Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

Başbakan Özgürgün Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'i kabul etti

 Başbakan Özgürgün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak amacıyla KKTC’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever’i Meclis Şeref Salonu’nda kabul etti.

Kabulde Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ve Başbakanlık  Müsteşarı Metin Beyoğlu da hazır bulundu.

ORG AVSEVER

TSK Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Avsever, görüşmede Başbakan Özgürgün’ü kutlayarak, TC Genelkurmay Başkanı’nın selamlarını getirdiğini ifade etti.

“Kendimizi bu ülkenin evladı olarak görüyoruz” diyen Org. Avsever, Kıbrıs Türkü’nün özgür, refahı sağlanmış ve güven içinde yaşamasının amaçları olduğunu söyledi.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin KKTC’de 1974’den beri sağladığı barış ve getirdiği güven ortamının Kıbrıs Türkü için önemli olduğunu belirtti.

Kıbrıs müzakerelerinin devam etmekte olduğuna dikkat çeken Başbakan Özgürgün, TSK’nın 1974’den beri adada barış ve güvenliği sağlamakta olduğunu ve Kıbrıs Türkleri’nin bunun devamını çok kalın bir kırmızı çizgi olarak altını çizerek istemekte olduğunu söyledi.

KKTC’deki devletin olabilecek bir anlaşmada kurucu ortak olarak yer alacağının bilinci ile kurucu devletin garantisinin sağlandığı bir anlaşmanın arayışında olunduğunu kaydeden Özgürgün, “İnşallah Rum tarafı da KKTC’yle ve Kıbrıs Türk halkıyla böyle bir ortaklığı aramaktadır. Eşit ortaklığa onay vermektedir” dedi.

Bu olduğu taktirde herhangi bir sorun bulunmadığını, adada çözüme ulaşılabileceğini ifade eden Özgürgün, “TSK’nın sağladığı güven ve istikrar ortamı da en büyük garantisi olur”  şeklinde konuştu.

Kabulde karşılıklı plaket takdiminde de bulunuldu.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021222324
2526272829301
2345678