Başbakan Özgürgün:"Hükümet mali anlamda ve çalışma hayatında birçok ilke imza attı"

Başbakan Özgürgün:"Hükümet mali anlamda ve çalışma hayatında birçok ilke imza attı"

 BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “HÜKÜMET, MALİ ANLAMDA VE ÇALIŞMA HAYATINDA BİR ÇOK İLKE İMZA ATTI”

“ÖZLEMİMİZ, BÜTÜN KESİMLERİN MUTLU OLDUĞU BİR ÜLKE, BU AMAÇLA ÇALIŞIYORUZ”

SÜZAL:”HÜKÜMET, ECZACILARIN SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN RADİKAL KARAR ALDI”

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SANER: “SOSYAL SİGORTALAR KURUMU, HÜKÜMETİMİZ DÖNEMİNDE BORÇLANMADAN EMEKLİ MAAŞLARINI ÖDEYEBİLECEK DURUMU GELDİ”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, mali anlamda ve çalışma hayatında birçok ilke imza atarak, piyasaları rahatlattıklarını söyledi.

Başbakan Özgürgün, eczacıların, Sosyal Sigortalar’da biriken alacakları ve sigortalı hastaların ilaç bedellerinin ödenmesi konusunda uzun yıllardan beri yaşanan sorunun giderilmesi nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulunan, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Cevher Cem Süzal’ı kabul etti.

Kabulde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner de hazır bulundu.

 Başbakan Özgürgün, kabulde yaptığı açıklamada, eczacıların memnuniyetini ve kendilerini Çalışma Bakanlığı ile iyi diyalog içinde görmekten memnun olduğunu belirtti.

Hükümetin, özellikle mali anlamda ve çalışma hayatında bir çok ilke imza attığını ve piyasaları rahatlattığını dile getiren Başbakan Özgürgün, geçmişte hükümet kaynaklı oluşan piyasa alacaklarının ciddi bir disiplin altında ödendiğini, sektör temsilcilerinin her yerde memnuniyetlerini aktardığını, siyasetin en büyük ödülünün bu memnuniyetleri duymak olduğunu söyledi.

Eczacılar Birliği’ni de memnuniyet içinde görmekten mutlu olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, “Hükümet olarak hedefimiz tüm kesimlerde bu rahatlamayı sağlamak” dedi.

Bütçe ve ödemeler dengesinin ilk defa fazla verdiğine işaret ederek, bunun, hükümetin bir başarısı olduğunun altını çizen Başbakan Özgürgün, bu olumlu gelişmenin piyasalara da yansıdığını, tüm kesimlerin geriye dönük alacaklarını aldığını belirtti.

Başbakan Özgürgün, “Bunları yapmak hükümetlerin görevidir, ama kısa sürede, sorunları aşarak bu noktaya gelmek de bizim için çok sevindirici” dedi.

“SORUNLARI BÜYÜK KARARLILIKLA ADIM ATARAK ÇÖZMELİYİZ”

Başbakan Özgürgün, çözülmesi gereken çok sorun olduğunu ifade ederek, “Yolun başındayız, bu sorunları da büyük bir kararlılıkla adım atarak çözmeliyiz. Özlemimiz, bütün kesimlerin mutlu olduğu bir ülke, bu amaçla çalışıyoruz” diye konuştu.

SANER: “BAŞBAKAN’IN TALİMATI İLE NET KARARLILIK ORTAYA KOYDUK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner de, hükümetin sosyal devlet olma anlayışı ile hareket ettiğini ifade ederek, göreve geldiği andan bu yana Eczacılar Birliği ile birçok görüşme yaptığını, ortaya çıkan sorunları bir an önce ortadan kaldırmak ve sürdürülebilir bir yapı içerisinde hizmet verilmesini sağlamak için bazı önlemler alındığını söyledi.

Saner, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin mali yapısında geçmişte çok büyük sıkıntılar olduğuna işaret ederek, Sosyal Sigortalar’ın, ilk kez UBP-DP hükümeti döneminde borçlanmadan emekli maaşlarını ödeyebilecek duruma geldiğini ve geleceğe güvenle baktığını vurguladı.

Eczacıların şikayet konusu olan, alacaklarını geç tahsil etme ve geç tahsilattan kaynaklanan kayıpların giderilmesinin kendi yükümlülükleri arasında olduğunu dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Saner, bu konuda Başbakan Özgürgün’ün talimatıyla net bir kararlılık ortaya koyarak, bugüne kadar oluşan 5 aylık alacakların tümünün eczacılara ödendiğini ve bunun da sektöre ciddi rahatlama getirdiğini kaydetti.

