Başbakan Hüseyin Özgürgün Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılış törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılış törenine katıldı

7 AYDA TAMAMLANAN VE YAKLAŞIK 7.5 MİLYON TL’YE MAL OLAN YENİ BİNA 3 BLOKTAN OLUŞUYOR

 Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılışı bugün düzenlenen törenle yapıldı.

Törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Milli Eğitim ve Kültür  Bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri, üst düzey yetkililer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende, okul korosu şarkılar seslendirdi, dans gösterileri yapıldı.

Törende sırasıyla Okul Müdürü Mehmet Günay, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Başbakan Hüseyin Özgürgün birer konuşma yaptı ve okul binasının açılışı yapıldı.

Tören yeni okul binasının gezilmesi ardından sona erdi.

Yapımı Eylül 2016’da başlayıp yaklaşık 7 ayda tamamlanan ve yaklaşık 7.5 milyon TL’ye mal olan yeni bina, 3 bloktan oluşuyor. Yeni binada 24 sınıf bulunuyor. Yeni binayla birlikte, okulun tüm araç ve gereçleri de yenilendi.

GÜNAY

Törende ilk konuşmayı yapan Bayraktar Ortaokulu Müdürü Mehmet Günay, okulun yeni binasının Nisan ayında tamamlandığına dikkat çekerek, yeni binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Bayraktar Ortaokulu binasının güvenlik açısından sakıncalı olduğunun tespitinin ardından, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması adına eğitimin geçici bir süre Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde kendilerine ayrılan bölümde sürdürüldüğünü anımsatan Günay, kendilerini 1 yıl gibi bir süre misafir eden okul yönetimi ve öğrencilerine teşekkür etti. 

Yeni bina için çalışmaların Eylül 2016’da başlayarak, 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını anlatan Günay, 3 bloktan oluşan yeni okul binasında 24 sınıf bulunduğunu kaydetti.

Okul hakkında bilgi veren Günay, okulun tüm araç gereçlerinin de yenilendiğini söyledi.

Yeni okul binası yapılmasını, hükümetin eğitime verdiği değerin bir göstergesi olarak niteleyen Günay, kendilerine düşen görevin de, okullarını, tercih edilen bir okul haline getirmek için çalışmak olduğunu vurguladı.

BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, hizmet etme adına kurulan hükümetlerinin gelecek nesillere hizmet edebilmek adına Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasını çok kısa bir sürede projelendirip, tamamladıklarını kaydetti.

Yeni binanın yapımında da TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin katkılarının önemine işaret eden Bakan Berova, Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman olduğu gibi KKTC’nin yanında olduğunu vurguladı.

TC’nin kurulduğu günden bu yana, KKTC’nin de onu takip ettiği, anavatanın izinden yürüdüğüne işaret eden Bakan Berova, Bayraktar Ortaokulu’nun Milli Mücadele tarihindeki önemine de işaret etti.

Bakan Berova, yeni okul binasının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, okulun tamamlanmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.

KANBAY

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay da, bu hafta iki önemli olaya tanıklık ettiklerini ifade ederek, hafta başında Güzelyurt’ta bir bilişim yuvasının temellerinin atıldığını, bugün de Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasının açılışının yapıldığını kaydetti.

Toplumlar için eğitimin önemine işaret eden Kanbay, Bayraktar Ortaokulu’ndan mezun olacak öğrencilerin Güzelyurt’taki bilişim fabrikasının işçileri olmasını temenni etti.

Okulun yapımında öncülük edenleri ve katkı koyanları kutlayan Kanbay, okulun yeni binasının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

ÖZGÜRGÜN

Törende son konuşmayı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün de, tarihi bir okul olan Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasın açılışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, tarihi boyunca okulun topluma çok önemli kişiler kazandırdığını söyledi.

Okulun bu misyonunu gelecekte de sürdüreceğine inanç belirten Başbakan Özgürgün, okulun son teknolojiyle donatılmış yeni binasının çok kısa bir sürede tamamlanmasının önemine işaret etti.

Okulun yeni binasının yapılmasında emeği geçen herkesi yürekten kutladığını dile getiren Başbakan Özgürgün, eğitime yapılan her kuruş yatırımın, geleceğe yapıldığını vurguladı ve yeni binanın hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından yeni binanın açılışı yapılarak, bina gezildi.

Print
Posted: May 26, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Eylül 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28
5892

Başbakan Özgürgün, Akdağ’ı Kabul Etti

Federasyon temelindeki Kıbrıs müzakerelerinin var olan parametrelerle tamamlandığını, bundan sonra bu parametrelerle görüşme imkanı kalmadığını belirten Özgürgün, bundan sonra ne olacağıyla ilgili sorumluluğun Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a düştüğünü kaydetti.

Devamı
293031123
456
5903

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Ağustos ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

2017 yılı Ağustos ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %0.42, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %15.63 değişim gerçekleşmiştir. 

Devamı
78
5910

Başbakan Özgürgün Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün bu akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadında oynanan Mehmet Pars Anı Turnuvasını izledi.

Devamı
910
11
5912

Başbakan Özgürgün, “Vergi cezalarını tamamen kaldırıyor, gecikme zammı tahsilinde ödeme şekline göre indirim yapıyoruz”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkede faaliyet gösteren ve halk arasında “gamini” olarak da bilinen odun kömürü ocaklarının tümünün, çevreye olumsuz etkilerinden dolayı kapatılacağını açıkladı.

Devamı
1213
5929

Başbakan Hüseyin Özgürgün Atilla Topaloğlu anı maçını izledi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Atatürk Stadı'nda GAÜ Çetinkaya-Gençler Birliği arasında oynanan Atilla Topaloğlu anı maçını izledi. 
Devamı
1415
5937

Başbakan Özgürgün: “Bu proje hükümetin halkın yaşamını kolaylaştırmaya önem verdiğini gösteren anlamlı bir projedir”

 Gönyeli Çemberi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan ve “kaçış kolları” olarak da ifade edilen Gönyeli Çemberi 1’inci Etap Projesi bugün törenle açıldı.

Devamı
1617
5938

Milli Mücadele Madalyaları Dağıtımına Kasımda Başlanıyor

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün üzerinde büyük hassasiyetle durduğu, Hükümetin, göreve geldiğinde vereceğini duyurduğu ve yaklaşık bir yıldır teknik aksaklıklar dolayısıyla çalışmaları devam eden  “Milli Mücadele Madalyaları” dağıtımında son aşamaya gelindi

Devamı
18
5949

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2017-2018 Adli Yılı açılış törenine katıldı

2017-2018 Adli Yılı, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle açıldı.

Devamı
192021222324
2526272829301
2345678