Uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık için Girne Kordon boyunda “Şehre Meydan Oku” adı altına spor etkinliği düzenlendi

Uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık için Girne Kordon boyunda “Şehre Meydan Oku” adı altına spor etkinliği düzenlendi

Etkinlikte koşu yarışması gerçekleştirildi.

Katılımcılardan elde edilen gelir ise uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimlerine aktarılacak.

Etkinliğe katılan Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülke genelinde düzenlenen etkinliklerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Özgürgün, gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun sportif ve sosyal aktivitelerle etkinliklerden geçtiğini vurguladı.

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu, Girne Belediyesi,Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Girne’de “Şehre Meydan Oku” sloganıyla Urbanathlon etkinliği düzenlendi.
Etkinliği Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in de takip etti.

Etinlikte koşu yarışması gerçekleştirildi.

Girne Kordonboyu’nda yer alan etkinlikle ilgili konuşan Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucuya mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen koşunun başarıyla tamamlandığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de konuşmasında,Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun Farkındalık yaratmak amacıyla ülke genelindedüzenlediği etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Uyuşturucunun bertaraf edilmesi, gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun sportif ve sosyal aktivitelerle etkinliklerden geçtiğini vurgulayan Özgürgün, bu amaçla yapılan etkinliklere katılarak ve katkı koyarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Koşu yarışmasında dereceye girenlere ödüller verildi.

Print
Posted: Ara 18, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910