“elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” Başbakan Özgürgün'ün katılımıyla tanıtıldı

“elektronik kimlik kartı” ve “e-imza”  Başbakan Özgürgün'ün katılımıyla tanıtıldı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, e-devlet programının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yapısal dönüşümüne önemli oranda katkı sağlayacağını söyledi.
Özgürgün “elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” ile bundan böyle bürokratik hizmetlerin hızlandırılacağı, denetimin verimliliğin arttırılacağı yeni bir dönem yaşanacağını vurguladı.
Başbakanlık e-Devlet Yürütme Kurulu bünyesinde sürdürülen e-devlet çalışmaları çerçevesinde bürokratik işlemleri azaltacak “elektronik kimlik kartı” ile “e-imza” tanıtımı yapıldı.
Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım, Sayıştay Başkanlığı’nda yer aldı. İlk e-imzayı Başbakan Hüseyin Özgürgün attı.
Tanıtımda ilk olarak Elektronik imza ile ilgili sinevizyon gösterimi yer aldı.
Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu,  15 yıldan beridir e-devlet çalışmalarının sürdüğünü ve TC ile imzalanan protokolle çalışmaların hız kazandığını anlattı.
E-uygulamasının faydaları ile ilgili bilgi veren Amcaoğlu, çalışmaların 2017 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.
Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey de, yapılan projelerle ilgili bilgi verdi ve KKTC ile planlanan 19 proje bulunduğunu açıkladı.
Bunun önemli bir adım olduğunu vurgulayan Zerey, Türkiye’nin KKTC ile her türlü işbirliğinin süreceğini söyledi.
Tanıtımda son konuşmayı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede devlet hizmetlerinin daha etkin, daha hızlı, daha verimli yürütülmesinde ilk kez yeni bir dönüşüme adım atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Özgürgün “elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” ile bundan böyle bürokratik hizmetlerin hızlandırılacağı, denetimin verimliliğin arttırılacağı yeni bir dönem yaşanacağını belirtti.
Hüseyin Özgürgün, “Ada’da ilk kez olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde uygulanacak, elektronik kimlik kartı üzerine basılı e-imza ile, e-devlet hizmetleri yeni bir dönüşüme imza atmaktadır.”diye konuştu
Özgürgün, “Hükümetimiz, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin destekleri ile e-Devlet çalışmalarını daha da hızlandırmaya, kamuda verimliliği arttırmaya, ekonomik sektörlerimizin önünü açmaya, bölgede rekabet edebilir bir ülke yaratmak, ülkemizin bir Bilgi Toplumu olması için tüm paydaşları ile birlikte çalışmaya gayretlerini sürdürecektir. ” dedi.
Törenin sonunda, ilk e imzayı Başbakan Özgürgün attı.

Print
Posted: Oca 20, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234