Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC’nin 33. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere adaya gelen TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Dostluk Grubu Başkanı Yıldız Seferinoğlu’nu ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ü kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, TBMM’nin Başkan İsmail Kahraman’ın selamlarını ve tebriklerini Başbakan Özgürgün’e ileterek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da KKTC halkının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Özegen, müzakere sürecini de KKTC halkı gibi yakından takip ettiklerini belirterek sonucun KKTC halkı için hayırlı olmasını temenni etti.

Özegen, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan yıkıcı terör faaliyetlerinde KKTC’nin tutumunun da kendilerini mutlu ettiğini belirterek KKTC’nin terör örgütü konusundaki kararlı duruşunun devamını beklediklerini ifade etti.

GÖK

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, CHP’nin ve Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selam ve tebriklerini ileterek, dayanışma duygusunu pekiştirmek için törene katılmaya geldiklerini belirtti.
Gök, Kıbrıs’ta adil, kalıcı, halk tarafından benimsenebilen bir anlaşmaya varılmasını temenni etti.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise TC-KKTC arasındaki var olan güzel bağları böyle günlerde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, selam ve tebrik mesajı gönderen herkese teşekkür etti.

Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin adada var olabilmek için verdikleri mücadeleyi anlatarak, 1974’teki mutlu Barış Harekatı ve sonrasında Cumhuriyetin kuruluşunda Türkiye’nin yardımlarını her zaman hissettiklerini de kaydetti.

Kıbrıs konusunda varılacak anlaşmanın da kendileri için önemli olduğunu belirten Özgürgün, kendilerinin vazgeçilmezlerini sıralayarak karşı tarafın toprak taleplerinin de kabul edilmez olduğunu vurguladı.

Kıbrıslı Türklerin her zaman iyi niyetli davranarak tüm anlaşmalara evet derken, Güney Kıbrıs’ın hayır dediğini anımsatan Özgürgün, “Güney’in amacı adanın Elenleştirilmesidir” dedi.

Başbakan Özgürgün, kendilerinin de adil, kalıcı, sürdürülebilir ve Türkiye’nin garantilerini kapsayan bir anlaşma istediğini belirterek, halkın çözüm isteği karşısında anlaşmaya ve çözüme hazır olmak için çalıştıklarını söyledi.

Hüseyin Özgürgün, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşananların kendilerini de derinden üzüp yaraladığını belirterek, örgüt faaliyetlerinin KKTC’de var olmaması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678