Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.
Korkuteli Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen toplu belge dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Hamza Ersan Saner, Bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.
BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN
Başbakan Hüseyin Özgürgün belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, hükümet oldukları ilk günden itibaren gençlere büyük önem verdiklerini, spordan sağlığa kadar hizmet almalarını sağlayarak geleceğe yapılacak en iyi yatırımın gençliğe yapılacak yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti. 
Başbakan  Özgürgün, gençliğe el uzatmanın geleceğe el uzatmak olduğunu vurgulayarak, “Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır” dedi.
Kırsal kesim arsalarına da böyle baktıklarını söyleyen Özgürgün,  gençlerin devlete sahip çıkmaları  için önce toprağa sahip çıkmaları gerektiğini,  bunun için de devletin elini uzatması gerektiğini söyledi.
Kırsal kesim arsaları ile gençlere yuva kurma imkanı sağlandığına dikkat çeken Özgürgün, bir buçuk yılda  33 köyde  kırsal kesim arsası dağıtıldığını söyledi.
“Bizim çalışmalarımız seçime yönelik değil” diyen Başbakan Özgürgün, seçimin bir anda gündeme geldiğini, bu çalışmaları yaparken seçim olacağını bilmediklerin, kırsal kesim arsa hak sahipliği belgeleri dağıtımının seçimlere yakın bir sürede olmasının tesadüf olduğunu vurguladı.
Bugünkü dağıtımla yüzlerce gencin toprak sahibi olacağını söyleyen Özgürgün, devletin kendisine verdiği imkanla gençlerin köyüne ve toprağına sahip çıkacağını ifade etti.
Ülkenin gerçek sahibinin köylü olduğunu vurgulayan Özgürgün, köylere ve gençlere sahip çıkma politikasını sürdüreceklerini söyledi.
“Bizim hedefimizde hizmet var” diyen Başbakan Özgürgün, bir yıl içerisinde çiftçiye ve hayvancıya alacaklarını ödeyerek sahip çıktıklarını, çiftçinin hayvancının devletten alacağı kalmadığını ödemelerin  gününde yapıldığını söyledi.
Kıbrıs meselesinin  kökünde de toprak ve ülke bulunduğunu kaydeden Özgürgün, ülkeye ve toprağa sahip çıkılmasının Enosis peşinde koşanlara bir cevap ve mesaj olduğunu kaydetti.
Başbakan Özgürgün, gençlerin devletin uzattığı eli tutarak, topraklara ve ülkeye da sahip çıkarak “KKTC’nin verilecek bir karış toprağı yoktur . Tüm toprakları geleceğin gençlerinindir” diyeceklerini kaydetti.
EVREN
İçişleri Bakanı Kutlu Evren Korkuteli’de 87, Mutluyaka’da 69 ve Aygün’de 44 kişiye hak sahipliği belgesi verildiğini belirterek, arsaların altyapılarını da  başka bir fonda biriken kaynak ve Türkiye  Cumhuriyet Yardım Heyeti’nin katkılarıyla yapma çabası içerisinde olduklarını kaydetti.
Evren, Aygün’deki arsaların altyapılarıyla ilgili birinci etap  ihalesinin tamamlandığını,  Mutluyaka ve Korkuteli’nde ise bütçesinin ayrıldığını seçimlerden sonra yapılacağını belirtti.
İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü de kırsal kesim arsa hak sahipliği verilmesinde katkısı olanlara teşekkür etti. 

Print
Posted: Kas 6, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Kasım 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
9330

Başbakan Özgürgün,trafik kazasında hayatını kaybeden eski Milletvekili Tahsin Mertekçi için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenen törene katıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden TKP ve BDH eski milletvekili, Yalova Spor Kulübü Başkanı Tahsin Mertekçi için bugün saat 10.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi. 

Devamı
6
9422

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Devamı
7
9488

Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Devamı
89
9616

Milli Mücadele Madalyaları’nın dağıtımına bugün Başbakanlık’ta düzenlenen törenle başlandı

Törende, KKTC Parlamenterler Birliği’nin yanı sıra Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Erenköy Mücahitler Derneği, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Mücahit Komutanları Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Sönmezliler Ocağı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Asker Sendikası başkan ve temsilcilerine madalya verildi.

Devamı
101112
13
9850

Başbakan Özgürgün Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

Devamı
141516171819
20212223242526
27282930123
45678910