Başbakan Hüseyin Özgürgün hükümetin neden Lefke’yi ilçe yapma kararı aldığını BRT’ye değerlendirdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün hükümetin neden Lefke’yi ilçe yapma kararı aldığını BRT’ye değerlendirdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün Lefke’nin ilçe olmasının  Salı günü meclisten geçirilerek resmiyet kazanacağını açıkladı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün Salı günü kararın meclisten geçirilmesiyle birlikte Lefke’nin ilçe olacağını açıkladı.

Özgürgün hükümetin neden Lefke’yi ilçe yapma kararı aldığını BRT’ye değerlendirdi..

Lefke’nin 1974’den sonra ilçe olma hakkını kaybettiğini ve uzun bir süre bu sıkıntıyı aşmak için sesini duyurmaya çalıştığını belirten Özgürgün, aradan 40’yıla aşkın bir zaman geçmesine rağmen sorunların büyüdüğünü söyledi.

Lefke’nin ilçe olduğu dönemlerindekii coşkulu zamanlarına yeniden dönebilecek bir kapasitesi olduğunu vurgulayan Özgürgün, Lefke Gazi Lisesi’nin köklü geçmişinin ilçe olmaya dayandığını, Cengiz Topel Endüsturi Meslek Lisesi’nin ülkedeki ilk endüsturi meslek liselerinden biri olduğunu belirterek Lefke’nin yıllardır merkez olma noktasından geriye doğru gittiğini söyledi.

Özgürgün, “Şimdi bunu durdurup yeniden liseleri ile ilkokukulları ile, üniversitesi ile Lefke gerçekten hazır. Bıraktığımız yerde duruyor. O hakkı yeniden kazanıyor. İnşallah hayırılısdı olur” dedi.

Cengiz Topel Hastahanesi’nin de ülkenin en eski hastanelerinden bir olduğunu belirten Özgürgün, hastahanedeki sorunların temelden nasıl halledilebileceğinin düşünüldüğü zaman detaylarla uğraşmak yerinde Lefkenin öncelikle ilçe olması gerektiği üzerinde durduklarını kaydetti.

Özgürgün, “Hastahanesi’nin ilçe hastahanesi, kaymakamının, milletvekillerinin polis müdürlerinin, daire müdürlerğinin bulunduğu bir yapının kurulmasının işi temelde  çözeceğini anladık. Memnuniyetle görüyorum ki karar oy birliği ile komiteden geçti ve Salı günü de inşallah Genel Kuruldan oy birliği ile geçip resmiyet kazanacak.” Dedi.

Özgürgün, Lefke bölgesinin ilçe olmasının hem sosyo ekonomik hem de kültürel gelişime ciddi bir ivme kazandıracağına dikkat çekti.

Başbakan Özgürgün, altyapı ve tresislerin ilçe bazında elre alınmasıyla birlikte birçok soruna köklü çözüm bulunacağını da sözlerine ekledi.

Print
Posted: Ara 22, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234