ortak olarak yer alacağının bilinci ile kurucu devletin garantisinin sağlandığı bir anlaşmanın arayışında olunduğunu kaydeden Özgürgün, “İnşallah Rum tarafı da KKTC’yle ve Kıbrıs Türk halkıyla böyle bir ortaklığı aramaktadır. Eşit ortaklığa onay vermektedir” dedi.

Bu olduğu taktirde herhangi bir sorun bulunmadığını, adada çözüme ulaşılabileceğini ifade eden Özgürgün, “TSK’nın sağladığı güven ve istikrar ortamı da en büyük garantisi olur”  şeklinde konuştu.

Kabulde karşılıklı plaket takdiminde de bulunuldu.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910