Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC’nin 33. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere adaya gelen TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Dostluk Grubu Başkanı Yıldız Seferinoğlu’nu ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ü kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, TBMM’nin Başkan İsmail Kahraman’ın selamlarını ve tebriklerini Başbakan Özgürgün’e ileterek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da KKTC halkının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Özegen, müzakere sürecini de KKTC halkı gibi yakından takip ettiklerini belirterek sonucun KKTC halkı için hayırlı olmasını temenni etti.

Özegen, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan yıkıcı terör faaliyetlerinde KKTC’nin tutumunun da kendilerini mutlu ettiğini belirterek KKTC’nin terör örgütü konusundaki kararlı duruşunun devamını beklediklerini ifade etti.

GÖK

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, CHP’nin ve Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selam ve tebriklerini ileterek, dayanışma duygusunu pekiştirmek için törene katılmaya geldiklerini belirtti.
Gök, Kıbrıs’ta adil, kalıcı, halk tarafından benimsenebilen bir anlaşmaya varılmasını temenni etti.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise TC-KKTC arasındaki var olan güzel bağları böyle günlerde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, selam ve tebrik mesajı gönderen herkese teşekkür etti.

Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin adada var olabilmek için verdikleri mücadeleyi anlatarak, 1974’teki mutlu Barış Harekatı ve sonrasında Cumhuriyetin kuruluşunda Türkiye’nin yardımlarını her zaman hissettiklerini de kaydetti.

Kıbrıs konusunda varılacak anlaşmanın da kendileri için önemli olduğunu belirten Özgürgün, kendilerinin vazgeçilmezlerini sıralayarak karşı tarafın toprak taleplerinin de kabul edilmez olduğunu vurguladı.

Kıbrıslı Türklerin her zaman iyi niyetli davranarak tüm anlaşmalara evet derken, Güney Kıbrıs’ın hayır dediğini anımsatan Özgürgün, “Güney’in amacı adanın Elenleştirilmesidir” dedi.

Başbakan Özgürgün, kendilerinin de adil, kalıcı, sürdürülebilir ve Türkiye’nin garantilerini kapsayan bir anlaşma istediğini belirterek, halkın çözüm isteği karşısında anlaşmaya ve çözüme hazır olmak için çalıştıklarını söyledi.

Hüseyin Özgürgün, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşananların kendilerini de derinden üzüp yaraladığını belirterek, örgüt faaliyetlerinin KKTC’de var olmaması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910