Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

Başbakan Özgürgün:“Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır”

 Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden  200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.
Korkuteli Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen toplu belge dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Hamza Ersan Saner, Bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.
BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN
Başbakan Hüseyin Özgürgün belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, hükümet oldukları ilk günden itibaren gençlere büyük önem verdiklerini, spordan sağlığa kadar hizmet almalarını sağlayarak geleceğe yapılacak en iyi yatırımın gençliğe yapılacak yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti. 
Başbakan  Özgürgün, gençliğe el uzatmanın geleceğe el uzatmak olduğunu vurgulayarak, “Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır” dedi.
Kırsal kesim arsalarına da böyle baktıklarını söyleyen Özgürgün,  gençlerin devlete sahip çıkmaları  için önce toprağa sahip çıkmaları gerektiğini,  bunun için de devletin elini uzatması gerektiğini söyledi.
Kırsal kesim arsaları ile gençlere yuva kurma imkanı sağlandığına dikkat çeken Özgürgün, bir buçuk yılda  33 köyde  kırsal kesim arsası dağıtıldığını söyledi.
“Bizim çalışmalarımız seçime yönelik değil” diyen Başbakan Özgürgün, seçimin bir anda gündeme geldiğini, bu çalışmaları yaparken seçim olacağını bilmediklerin, kırsal kesim arsa hak sahipliği belgeleri dağıtımının seçimlere yakın bir sürede olmasının tesadüf olduğunu vurguladı.
Bugünkü dağıtımla yüzlerce gencin toprak sahibi olacağını söyleyen Özgürgün, devletin kendisine verdiği imkanla gençlerin köyüne ve toprağına sahip çıkacağını ifade etti.
Ülkenin gerçek sahibinin köylü olduğunu vurgulayan Özgürgün, köylere ve gençlere sahip çıkma politikasını sürdüreceklerini söyledi.
“Bizim hedefimizde hizmet var” diyen Başbakan Özgürgün, bir yıl içerisinde çiftçiye ve hayvancıya alacaklarını ödeyerek sahip çıktıklarını, çiftçinin hayvancının devletten alacağı kalmadığını ödemelerin  gününde yapıldığını söyledi.
Kıbrıs meselesinin  kökünde de toprak ve ülke bulunduğunu kaydeden Özgürgün, ülkeye ve toprağa sahip çıkılmasının Enosis peşinde koşanlara bir cevap ve mesaj olduğunu kaydetti.
Başbakan Özgürgün, gençlerin devletin uzattığı eli tutarak, topraklara ve ülkeye da sahip çıkarak “KKTC’nin verilecek bir karış toprağı yoktur . Tüm toprakları geleceğin gençlerinindir” diyeceklerini kaydetti.
EVREN
İçişleri Bakanı Kutlu Evren Korkuteli’de 87, Mutluyaka’da 69 ve Aygün’de 44 kişiye hak sahipliği belgesi verildiğini belirterek, arsaların altyapılarını da  başka bir fonda biriken kaynak ve Türkiye  Cumhuriyet Yardım Heyeti’nin katkılarıyla yapma çabası içerisinde olduklarını kaydetti.
Evren, Aygün’deki arsaların altyapılarıyla ilgili birinci etap  ihalesinin tamamlandığını,  Mutluyaka ve Korkuteli’nde ise bütçesinin ayrıldığını seçimlerden sonra yapılacağını belirtti.
İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü de kırsal kesim arsa hak sahipliği verilmesinde katkısı olanlara teşekkür etti. 

Print
Posted: Kas 6, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234