Başbakan Özgürgün,Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonunu kabul etti

Başbakan Özgürgün,Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonunu kabul etti

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs Türk Memur Sendikası’nın (Memur-Sen) davetlisi olarak adada bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi’nde yer alan kabulde, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Başkanı Yakup Latifoğlu ve Memur-Sen Başkanı Kağan Mındıkoğlu da hazır bulundu.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’de sendikal faaliyetlerin en güçlü şekilde serbestçe devam ettiğini anlattı.

Türkiye ile işbirliğine her alanda olduğu gibi sendikacılık alanında da önem verdiklerini kaydeden Özgürgün, Kıbrıs meselesinin yıllarca Türkiye ile birlikte yürütüldüğünü dile getirdi.

KKTC’nin bekası açısından Türkiye’nin gücü ve Anadolu halkının desteğinin önemine vurgu yapan Özgürgün, TSK’nın getirdiği barış ve güven ortamı içerisinde Kıbrıs Türk halkının her alanda olduğu gibi sendikacılık konusunda da önemli gelişmeler sağladığını anlattı.

KKTC’nin olası bir çözüme tüm kurumlarıyla hazır olduğunu, anlaşmaya gidilmeyecekse KKTC’nin yoluna devam edeceğini ifade eden Özgürgün, henüz bir anlaşmaya varılamadıysa bunun Kıbrıslı Rumlar ve Yunanlardan kaynaklandığını ifade etti.

Görüşmelerin devam ettiğine işaret eden Özgürgün, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisi, iki kesimlilik ve Kıbrıs Türk halkının kurucu eşit ortaklığının vazgeçilemez kırmızıçizgiler olduğunu belirtti.

KONCUK

Kamu-Sen Başkanı Koncuk da kabulde yaptığı konuşmada, Konfederasyona üye sendika başkanlarının da kendileriyle olduğunu ifade ederek, Memur-Sen’in daveti üzerine adaya geldiklerini dile getirdi.

KKTC’nin kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getiren Koncuk, KKTC’nin daha iyi noktalara gelmesi adına ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Koncuk, “Kıbrıs davası, Türk milletinin öz davasıdır. Bu davadan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hediye takdimi yapıldı.

Print
Posted: Kas 21, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678