Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Kıbrıs Türk Futbolunun önemli değerlerinden efsanevi futbolcu Sevim Ebeoğlu’nun ismi Girne’de bulunan Barış Parkı’nda yaşatılıyor.
Parkın ismi düzenlenen törenle “Efsanevi Futbolcu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirildi… Açılışa Başbakan Özgürgün de katıldı.
Açılışa katılan Sevim Ebeoğlu, törende duygusal anlar yaşadı.
Sevim Ebeoğlu konuşmasında, törene katılan genç futbolcularını görünce çok gururlandığını ifade etti, genç futbolcuların gelecekte güzle yerlere gelmesini diledi.
Ebeoğlu ailesi adına konuşma yapan Sevim Ebeoğlu’nun damadı Altan Esmer de katkı koyan herkese ayrı ayrı teşekkür etti…
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğluda, Ebeoğlu’nun Kıbrıs Türk futbolunun sevilen efsanevi bir ismi olduğunu anımsattı.
Sertoğlu,  Girne’de Milli Takımlar için oluşturulacak kamp tesisine Sevim Ebeoğlu’nun adının verilmesinin kararlaştırıldığını da anımsattı. 
Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü de, toplumun yetiştirdiği, toplum  için  önem taşıyan kişi ve değerlere sahip çıkmanın görevleri olduğunu söyledi…
Başbakan Hüseyin Özgürgünise Sevim Ebeoğlu’nun sporcu kişiliği ve insanlığa katkılarıyla tüm Kıbrıs Türk spor camiası ve halkının kalbinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.
Girne Doktor Fazıl Küçük Bulvarı’nda yer alan sahalara, Sevim Ebeoğlu adını vermeyi kararlaştırdıklarını dile getiren Özgürgün, mekanla ilgili mahkeme sürecinin sonlanmasının ardından, tesislere Ebeoğlunun adının verileceğini açıkladı.
Girne Belediye Meclisini, kentteki en önemli parka Ebeoğlu’nun adını verme kararından dolayı kutlayan Özgürgün, genç sporcuların da, sevim Ebeoğlu’nun yaşamını örnek alarak, onun gibi iyi insan, iyi sporcu ve ülkesine toplumuna yararlı bireyler olarak yetişmelerini diledi.
“Vefa çok önem birşeydir. Toplumları birbirine bağlar, toplumları güçlendirir. İnsanları devlet birliği bütünlüğü içinde yaşatan vefadır” diyen Özgürgün, gelecek kuşakların büyüklerine saygı duyarak onları örnek almalarını ve topluma onlar gibi güzel isimler bırakmalarını diledi.
Konuşmaların ardından “Efsane Futbolu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirilen isim panosu Başbakan Özgürgün tarafından açıldı.
Etkinlikte daha sonra, Sevim Ebeoğlu, Girne Belediyesi için imzaladığı topu başkan NidaiGüngördü’ye takdim ederken,Güngördü de, parka Ebeoğlu’nun adının verilmesiyle ilgili alınan meclis kararının yer aldığı bir plaket verdi.

Print
Posted: Kas 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.

Devamı
24
2526272829301
2345678