Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “KKTC İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN HER ALANDA EN ÜST DÜZEYDE OLMASI GEREKİYOR”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği’nin (GİAD) yarın düzenleyeceği “Kuzey Kıbrıs Turizmini Kalkındırma ve Geliştirme Çalıştayı”na katılmak üzere ülkede bulunan TC Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen başkanlığındaki Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti.

Kabulde, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ve GİAD Başkanı Cemal Gülercan da hazır bulundu.

ÖZMEN

TC Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen, Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konseyi toplantısı için adada bulunduklarını ve turizmle ilgili bir çalışmayı birlikte getirdiklerini söyledi.

Dünyada adaların turizminin nasıl şekillendiği ve gayrisafi milli hâsıladaki yerine dikkati çeken Özmen, büyüyen turizm pastasından pay alabilmek adına eğitim, sağlık, kültür ve benzer yeni trendlere ayak uydurmak gerektiğini ifade etti.

“Güzide Kıbrıs’ımız ne kadar gelişir güçlü bir ekonomiye sahip olursa bizim de sizler gibi mutluluğumuz o oranda artar” ifadesini kullanan Özmen, hazırladıkları çalışmayı yarın çalıştayda kamuoyuyla paylaşacaklarını aktardı.

GÜLERCAN

GİAD Başkanı Cemal Gülercan, 7-8 aylık bir çalışmanın sonuna gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Gülercan, çalıştayda Başbakan Özgürgün’ü de görmekten mutlu olacaklarını da ifade etti.

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN

Başbakan Özgürgün de genç işadamlarının ve gençlerin bu tür bir birlikteliği sağlamasının önemine işaret ederek, KKTC-TC arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade etti.

Siyasi sorunların bir kısmının ekonomi yoluyla aşılabileceğini söyleyen Başbakan, Türkiye’nin KKTC’ye katkısı ve etkisi göz önünde bulundurulduğunda, tüm dünya askeri ve siyasi güç odaklarının ilgisinin Kıbrıs üzerine yoğunlaşmasının doğal olduğunu belirtti.

Siyasi sorunların uzun süreli olduğunu, hatta bazen çözülmemesinin de istendiğinin altını çizen Başbakan Özgürgün, buna karşın ekonominin ve hayatın durmadığını, sürekli ilerlediğini aktardı.

Başbakan Özgürgün, iki kuruluş arasında işbirliğinin hayırlı olmasını ve daha da güçlenmesini diledi

Print
Posted: Eyl 21, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ekim 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
5971

Başbakan Özgürgün, Kulüp Başkanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Kulüpler sayesinde hem sağlıklı gençler yetiştiğini, hem de bu gençlerin bir kısmının ileride yönetici olarak hizmet vererek ülkesine hizmet vereceğini kaydeden Başbakan Özgürgün, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi futbol ön plana çıkıyor ve en çok ilgi gören alan oluyor, o nedenle futbola daha çok yatırım gitmesi doğal” dedi.
Devamı
27
5976

Başbakan Özgürgün, TÜGİAD heyeti kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye’nin ülkeye her alanda özellikle altyapı anlamında önemli katkılar sağladığını söyleyerek, KKTC’ye Su Projesi’nin adanın kaderini değiştireceğini belirtti.

Devamı
2829
5983

Başbakan Hüseyin Özgürgün Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Recep Akdağı kabul etti

 Özellikle Kıbrıs konusunun bu parametrelerle bir yere varamayacağının görülmesiyle artık çok daha önemli ve ciddi ekonomik gelişmeye ihtiyaç duyulacağına işaret eden Özgürgün, ‘anavatan Türkiye ile işbirliği daha da artırılmalı, biz her zaman sizi bekliyoruz, burda olursanız çalışmalar hızlanır’ diye konuştu.

Devamı
301
2345
6173

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı ziyaret etti

Tümgeneral Yıldırım’a iade-i ziyarette bulunan Başbakan Özgürgün, KTBK Karargahına gelişinde askeri törenle karşılandı. 

Devamı
678
910
6568

Alaniçi, Muratağa ve Sandallar köylerinden belirlenen 32 kişiye, belgeleri düzenlenen törenle verildi

 Hükümetin, gençlerin köyden kente göçünü engelleyerek, köylerinde kök salmalarını ve gelecek kurmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 32 kişiye daha, kırsal kesim arsası hak sahipliliği belgesi verildi. 

Devamı
11
6648

Hükümet olarak Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz

Hükümet olarak, Kıbrıs Türk tarafının 50 yıllık müzakere sürecinde sergilediği olumlu yaklaşımların 2014 yılı referandumu sonrasında olduğu gibi Kıbrıs Türk Halkı’nın hala ambargo ve izolasyonlar altında cezalandırılmasına sessiz kalınarak müzakerelerin kaldığı yerden devamının kabul edilemeyeceğinin bilinmesini isteriz.
Devamı
1213
6812

Başbakan Özgürgün:“İngiliz Üsleri Kıbrıs Meselesinin Temeli”

  Başbakan Hüseyin Özgürgün, Birleşmiş Milletler’in gündemindeki en eski sorun olduğuna işaret ettiği Kıbrıs sorununa çözüm çabalarında, 1964’ten bugüne 6 BM Genel Sekreteri değiştiğini ancak hepsinin de sonunda “maalesef çözemedik” noktasına geldiğini söyledi.

Devamı
1415
6917

DPÖ’den, Yılın İlk 6 Ayında 18 Yatırım Projesine Teşvik…

 Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü (DPÖ), bu yılın ilk altı ayında, 890 istihdama imkan ve turizme bin 398 yeni yatak ilavesi sağlayacak 18 yatırım projesine teşvik belgesi verdi.

Devamı
16171819202122
23242526272829
303112345