“elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” Başbakan Özgürgün'ün katılımıyla tanıtıldı

“elektronik kimlik kartı” ve “e-imza”  Başbakan Özgürgün'ün katılımıyla tanıtıldı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, e-devlet programının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yapısal dönüşümüne önemli oranda katkı sağlayacağını söyledi.
Özgürgün “elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” ile bundan böyle bürokratik hizmetlerin hızlandırılacağı, denetimin verimliliğin arttırılacağı yeni bir dönem yaşanacağını vurguladı.
Başbakanlık e-Devlet Yürütme Kurulu bünyesinde sürdürülen e-devlet çalışmaları çerçevesinde bürokratik işlemleri azaltacak “elektronik kimlik kartı” ile “e-imza” tanıtımı yapıldı.
Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım, Sayıştay Başkanlığı’nda yer aldı. İlk e-imzayı Başbakan Hüseyin Özgürgün attı.
Tanıtımda ilk olarak Elektronik imza ile ilgili sinevizyon gösterimi yer aldı.
Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu,  15 yıldan beridir e-devlet çalışmalarının sürdüğünü ve TC ile imzalanan protokolle çalışmaların hız kazandığını anlattı.
E-uygulamasının faydaları ile ilgili bilgi veren Amcaoğlu, çalışmaların 2017 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.
Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey de, yapılan projelerle ilgili bilgi verdi ve KKTC ile planlanan 19 proje bulunduğunu açıkladı.
Bunun önemli bir adım olduğunu vurgulayan Zerey, Türkiye’nin KKTC ile her türlü işbirliğinin süreceğini söyledi.
Tanıtımda son konuşmayı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede devlet hizmetlerinin daha etkin, daha hızlı, daha verimli yürütülmesinde ilk kez yeni bir dönüşüme adım atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Özgürgün “elektronik kimlik kartı” ve “e-imza” ile bundan böyle bürokratik hizmetlerin hızlandırılacağı, denetimin verimliliğin arttırılacağı yeni bir dönem yaşanacağını belirtti.
Hüseyin Özgürgün, “Ada’da ilk kez olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde uygulanacak, elektronik kimlik kartı üzerine basılı e-imza ile, e-devlet hizmetleri yeni bir dönüşüme imza atmaktadır.”diye konuştu
Özgürgün, “Hükümetimiz, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin destekleri ile e-Devlet çalışmalarını daha da hızlandırmaya, kamuda verimliliği arttırmaya, ekonomik sektörlerimizin önünü açmaya, bölgede rekabet edebilir bir ülke yaratmak, ülkemizin bir Bilgi Toplumu olması için tüm paydaşları ile birlikte çalışmaya gayretlerini sürdürecektir. ” dedi.
Törenin sonunda, ilk e imzayı Başbakan Özgürgün attı.

Print
Posted: Oca 20, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910