BAŞBAKAN TATAR: “DEVAM EDEN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YİNE ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞBAKAN TATAR: “DEVAM EDEN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YİNE ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞBAKAN TATAR, YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK VE YÜKSEK ADLİYE KURULU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
 

 ŞEFİK, YARGININ PERSONEL VE BİNA SORUNUNU İLETEREK EN KISA ZAMANDA ELE ALINMASINI İSTERKEN, KADÜK ALMIŞ YASALAR KONUSUNDA DA YARDIM TALEP ETTİ
   
 Başbakan Ersin Tatar, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik ve Yüksek Adliye Kurulu Üyeleri’ni kabul etti.
Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik’e, Yargıç Ahmet Kalkan ve Mehmet Türker, Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı ile Cumhuriyet Meclisi Temsilcisi Özen Hürses eşlik etti.
Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, yeni hükümete hayırlısı olsun demek ve Tatar’a da yeni görevinde başarılar dilemek istediklerini belirterek, yargının alışıla geldiği gibi personel ve bina sorununu erkenden ileterek en kısa zamanda ele alınmasını umduklarını kaydetti.
Kadük almış birkaç yasa bulunduğuna da işaret eden Şefik, bu yasaların mahkemelerin çalışması noktasında önemli konular olduğunu vurgulayarak, Tatar’dan yardım talep etti.

 

TATAR
 

Başbakan Ersin Tatar da, bir hukuk devleti olan KKTC’de, hukukun üstünlüğü ve tabi ki, yasama, yürütme ve yargının, tarafsızlığı, duruşu ve verdiği güvenle fevkalade önemli bir kurum olduğunu vurguladı.
KKTC’nin geleceği için doğru icraatların yapılması bakımından hükümetin imkanları dahilinde yapabileceğini ortaya koyacağını kaydeden Tatar, eski bir maliye bakanı olarak birçok kez bu konudaki sıkıntılar aşılsın diye çalışma yaptıklarını, devam eden sorunları çözmek için yine ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Tatar, tüm yargı camiasına hürmetlerini sunarak, KKTC’de hukukun üstünlüğü ve devletin yönetiminde alınacak kararlar için hukuk camiasının da çalışmalarını başarıyla yürütmesini temenni etti.

Print
Posted: Haz 19, 2019,
Comments: 0,
Tags:
«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234