Başbakan Hüseyin Özgürgün YDÜ Teknoparkın temel atma törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün YDÜ Teknoparkın  temel atma törenine katıldı

GÜNSEL marka ilk yerli otomobilin üretileceği teknoparkın temeli atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, hükümetin 2017 bütçesi ile birlikte ekonomik kalkınma hamleleri atma hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceğini söyledi…

Özgürgün, KKTC ile ilgili kaygıları, geleceğe yönelik fikir ve projeleri olmayanların, ülkenin huzurunu, halkın birliğini bozma hakkı olmadığını da belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği Bölümü tarafından geliştirilen GÜNSEL marka ilk yerli otomobilin bin adedinin üretileceği teknoparkın temelleri atıldı.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün de temel atma töreninde yaptığı konuşmada, özel sektörün başarısının ülkenin başarısı olduğunu söyledi.

Otomobil teknolojileri üreten, geliştiren ve dünyaya ihraç eden bir KKTC olma temennisini yineleyen Özgürgün, GÜNSEL model 1’in yolunun açık olmasını diledi.

Özgürgün, çağın gereği gelişimleri takip ederek, KKTC’nin ekonomik gelişimine katkı koyan her girişim ve girişimciyi takdirle karşıladığını söyledi.

Başbakan Özgürgün, hükümetin gündeminin ülkenin istikrar içinde daha güzel yerlere varması, insanların daha refah ve daha huzurlu ortamlarda bu tür umut verici güzellikleri yaşaması olduğunu ifade etti.

Özgürgün, “Hükümetimiz; gündemi kaos olanlara, yapay gerekçelerle insanların huzurunu bozma yemini edenlere inat, 2017 bütçemiz ile birlikte, ülkemizde ekonomik kalkınma hamlelerini, birliğimizi, beraberliğimizi gündem yapma hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdürecek” dedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Özgürgün ve diğer ilgililer tarafından teknoparkın temeli atıldı. 

Print
Posted: Ara 16, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910