Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Kıbrıs Türk Futbolunun önemli değerlerinden efsanevi futbolcu Sevim Ebeoğlu’nun ismi Girne’de bulunan Barış Parkı’nda yaşatılıyor.
Parkın ismi düzenlenen törenle “Efsanevi Futbolcu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirildi… Açılışa Başbakan Özgürgün de katıldı.
Açılışa katılan Sevim Ebeoğlu, törende duygusal anlar yaşadı.
Sevim Ebeoğlu konuşmasında, törene katılan genç futbolcularını görünce çok gururlandığını ifade etti, genç futbolcuların gelecekte güzle yerlere gelmesini diledi.
Ebeoğlu ailesi adına konuşma yapan Sevim Ebeoğlu’nun damadı Altan Esmer de katkı koyan herkese ayrı ayrı teşekkür etti…
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğluda, Ebeoğlu’nun Kıbrıs Türk futbolunun sevilen efsanevi bir ismi olduğunu anımsattı.
Sertoğlu,  Girne’de Milli Takımlar için oluşturulacak kamp tesisine Sevim Ebeoğlu’nun adının verilmesinin kararlaştırıldığını da anımsattı. 
Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü de, toplumun yetiştirdiği, toplum  için  önem taşıyan kişi ve değerlere sahip çıkmanın görevleri olduğunu söyledi…
Başbakan Hüseyin Özgürgünise Sevim Ebeoğlu’nun sporcu kişiliği ve insanlığa katkılarıyla tüm Kıbrıs Türk spor camiası ve halkının kalbinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.
Girne Doktor Fazıl Küçük Bulvarı’nda yer alan sahalara, Sevim Ebeoğlu adını vermeyi kararlaştırdıklarını dile getiren Özgürgün, mekanla ilgili mahkeme sürecinin sonlanmasının ardından, tesislere Ebeoğlunun adının verileceğini açıkladı.
Girne Belediye Meclisini, kentteki en önemli parka Ebeoğlu’nun adını verme kararından dolayı kutlayan Özgürgün, genç sporcuların da, sevim Ebeoğlu’nun yaşamını örnek alarak, onun gibi iyi insan, iyi sporcu ve ülkesine toplumuna yararlı bireyler olarak yetişmelerini diledi.
“Vefa çok önem birşeydir. Toplumları birbirine bağlar, toplumları güçlendirir. İnsanları devlet birliği bütünlüğü içinde yaşatan vefadır” diyen Özgürgün, gelecek kuşakların büyüklerine saygı duyarak onları örnek almalarını ve topluma onlar gibi güzel isimler bırakmalarını diledi.
Konuşmaların ardından “Efsane Futbolu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirilen isim panosu Başbakan Özgürgün tarafından açıldı.
Etkinlikte daha sonra, Sevim Ebeoğlu, Girne Belediyesi için imzaladığı topu başkan NidaiGüngördü’ye takdim ederken,Güngördü de, parka Ebeoğlu’nun adının verilmesiyle ilgili alınan meclis kararının yer aldığı bir plaket verdi.

Print
Posted: Kas 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910