Başbakan Hüseyin Özgürgün KKTC Sağlık Turizmi Konferansı ve Çalıştayına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün KKTC Sağlık Turizmi Konferansı ve Çalıştayına katıldı

Sağlık turizmini geliştirme amacıyla tasarlanan Sağlık Turizmini Geliştirme Projesi, “1’inci Sağlık Turizmi Konferans ve Çalıştayı” ile hayata geçiriliyor.

Sağlık Turizmi Konferans ve Çalıştayı Girne Elexsus Resort Hotel’de yapılıyor.

Çalıştaya, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu katılarak birer konuşma yaptı.
Çalıştay’da ilk konuşmayı yapan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Sağlık Turizmini Geliştirme Projesi’yle Sağlık ve Turizm Bakanlıkları himayelerinde TC Büyükelçiliği, Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi desteği, Kıbrıs sağlık Turizmi Konseyi yürütücülüğünde hayata geçtiğini anlattı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise ülke ekonomisine katma değeri çok yüksek olacağı sağlık turizmi master planının hazırlanmasına yönelik yapılan çalıştaydan çıkacak sonuçların ülke ekonomisi ve diğer alanlara katkı koyacağına olan inancını dile getirdi.

Başbakan Özgürgün “Sanayileşme ve kentleşme sonucu gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerde özellikle çevre sorunlarının , beslenme bozukluklarının insan sağlığını tehdit etmmekte ve iş gücünü de azaltmakta olduğunu görmekteyiz. Özellikle deniz, güneş ve iklim kaynak olarak değerlendirildiği zaman sağlık turizminin de ülkemizde ne kadar güçlü verimli bir noktaya gelebileceğini açık olarak görüyoruz. Bu anlamda da ben çalıştayın ülkemizin de bu cazip iklim ve doğa koşullarıyla birleşitiği zaman çok ileride KKTC’nin eğitim alanında olduğu gibi sağlıkta da ciddi bir merkez haline gelebileceğini net olarak görmekteyiz” dedi.

Başbakan, sağlık turizmini planlı bir şeklide teşviklendirilerek desteklenmesinin hükümetin hedefi olacağı ve turizim girdilerine ciddi katkı sağlayacağını dile getirdi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da Kuzey Kıbrıs’ın sağlık turizmi konusunda Türkiye ile birlikte çalışarak, yatırım ve işbirliği olanaklarının gelişmesi için hükümetin üzerine düşeni yapacağını vurguladı.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ise çalıştaya katılıma vurgu yaparak başladığı konuşmasında, bunun sağlık turizmine verilen önemin göstergesi olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu, KKTC’nin ada ülkesi olması ve coğrafi konumu nedeniyle başta turizm olmak üzere ekonominin lokomotif sektörü olduğu gerekçesiyle hizmet sektörlerinde önümüzdeki süreçte ciddi boyutta bir katkı beklendiğini anlattı.

Print
Posted: Ara 24, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910