Başbakan Hüseyin Özgürgün KKTC Sağlık Turizmi Konferansı ve Çalıştayına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün KKTC Sağlık Turizmi Konferansı ve Çalıştayına katıldı

Sağlık turizmini geliştirme amacıyla tasarlanan Sağlık Turizmini Geliştirme Projesi, “1’inci Sağlık Turizmi Konferans ve Çalıştayı” ile hayata geçiriliyor.

Sağlık Turizmi Konferans ve Çalıştayı Girne Elexsus Resort Hotel’de yapılıyor.

Çalıştaya, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu katılarak birer konuşma yaptı.
Çalıştay’da ilk konuşmayı yapan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Sağlık Turizmini Geliştirme Projesi’yle Sağlık ve Turizm Bakanlıkları himayelerinde TC Büyükelçiliği, Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi desteği, Kıbrıs sağlık Turizmi Konseyi yürütücülüğünde hayata geçtiğini anlattı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise ülke ekonomisine katma değeri çok yüksek olacağı sağlık turizmi master planının hazırlanmasına yönelik yapılan çalıştaydan çıkacak sonuçların ülke ekonomisi ve diğer alanlara katkı koyacağına olan inancını dile getirdi.

Başbakan Özgürgün “Sanayileşme ve kentleşme sonucu gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerde özellikle çevre sorunlarının , beslenme bozukluklarının insan sağlığını tehdit etmmekte ve iş gücünü de azaltmakta olduğunu görmekteyiz. Özellikle deniz, güneş ve iklim kaynak olarak değerlendirildiği zaman sağlık turizminin de ülkemizde ne kadar güçlü verimli bir noktaya gelebileceğini açık olarak görüyoruz. Bu anlamda da ben çalıştayın ülkemizin de bu cazip iklim ve doğa koşullarıyla birleşitiği zaman çok ileride KKTC’nin eğitim alanında olduğu gibi sağlıkta da ciddi bir merkez haline gelebileceğini net olarak görmekteyiz” dedi.

Başbakan, sağlık turizmini planlı bir şeklide teşviklendirilerek desteklenmesinin hükümetin hedefi olacağı ve turizim girdilerine ciddi katkı sağlayacağını dile getirdi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da Kuzey Kıbrıs’ın sağlık turizmi konusunda Türkiye ile birlikte çalışarak, yatırım ve işbirliği olanaklarının gelişmesi için hükümetin üzerine düşeni yapacağını vurguladı.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ise çalıştaya katılıma vurgu yaparak başladığı konuşmasında, bunun sağlık turizmine verilen önemin göstergesi olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu, KKTC’nin ada ülkesi olması ve coğrafi konumu nedeniyle başta turizm olmak üzere ekonominin lokomotif sektörü olduğu gerekçesiyle hizmet sektörlerinde önümüzdeki süreçte ciddi boyutta bir katkı beklendiğini anlattı.

Print
Posted: Ara 24, 2016,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234