BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL GİAD’IN 23. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL GİAD’IN 23. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, GİAD’IN 23. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

 
Başbakan Ünal Üstel, Genç İş Adamları Derneği (GİAD)’nin 23. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
Başbakan Ünal Üstel,  genç iş insanları ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Muhit İnce’nin GİAD Başkanlık görevini Orhan Gavani’ye devretmesiyle birlikte yeni oluşan yönetim kuruluna başarılar diledi.
Yeni oluşan yönetim kurulunun çok güzel işlere imza atacağına inandığını belirten Başbakan Üstel, “Vizyonlarımız aynı ve kapılarımız her zaman açık, sizlerle çalışmaya hazırız” dedi.
Başbakan Üstel, tüm ambargolara, izolasyonlara, dünyada ve ülkemizde yaşanan küresel sorunlara rağmen üretime devam eden sanayiciye ve iş insanlarına teşekkür etti.
Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin her daim desteğiyle ülkemizin yanında olduğunun bir kez daha altını çizen Başkan Üstel, istikrarsız hükümetler, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın olumsuz etkileri ve pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek iç üretimin önemine vurgu yaptı.
Türkiye ve KKTC arasında imzalanan Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolü’ne dikkat çeken Üstel, “Anavatanımız Türkiye Cumhurieti ile yaptığımız protokolle , ekonomimizi geliştirmek ve KKTC’nin kendi ayaklarının üzerinde durabilmesini sağlamak için çalışıyoruz. Yedi aylık hükümet dönemimizde Anavatanımızla imzaladığımız Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolü içerisindeki eylem planlarının büyük bir kısmını gerçekleştirerek hem ekonomimize hem de sürükleyici sektörlerimize destek sağladık” dedi. 
Ankara temaslarına değinen Üstel, enerji sorununa dikkat çekerek şunları söyledi: “Anavatanımızla enerji konusunda yeni bir adım attık. Artık enerjide yaşanan sıkıntıları önümüzdeki 3-4 yıl sonra yaşamamak adına enerjiyi devlet politikası haline getirdik. Susuzluk içinde kıvranırken Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile Asrın Projesi’ni gerçekleştirip kentlerimizi, köylerimizi suya nasıl kavuşturduysak en kısa sürede kablo ile enerjiyi de Anavatan Türkiye’den getirmiş olacağız” ifadesini kullandı.
Kablo ile getirilen enerjiyle, düzenli enerji, maliyette rahatlama ve güneş enerjisinin önünü açmayı hedeflediklerini belirten Üstel, “Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte ülkemize kesintisiz, kaliteli, güvenli ve hesaplı elektrik temin etmeyi başaracağız. Bu büyük bir adımdır ve çalışmalarımız başlamıştır” diye konuştu. 
Tarım alanında, sağlık alanında, çalışma hayatında ülkeyi güçlendirecek projelerin devam ettiğini belirten Üstel, açıklanan sosyal konut projesi ile ilgili çalışmaların en kısa sürede başlatılacağını söyledi. 30 yılı aşan süre zarfında gündeme gelmeyen sosyal konut projesini gündeme getirdiklerini belirten Üstel, söz konusu proje ile gençlerin önünü açmayı hedeflediklerini ve detaylarını ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi. 
Yeni göreve gelen GİAD başkanı ve yönetim kuruluna başarılar dileyen Üstel, “Genç iş adamlarımız yarının büyük iş insanları, yarının politikacıları ve ülkemize şekil verecek, çocuklarımızı, torunlarımızı yarınlara taşıyacak insanlarımızdır” ifadelerini kullandı.
Print
Yayınlanma tarihi: Oca 20, 2023,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Ocak 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YENİ YIL MESAJI YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YENİ YIL MESAJI YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel "Yeni yılın yeni umut, inanç ve güzelliklere vesile olması, birlik, dayanışma ve huzur içerisinde geçmesini diler, tüm Halkımızın, Anavatan Türkiye’deki ve dünyanın her köşesindeki kardeşlerimizin yeni yılını en içten duygularımla kutlarım.

Devamını oku
311
2345678
910
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Başbakan Ünal Üstel, Medya kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın demokrasimizin, ülkemizin ve toplumsal değerlerimizin korunması yanında küresel ortamdaki değişimlerin bölgesel ve ülkemiz üzerindeki etkileri hakkında bizleri aydınlatmaya devam etmektedir.

Devamını oku
111213
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ'IN 11. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ DOLAYISI İLE DÜZENLENEN ANMA TÖRENLERİNE KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ'IN 11. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ DOLAYISI İLE DÜZENLENEN ANMA TÖRENLERİNE KATILDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, vefatının 11. yılında Lefkoşa'da ki anıt mezarı başında ve AKM’de düzenlenen törenlerle anıldı.

Devamını oku
1415
161718192021
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, “GAZİMAĞUSA’YI ÇOK SEVMEK” ADLI SERGİNİN AÇILIŞINA KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, “GAZİMAĞUSA’YI ÇOK SEVMEK” ADLI SERGİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Başbakan Ünal Üstel ve eşi Zerrin Üstel, Bandabuliya'da Antik Mağusa Vakfı tarafından düzenlenen, TİKA'nın sponsorluğundaki "Gazimağusa'yı Çok Sevmek" isimli fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. 

Devamını oku
22
232425
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZERİ’İ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZERİ’İ KABUL ETTİ

“Eğitim alanında Türkiye Cumhuriyeti’nin bilgi ve birikiminden, müşterek çalışmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Başbakan Üstel, bu alanda ilgili bakanlıklar arası yapılan temasların önemine vurgu yaptı.

Devamını oku
26272829
303112345