Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Gönendere köy kahvehanesinde yer alan arsa dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanı sıra, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri ile yöre halkı katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de gençlerin köylerine topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini vurgulayarak, Kıbrıs meselesinde başarılı olunması için vatandaşların toprağına ve vatanına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Daha birçok köyde arsa dağıtılacağını kaydeden Başbakan Özgürgün, gençliğe hizmet vermenin yanı sıra köylerin de canlanmasını hedeflediklerini ifade etti ve gençlerin mutlu olmasının geleceğin de mutlu olacağı anlamına geldiğini belirtti.

Böylesi hizmetleri devletin gençlere vermesi gerektiğini anlatan başbakan Özgürgün, uzun yıllardan sonra ilk kez bölgede arsa dağıtım işleminin yer aldığını sözlerine ekledi.

   

Gönendere köy muhtarı Mustafa Bostancıoğulları, törende yaptığı konuşmada ilk defa köylerinde gençlere yönelik olarak kırsal kesim arsası dağıtıldığını ifade ederek, büyük göçün yaşandığı köyde artık gençlerin göç etmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

Sütlüce Muhtarı Hüseyin Kaplan da köyde ilk kez arsa dağıtıldığını kaydederek, köyün artık gelişerek nüfusunun artacağını belirtti.

Pınarlı Köy Muhtarı Ahmet Ardağan da arsa dağıtım töreninde emeği geçenlere teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün talimatı ile arsa dağıtım projesinin devam ettiğini ifade ederek, gençlerin kendi köylerinde ev sahibi olmalarının ve burada yuva kurmalarının önemine değindi.

Kırsal kesim arsalarının altyapılarıyla ilgili bütçenin ayrıldığını ve bu yönde çalışmaların eş zamanlı olarak başlatıldığını söyleyen Bakan Evren, dağıtılan arsaların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından hak sahibi gençlere arsaları dağıtıldı.

Print
Posted: Haz 16, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ekim 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
5971

Başbakan Özgürgün, Kulüp Başkanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Kulüpler sayesinde hem sağlıklı gençler yetiştiğini, hem de bu gençlerin bir kısmının ileride yönetici olarak hizmet vererek ülkesine hizmet vereceğini kaydeden Başbakan Özgürgün, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi futbol ön plana çıkıyor ve en çok ilgi gören alan oluyor, o nedenle futbola daha çok yatırım gitmesi doğal” dedi.
Devamı
27
5976

Başbakan Özgürgün, TÜGİAD heyeti kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye’nin ülkeye her alanda özellikle altyapı anlamında önemli katkılar sağladığını söyleyerek, KKTC’ye Su Projesi’nin adanın kaderini değiştireceğini belirtti.

Devamı
2829
5983

Başbakan Hüseyin Özgürgün Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Recep Akdağı kabul etti

 Özellikle Kıbrıs konusunun bu parametrelerle bir yere varamayacağının görülmesiyle artık çok daha önemli ve ciddi ekonomik gelişmeye ihtiyaç duyulacağına işaret eden Özgürgün, ‘anavatan Türkiye ile işbirliği daha da artırılmalı, biz her zaman sizi bekliyoruz, burda olursanız çalışmalar hızlanır’ diye konuştu.

Devamı
301
2345
6173

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı ziyaret etti

Tümgeneral Yıldırım’a iade-i ziyarette bulunan Başbakan Özgürgün, KTBK Karargahına gelişinde askeri törenle karşılandı. 

Devamı
678
910
6568

Alaniçi, Muratağa ve Sandallar köylerinden belirlenen 32 kişiye, belgeleri düzenlenen törenle verildi

 Hükümetin, gençlerin köyden kente göçünü engelleyerek, köylerinde kök salmalarını ve gelecek kurmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 32 kişiye daha, kırsal kesim arsası hak sahipliliği belgesi verildi. 

Devamı
11
6648

Hükümet olarak Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz

Hükümet olarak, Kıbrıs Türk tarafının 50 yıllık müzakere sürecinde sergilediği olumlu yaklaşımların 2014 yılı referandumu sonrasında olduğu gibi Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz.
Devamı
1213
6812

Başbakan Özgürgün:“İngiliz Üsleri Kıbrıs Meselesinin Temeli”

  Başbakan Hüseyin Özgürgün, Birleşmiş Milletler’in gündemindeki en eski sorun olduğuna işaret ettiği Kıbrıs sorununa çözüm çabalarında, 1964’ten bugüne 6 BM Genel Sekreteri değiştiğini ancak hepsinin de sonunda “maalesef çözemedik” noktasına geldiğini söyledi.

Devamı
1415
6917

DPÖ’den, Yılın İlk 6 Ayında 18 Yatırım Projesine Teşvik…

 Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü (DPÖ), bu yılın ilk altı ayında, 890 istihdama imkan ve turizme bin 398 yeni yatak ilavesi sağlayacak 18 yatırım projesine teşvik belgesi verdi.

Devamı
16171819202122
23242526272829
303112345