Uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık için Girne Kordon boyunda “Şehre Meydan Oku” adı altına spor etkinliği düzenlendi

Uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık için Girne Kordon boyunda “Şehre Meydan Oku” adı altına spor etkinliği düzenlendi

Etkinlikte koşu yarışması gerçekleştirildi.

Katılımcılardan elde edilen gelir ise uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimlerine aktarılacak.

Etkinliğe katılan Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülke genelinde düzenlenen etkinliklerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Özgürgün, gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun sportif ve sosyal aktivitelerle etkinliklerden geçtiğini vurguladı.

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu, Girne Belediyesi,Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Girne’de “Şehre Meydan Oku” sloganıyla Urbanathlon etkinliği düzenlendi.
Etkinliği Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in de takip etti.

Etinlikte koşu yarışması gerçekleştirildi.

Girne Kordonboyu’nda yer alan etkinlikle ilgili konuşan Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucuya mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen koşunun başarıyla tamamlandığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de konuşmasında,Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun Farkındalık yaratmak amacıyla ülke genelindedüzenlediği etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Uyuşturucunun bertaraf edilmesi, gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun sportif ve sosyal aktivitelerle etkinliklerden geçtiğini vurgulayan Özgürgün, bu amaçla yapılan etkinliklere katılarak ve katkı koyarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Koşu yarışmasında dereceye girenlere ödüller verildi.

Print
Posted: Ara 18, 2016,
Comments: 0,
Tags:
«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234