Eczacılar Birliği’nden, bir an önce elektronik ortama geçilmesini ve bunun da birlikte yapılmasını istediklerini de anlatan Saner, yakın zamanda bunun da ilanını birlikte yapmayı umduklarını söyledi.

SÜZEL. “TÜM ECZACILAR ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Cevher Cem Süzal, “Çok güzel bir gelişmeyi paylaşmak ve teşekkür etmek için” Başbakan Özgürgün’ü ziyaret ettiğini belirtti.

Süzal, 1994 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi ile Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında, sosyal sigortalı hastalara ilaç hizmeti verilmeye başlandığını hatırlatarak, sistemin zamanla aksadığını ve Sosyal Sigortalı hastalara verilen ilaç bedellerinin geri ödenmesinde sorunlar yaşandığını ve bu sorunun uzun yıllar devam ettiğini anlattı.

“BAYRAMDAN ÖNCE GERİYE DÖNÜK ALACAKLARIMIZ ÖDENDİ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner’in konuya çok duyarlı yaklaştığını, sorunun çözümü yönünde radikal bir karar vererek, soruna çözüm getirdiğini kaydeden Cevher Cem Süzal, bayramdan önce, eczacıların geriye dönük biriken tüm paralarının ödendiğini açıkladı.

Süzal, “UBP-DP hükümetine, Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Ersan Saner’e şahsım, yönetim kurulumuz ve tüm eczacılar adına teşekkür ediyorum. Bütün sorunların çözümünde de aynı radikal kararların, siyasi otoriteler tarafından verilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

Süzal, elektronik ortama geçilmesiyle ilgili hazırlattıkları programın da deneme aşamasında olduğunu sözlerine ekledi.

Print
Posted: Eyl 20, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ekim 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
5971

Başbakan Özgürgün, Kulüp Başkanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Kulüpler sayesinde hem sağlıklı gençler yetiştiğini, hem de bu gençlerin bir kısmının ileride yönetici olarak hizmet vererek ülkesine hizmet vereceğini kaydeden Başbakan Özgürgün, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi futbol ön plana çıkıyor ve en çok ilgi gören alan oluyor, o nedenle futbola daha çok yatırım gitmesi doğal” dedi.
Devamı
27
5976

Başbakan Özgürgün, TÜGİAD heyeti kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye’nin ülkeye her alanda özellikle altyapı anlamında önemli katkılar sağladığını söyleyerek, KKTC’ye Su Projesi’nin adanın kaderini değiştireceğini belirtti.

Devamı
2829
5983

Başbakan Hüseyin Özgürgün Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Recep Akdağı kabul etti

 Özellikle Kıbrıs konusunun bu parametrelerle bir yere varamayacağının görülmesiyle artık çok daha önemli ve ciddi ekonomik gelişmeye ihtiyaç duyulacağına işaret eden Özgürgün, ‘anavatan Türkiye ile işbirliği daha da artırılmalı, biz her zaman sizi bekliyoruz, burda olursanız çalışmalar hızlanır’ diye konuştu.

Devamı
301
2345
6173

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı ziyaret etti

Tümgeneral Yıldırım’a iade-i ziyarette bulunan Başbakan Özgürgün, KTBK Karargahına gelişinde askeri törenle karşılandı. 

Devamı
678
910
6568

Alaniçi, Muratağa ve Sandallar köylerinden belirlenen 32 kişiye, belgeleri düzenlenen törenle verildi

 Hükümetin, gençlerin köyden kente göçünü engelleyerek, köylerinde kök salmalarını ve gelecek kurmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 32 kişiye daha, kırsal kesim arsası hak sahipliliği belgesi verildi. 

Devamı
11
6648

Hükümet olarak Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz

Hükümet olarak, Kıbrıs Türk tarafının 50 yıllık müzakere sürecinde sergilediği olumlu yaklaşımların 2014 yılı referandumu sonrasında olduğu gibi Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz.
Devamı
1213
6812

Başbakan Özgürgün:“İngiliz Üsleri Kıbrıs Meselesinin Temeli”

  Başbakan Hüseyin Özgürgün, Birleşmiş Milletler’in gündemindeki en eski sorun olduğuna işaret ettiği Kıbrıs sorununa çözüm çabalarında, 1964’ten bugüne 6 BM Genel Sekreteri değiştiğini ancak hepsinin de sonunda “maalesef çözemedik” noktasına geldiğini söyledi.

Devamı
1415
6917

DPÖ’den, Yılın İlk 6 Ayında 18 Yatırım Projesine Teşvik…

 Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü (DPÖ), bu yılın ilk altı ayında, 890 istihdama imkan ve turizme bin 398 yeni yatak ilavesi sağlayacak 18 yatırım projesine teşvik belgesi verdi.

Devamı
16171819202122
23242526272829
303112345