Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Gönendere köy kahvehanesinde yer alan arsa dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanı sıra, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri ile yöre halkı katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de gençlerin köylerine topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini vurgulayarak, Kıbrıs meselesinde başarılı olunması için vatandaşların toprağına ve vatanına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Daha birçok köyde arsa dağıtılacağını kaydeden Başbakan Özgürgün, gençliğe hizmet vermenin yanı sıra köylerin de canlanmasını hedeflediklerini ifade etti ve gençlerin mutlu olmasının geleceğin de mutlu olacağı anlamına geldiğini belirtti.

Böylesi hizmetleri devletin gençlere vermesi gerektiğini anlatan başbakan Özgürgün, uzun yıllardan sonra ilk kez bölgede arsa dağıtım işleminin yer aldığını sözlerine ekledi.

   

Gönendere köy muhtarı Mustafa Bostancıoğulları, törende yaptığı konuşmada ilk defa köylerinde gençlere yönelik olarak kırsal kesim arsası dağıtıldığını ifade ederek, büyük göçün yaşandığı köyde artık gençlerin göç etmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

Sütlüce Muhtarı Hüseyin Kaplan da köyde ilk kez arsa dağıtıldığını kaydederek, köyün artık gelişerek nüfusunun artacağını belirtti.

Pınarlı Köy Muhtarı Ahmet Ardağan da arsa dağıtım töreninde emeği geçenlere teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün talimatı ile arsa dağıtım projesinin devam ettiğini ifade ederek, gençlerin kendi köylerinde ev sahibi olmalarının ve burada yuva kurmalarının önemine değindi.

Kırsal kesim arsalarının altyapılarıyla ilgili bütçenin ayrıldığını ve bu yönde çalışmaların eş zamanlı olarak başlatıldığını söyleyen Bakan Evren, dağıtılan arsaların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından hak sahibi gençlere arsaları dağıtıldı.

Print
Posted: Jun 16, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«August 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
3112
4793

Başbakan Özgürgün: “İncirli’nin anısı yaşadığımız sürece bizimle yaşayacak ve onu hep hasretle anacağız”

Başbakan Özgürgün, renkli kişiliği ve pozitif enerjisiyle İncirli’nin takım için moral kaynağı olduğunu belirterek, TMT içinde ve Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde tüm spor kulüpleri gibi, İncirli’nin de önemli bir mihenk taşı olduğunu bildirdi.

Read more
3456
78
4806

Başbakan Hüseyin Özgürgün Erenköy Direnişi'nin 53. yılında Erenköy Şehitliği'nde düzenlenen anma törenine katıldı

Kıbrıs Türk tarihinde önemli bir yeri bulunan şanlı Erenköy Direnişi ve bu direnişte şehit düşenler anılıyor.

Read more
910
4808

Türkiye’nin Nusaybin ilçesinden KKTC’ye gelen çocuklar Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü ziyaret etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Nusaybinli çocukları Başbakanlıkta ağırlamaktan mutlu olduklarını kaydederek, “Terör mağduru çocukların sıkıntılı, gelecek kaygılı yaşamlarının önü açmak, onların düzgün, eğitimli insanlar yetiştirmek için çalışmak çok önemli. Bu zaten yılın projesi olmuş. Bu proje beni hem duygulandırdı hem de motive etti” dedi

Read more
111213
14
4813

Başbakan Özgürgün Muratağa-Sandallar Şehitliğinde düzenlenen defin törenine katıldı

Muratağa-Sandallarda 1974’te Rumlar tarafından öldürülen ve son çalışmalarla kimlikleri tespit edilen 4 şehit, için cenaze töreni düzenlendi. Muratağa-Sandallar şehitleri, askeri törenle Muratağa-Sandallar Şehitliği’ne defnedildi.

Read more
151617
5821

Başbakan Özgürgün: “Kıbrıslı Türkler Mutlu Barış Harekatı’nın Önemini Bir Kez Daha İdrak Etti”

Lefke’nin kurtuluşunun 43’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde bugün saat 18:00’de Atatürk Parkı’nda tören düzenlendi.

Read more
181920
21222324252627
28293031123
45678910