Başbakan Hüseyin Özgürgün YDÜ Teknoparkın temel atma törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün YDÜ Teknoparkın  temel atma törenine katıldı

GÜNSEL marka ilk yerli otomobilin üretileceği teknoparkın temeli atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, hükümetin 2017 bütçesi ile birlikte ekonomik kalkınma hamleleri atma hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceğini söyledi…

Özgürgün, KKTC ile ilgili kaygıları, geleceğe yönelik fikir ve projeleri olmayanların, ülkenin huzurunu, halkın birliğini bozma hakkı olmadığını da belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından geliştirilen GÜNSEL marka ilk yerli otomobilin bin adedinin üretileceği teknoparkın temelleri atıldı.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün de temel atma töreninde yaptığı konuşmada, özel sektörün başarısının ülkenin başarısı olduğunu söyledi.

Otomobil teknolojileri üreten, geliştiren ve dünyaya ihraç eden bir KKTC olma temennisini yineleyen Özgürgün, GÜNSEL model 1’in yolunun açık olmasını diledi.

Özgürgün, çağın gereği gelişimleri takip ederek, KKTC’nin ekonomik gelişimine katkı koyan her girişim ve girişimciyi takdirle karşıladığını söyledi.

Başbakan Özgürgün, hükümetin gündeminin ülkenin istikrar içinde daha güzel yerlere varması, insanların daha refah ve daha huzurlu ortamlarda bu tür umut verici güzellikleri yaşaması olduğunu ifade etti.

Özgürgün, “Hükümetimiz; gündemi kaos olanlara, yapay gerekçelerle insanların huzurunu bozma yemini edenlere inat, 2017 bütçemiz ile birlikte, ülkemizde ekonomik kalkınma hamlelerini, birliğimizi, beraberliğimizi gündem yapma hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdürecek” dedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Özgürgün ve diğer ilgililer tarafından teknoparkın temeli atıldı.



 

Print
Posted: Ara 16, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021222324
2526272829301
2345678