Başbakan Özgürgün, yapımı tamamlanan, Görneç -Alevkayası yolunda incelemelerde bulundu

Başbakan Özgürgün, yapımı tamamlanan, Görneç -Alevkayası yolunda incelemelerde bulundu

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkının geleceği birlik  beraberlikle mümkündür. Bu ancak toprağa sahip çıkılmasıyla mümkündür” dedi.

Özgürgün, yapımı tamamlanan, Girne sahillerini Mesarya’ya bağlayan, 5.5 Km uzunluğundaki Görneç -Alevkayası yolunda incelemelerde bulundu. Görneç Kültür ve Spor Kulübü’nde köylüyle de bir araya gelen Özgürgün’e ziyarette bazı bakanlar da eşlik etti.

Özgürgün, Görneç Kültür ve Spor Kulübü’nde yaptığı konuşmada,  Görneç ve Mesarya’daki en büyük sıkıntılarının başında altyapı geldiğini, Mesarya’nın hizmet götürülecek öncelikli bölgelerden biri olduğunu kaydetti.

“HER YERE AYAK BASMAK EN BÜYÜK HEDEFLERİMDEN BİRİDİR”

Tüm bölgeleri ziyaret ederek sorunları ve ihtiyaçları yerinde görmeye ve dinlemeye çalıştığını ifade eden Özgürgün, “Her yere ayak basmak en büyük hedeflerimden biridir” dedi.

Mesarya ve diğer bölgeler için hazırlanan projelerin hayata geçirilmesinin de öncelikleri arasında olduğunu kaydeden Özgürgün, üreticinin toprağa sahip çıkması, hükümetin de gereken desteği vermesi halinde gelişmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Görneç-Alevkayası yolunun köy için önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Özgürgün, kalıcı yatırımları yapmanın en önemli hedefleri  olduğunu kaydetti.

Projeleri sayısal ve maddi açıdan arttırdıklarını kaydeden Özgürgün, stad, yol, liman ve sağlık alanındaki yatırımların ilgili bakanlıklar tarafından yakın zamanda açıklanacağını söyledi.

Özgürgün, “Topraklara sahip çıkmak yatırımla olur” dedi.

Yok olma noktasına gelmiş bir halkın bugün devlet kurarak dünyada yerini aldığını kaydeden Özgürgün, yurt dışında adanın kuzeyinde bir devlet bulunduğunu yabancı diplomatların kabul ettiğini; Rum tarafının yaptığı siyasi kulislerle KKTC’nin gereken tanınmışlığı elde edemediğini vurguladı.

Başlatılan çalışmaların değişen hükümetler tarafından sürdürülmesinin, siyasi partilerin birlik beraberlik göstermesinin önemini de vurgulayan Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkının geleceği birlik  beraberlikle mümkündür. Bu ancak toprağa sahip çıkılmasıyla mümkündür” dedi.

Görneç’te sentetik çim futbol sahası da yapıldığına işaret eden Özgürgün, Akova, Civisil, Karaoğlanoğlu’nda da sentetik çim sahası yapımı bulunduğunu, bu çalışmaları her bölgede yapmak istediklerini söyledi.

Kıbrıs’ta 1974’ten sonra kan akıtılmadığını kaydeden Özgürgün, 1974’e kadar Kıbrıs Türk halkının ekonomisini ileri taşıyacak mücadeleyi can derdinden dolayı veremediğini, ancak 1974’ten sonra bu mücadeleyi verebildiğini, bu vesileyle Kıbrıs Türk halkının saygı duyulması gereken bir halk olduğunu söyledi.

DÜRÜST

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ise, yolun Mesarya’yı Girne sahillerine bağladığını, turizme hizmet edecek, Görneç’i çıkmaz sokak olmaktan çıkaracak bir yol olduğunu söyledi.

AKÇAGİL

Muhtar Nevzat Akçagil de, yolun hizmete girmesiyle köyün çıkmaz sokak görünümünden çıkacağını, Mesarya’dan kuzey sahillerine ulaşımı kolaylaştıracağını söyledi.

Akçagil, köylünün başlıca geçim kaynağının çiftçilik ve hayvancılık olduğunu belirterek mandıralar bölgesinde elektrik ve asfaltlama için destek talep etti.

Kıbrıs konusuna da değinen Akçagil, Türkiye’nin garantörlüğünün devamı istediklerini söyledi.

Akçagil, yol yapımında katkıda bulunan herkese teşekkür etti

Print
Posted: Oca 25, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021
5962

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Devamı
2223
5965

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Rallisini başlattı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sporun tüm alanlarda gelişmesine hükümet olarak yoğun destek verdiklerini söyledi.
Devamı
24
2526272829301
2345678