E-İmza’nın içeriğini E-Devlet Yönetim Kurulu Başkanı, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu BRT’de anlattı

E-İmza’nın içeriğini E-Devlet Yönetim Kurulu Başkanı, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu BRT’de anlattı

KKTC’de 15 Yıl önce başlayan E-devlet çalışmaları yoğunlaşıyor.

Geçtiğimiz gün tanıtımı yapılan E-imza’nın içeriğini e-devlet Yönetim Kurulu Başkanı, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu BRT’de anlattı.

KKTC için Elektronik imzanın bir devrim niteliğinde olduğunu belirten Amcaoğlu, en geç 2018’de uygulanması planlanan e-devletin hayata geçmesi ile kamudaki hantallığın ve israfın büyük oranda önüne geçileceğini, hizmetin doğrudan vatandaşın ayağına gideceğini söyledi

E-imzanın geçen gün lansmanı yapıldığını hatırlatan Amcaoğlu, Başbakan’ın da talimatı ile aynı gün bilişim suçları yasa tasarısının da meclise gönderildiğine işaret etti.

Amcaoğlu, E-imza ile daha güvenli, etkin ve şeffaf bürokrasi sağlanacağını ifade ederek, vatandaşların E-imza ile çalışma izinleri, hastane randevusu, eczane reçetesi gibi işlemleri oturduğu yerden yapabileceklerini anlattı
Amcaoğlu, ayrıca E-eğitim aracılığı ile velilerin çocuklarının durumunu sanal ortamda öğrenme fırsatı yakalayacağını söyledi.

E-devlet Yönetim Kurulu Başkanı Amcaoğlu, Proje kapsamında e-sigorta uygulamasını da yürürlüğe koyacaklarını, sosyal sigorta ödemeleri, beyanlar hatta vergi beyanlarının yapılabileceği bilgisini verdi.


E-devlet uygulamasının tamamının hayata geçmesi için öncelikle E-devlet yasasını bu yıl içinde hayata geçirmeyi planladıklarını açıklayan Amcaoğlu, Kamudaki hantallığı ortadan kaldırarak, kağıt, kırtasiye israfının önüne geçmek istediklerini kaydetti.

E-devlet kapsamında yeni bir Kamu-Ortak Veri Merkezi inşa edileceğini açıklayan Amcaoğlu, “en kötü ihtimalle 2018 sonuna kadar bütün projeler ve çalışmalar bitecek ve E-devlet kolaylıklarından vatandaşlarımız yararlanabilecek” dedi.

Print
Posted: Oca 24, 2017,
Categories: E-Devlet,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910