Başbakan Hüseyin Özgürgün Özker Özgür ve Salih Miroğlunu anma törenlerine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Özker Özgür ve Salih Miroğlunu anma törenlerine katıldı

 Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) eski genel başkan ve milletvekillerinden, eski Başbakan Yardımcılarından, Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) kurucularından Özker Özgür, ölümünün 11. yıldönümünde Lefkoşa Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Özgür’ün oğlu Birikim Özgür’ün konuşmasıyla başlayan törende sırasıyla, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Meclis Başkanı Sibel Siber birer konuşma yaptı.

Törene, bazı bakan ve milletvekilleri, siyasetçiler, Özgür’ün sevenleri ve ailesi katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün anma töreninde, Özgür’ün çok önemli bir siyaset adamı olduğunu ve 20 yıl parti başkanlığı yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğini belirterek, Özgür’ün uzlaşı ve hoşgörünün simgesi sayılabilecek biri olduğunu vurguladı.

Özgürgün, “bir gün anlaşmaya varılır ya da varılmaz, Özgür’ün eşitlik ve demokrasi mücadelesinin her zaman devam edeceğini” söyledi.

  

  İkinci tören UBP’nin eski genel sekreter, bakan ve milletvekillerinden Salih Miroğlu kabri başında düzenlendi.

  Dualarla başlayan törende, saygı duruşunun ardından, aile adına Kamil Oygar, Miroğlu’nun biyografisi hakkında bilgi verdi. Törende sırasıyla, Miroğlu’nun eşi Hayriye Miroğlu, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan,  CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Meclis Başkanı Sibel Siber birer konuşma yaptı.

Törene, bazı bakanlar, milletvekilleri, çok sayıda siyasetçi, Miroğlu’nun sevenleri ve ailesi katıldı.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün , Salih Miroğlu’yla siyasi hayatlarında yollarının kesiştiğini ve birlikte çalışma imkanı bulduklarını anlatarak, Miroğlu’nun topluma verecek çok şeyi olduğunu ve erken kaybedilen değerlerin her zaman farklı acılar bıraktığını söyledi.

Miroğlu’nun her zaman ayrıştırmaya değil beraberliğe hizmet ettiğini ifade eden Özgürgün, Miroğlu’nun halka hizmet etmenin öneminin bilincinde güçlü ve yapıcı bir devlet adamı olduğunu belirtti.


Print
Posted: Kas 22, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910