“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“ŞEHRE MEYDAN OKU” ETKİNLİĞİ YARIN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

YOĞUN BİR KATILIM BEKLENEN ETKİNLİĞİN ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN TARAFINDAN TAKDİM EDİLECEK

 Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Girne Belediyesi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliğinde düzenlediği “ŞEHRE MAYDAN OKU” etkinliği yarın gerçekleştiriliyor.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de katılımı ile, şehir yaşamının koşullarında sağlıklı yaşam felsefesini geliştirme, spor bilincini artırmak  ve kötü alışkanlıklardan uzak durulmasına dikkat çekmek amacıyla   düzenlenen etkinlik, saat 13.00’te Girne Kordonboyu’nda  başlayacak.

 Kordonboyu’ndaki Dallas Büfe önünden start alan yarışçılar, mendirekten Fener Işığına kadar gittikten sonra geri dönüp Girne Yat Limanı’nın içinden geçecekler. Girne Kalesi ve Baldöken Mezarlığı’ndan geçecek yarışmacılar, Ramadan Cemil Meydanı’ndan sonra ara sokaklarda belirlenen güzergahı izleyerek yeniden başlangıç noktası olan yere gelerek 3 kilometrelik parkuru tamamlamış olacaklar.

 Yarışmacılar şehir içindeki doğal engeller yanında yerleştirilecek sürpriz engelleri de aşarak bitiş noktasına ulaşmaya çalışacaklar. Engellerin bulunduğu noktalarda hakemler yerleştirileceğinden, yarışmacıların dereceye girebilmeleri için engelleri eksiksiz geçmesi gerekecek.

 Yarışmaya dereceye girecek olanlar Spor Dairesi ve Atletizm Federasyonu tarafından görevlendirilecek hakemler tarafından belirlenecek.

 Bayanlar, erkekler, çocuklar ve takım halinde katılımın olacağı etkinlikte dereceye girenlere ödüller Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından takdim edilecek.

 Kayıtların yoğun şekilde devam ettiği etkinliğe  katılmak isteyenler yarışma öncesi de kayıt yaptırabilecekler.

 ŞEHRE MEYDAN OKU

“Challenge to The City”, "Şehre Meydan Oku” etkinliği Avrupa, ABD ve başta Çin’de çok popüler olan şehir içi kitlesel bir parkur sporudur.

 Sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmek ve spor bilincini artırmayı hedefleyen “Şehre Meydan Oku” etkinliği, Fransa'da yaygın bir şekilde yapılmakta ve dünyada da hızla yayılmaya devam etmektedir.

 Şehir içi doğal engeller ve yerleştirilecek sıra dışı engellerin yerleştirilmesi ile, her yaştan bireylerin katılımı ile gerçekleşen  “Şehre Meydan Oku” etkinliği, insanların şehir ortamında  arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde  yarışmasını sağlayarak çok eğlenceli bir festivale dönüşebilmektedir.

 

 

 

 

Print
Posted: Ara 17, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910