Başbakan Hüseyin Özgürgün, eski KTHY ve ETİ çalışanlarından bir grubu kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, eski KTHY ve ETİ çalışanlarından bir grubu kabul etti

-“BİZİM YAPTIĞIMIZ AHDE VEFADIR”

-“BU SİZİN HAKKINZ. SİYASET DOĞRU OLANI YAPMIŞTIR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, özelleştirme kapsamında kamuda istihdam edilen eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) ve ETİ çalışanlarıyla ilgili Meclis’ten geçen yasanın “çalışanların hakkı olduğunu” belirterek, “KTHY ve ETİ’nin bu ülkeye kazandırdıklarının yanında bizim yaptığımız aslında ahde vefadır” dedi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, özelleştirme kapsamında kamuya istihdam edilen eski Kıbrıs KTHY ve ETİ çalışanı bir grubu kabul ederek görüştü. Görüşmede, Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ile Kamu-Sen Başkanı Metin Atan da hazır bulundu.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, kabulde yaptığı konuşmada,  KTHY ve ETİ’nin ülkenin köklü kuruluşları olarak hayata geçtiğini, değişen ekonomik koşullar, siyasi kararlar ya da dıştan kaynaklanan ekonomik gelişmelere bağlı nedenlerle güzide kuruluşların sıkıntıya uğradığını, çalışanların mağduriyetini siyasetin halletmesi gerektiğini, belli yasal çerçeve içerisinde kalarak yapılabileceklerin en iyisinin yapıldığını söyledi.
“Bu sizin hakkınız olandır” diyen Başbakan Özgürgün, “Siyaset doğru olanı yapmıştır, sonuçta Meclis’ten geçmiş bir yasadır. KTHY ve ETİ’nin bu ülkeye kazandırdıklarının yanında bizim yaptığımız aslında ahde vefadır” dedi.
Çalışanları rahatlatan bir adım attıklarını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Yıllarca o kurumlarda çalıştınız, bundan sonra devlete vereceğiniz hizmetler var. O hizmetleri de daha şevkle ve mutlulukla yapacağınızdan eminim. Devlete, boyunu bükük, kırgın, üzgün hizmet etmek var, bir de şevkle hizmet etmek var, belki biz buna yol açmış olduk. Siz de o hizmetleri ve görevleri çok daha iyi yapacaksınız bundan da hiç şüphem yok” diye konuştu.Başbakan Özgürgün, Hava-Sen Başkanı Buran Atakan’ın ve Kamu-Sen Başkanı Metin Atan’ın bu kararın alınması sürecindeki cesaretlendirici desteklerinin ve katkılarının büyük olduğuna da işaret etti.
 
ATAKAN: “SİZE ÇOCUKLARIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan da, Başbakan Özgürgün’e teşekkür ziyaretinde bulunduklarını belirterek, “Genelde Başbakanlığın önüne eylem yapmak için geliyoruz. Bu teşekkür ziyareti yapılması kararının arkadaşlarına ait olduğuna dikkat çekerek “Arkadaşlar “Toplu mesaj verelim. Doğru yapana, haklının yanında olana da bu hakkını vermek gerekir” dedi.

Başbakan Özgürgün’ü muhalefette iken Ekim 2013’de ziyaret ettiklerinde kendilerine “KTHY ve ETİ ile gelecek her türlüyü öneriye olumlu oy vereceğini” söylediğini aktaran Atakan, Özgürgün’ün kararlı duruşunu iktidara gelince de sürdürdüğünü ifade ederek, “Siyasette yeni bir sayfa açmaya olanak sağlıyorsunuz. Muhalefette iken başka söyleyip, koltuğa oturup başka yapmıyorsunuz. Bu, toplum için çok önemlidir. Siyasetin bu şekilde yapılması gerekir. Bize muhalefette iken söz verdiniz, geldiniz koltuğa oturdunuz ve yaptınız. Bu bizler için ve toplum için önemlidir. Size çocuklarımız adına, bu güzel olaya imza  koyduğunuz için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

ATAN”: KAMU-SEN OALRAK KARARLI DURUŞUNDAN 
DOLAYI BAŞBAKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan da, Başbakan Özgürgün’ün konuyla ilgili muhalefetteki kararlığını iktidara gelince de gösterdiğini ve çalışanların mağduriyetlerine duyarlı davrandığını belirterek, Kamu-Sen olarak kararlı duruşunda dolayı Başbakan Özgürgün’e teşekkür ettiklerini söyledi. 
Çalışanlar, daha sonra Başbakan Hüseyin Özgürgün ile toplu fotoğraf çektirdi.


Print
Posted: Oca 25, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234