Başbakan Hüseyin Özgürgün, bugün BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çobanoğlu, BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, bugün BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çobanoğlu, BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) Kıbrıs Türk halkının mücadelesinin bugüne gelmesinde köşe taşı olduğunu söyledi.

Özgürgün, bugün BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çobanoğlu, BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

ÇOBANOĞLU

BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çobanoğlu, ziyareti, kurumun 53. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirterek, kurumun, mücahidin sesi olarak doğduğunu, gelişip, büyüyerek bugüne ulaştığını söyledi.

Kıbrıs Türk halkının sesi olan BRTK’nın misyonunun bugün de devam ettiğini dile getiren Çobanoğlu, kurumun özel radyo ve televizyonların hizmet verilmesine de katkı koyduğunu ifade etti.

Çobanoğlu, kurumun en büyük sıkıntısının güncel ve çağdaş yasası bulunmayışı olduğunu belirtti.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün, BRTK’nın önemli bir görevi icra ettiğini, 1963 yılında başlayan mücadele döneminde Kıbrıs Türk halkının sesi olarak yayınlar yaptığını, moral ve motivasyonun sağlanmasına, mücadelenin gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Özgürgün, “BRTK, Kıbrıs Türk halkının mücadelesinin bugüne gelmesinde köşe taşıdır” dedi.

Kuruma çok önem verdiklerini söyleyen Özgürgün, çağdaş yayıncılıkta yerini almasına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Özgürgün, BRTK Yasası’nın Meclis’ten en kısa sürede geçmesi konusuyla ilgileneceğini ve yasanın geçeceğini belirtti.

Print
Posted: Ara 23, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910