“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“ŞEHRE MEYDAN OKU” ETKİNLİĞİ YARIN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

YOĞUN BİR KATILIM BEKLENEN ETKİNLİĞİN ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN TARAFINDAN TAKDİM EDİLECEK

 Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Girne Belediyesi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliğinde düzenlediği “ŞEHRE MAYDAN OKU” etkinliği yarın gerçekleştiriliyor.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de katılımı ile, şehir yaşamının koşullarında sağlıklı yaşam felsefesini geliştirme, spor bilincini artırmak  ve kötü alışkanlıklardan uzak durulmasına dikkat çekmek amacıyla   düzenlenen etkinlik, saat 13.00’te Girne Kordonboyu’nda  başlayacak.

 Kordonboyu’ndaki Dallas Büfe önünden start alan yarışçılar, mendirekten Fener Işığına kadar gittikten sonra geri dönüp Girne Yat Limanı’nın içinden geçecekler. Girne Kalesi ve Baldöken Mezarlığı’ndan geçecek yarışmacılar, Ramadan Cemil Meydanı’ndan sonra ara sokaklarda belirlenen güzergahı izleyerek yeniden başlangıç noktası olan yere gelerek 3 kilometrelik parkuru tamamlamış olacaklar.

 Yarışmacılar şehir içindeki doğal engeller yanında yerleştirilecek sürpriz engelleri de aşarak bitiş noktasına ulaşmaya çalışacaklar. Engellerin bulunduğu noktalarda hakemler yerleştirileceğinden, yarışmacıların dereceye girebilmeleri için engelleri eksiksiz geçmesi gerekecek.

 Yarışmaya dereceye girecek olanlar Spor Dairesi ve Atletizm Federasyonu tarafından görevlendirilecek hakemler tarafından belirlenecek.

 Bayanlar, erkekler, çocuklar ve takım halinde katılımın olacağı etkinlikte dereceye girenlere ödüller Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından takdim edilecek.

 Kayıtların yoğun şekilde devam ettiği etkinliğe  katılmak isteyenler yarışma öncesi de kayıt yaptırabilecekler.

 ŞEHRE MEYDAN OKU

“Challenge to The City”, "Şehre Meydan Oku” etkinliği Avrupa, ABD ve başta Çin’de çok popüler olan şehir içi kitlesel bir parkur sporudur.

 Sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmek ve spor bilincini artırmayı hedefleyen “Şehre Meydan Oku” etkinliği, Fransa'da yaygın bir şekilde yapılmakta ve dünyada da hızla yayılmaya devam etmektedir.

 Şehir içi doğal engeller ve yerleştirilecek sıra dışı engellerin yerleştirilmesi ile, her yaştan bireylerin katılımı ile gerçekleşen  “Şehre Meydan Oku” etkinliği, insanların şehir ortamında  arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde  yarışmasını sağlayarak çok eğlenceli bir festivale dönüşebilmektedir.

 

 

 

 

Print
Posted: Ara 17, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021222324
2526272829301
2345678