BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU YENİ YIL MESAJI YAYIMLADI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU YENİ YIL MESAJI YAYIMLADI

“DEVLETİMİZE OLAN İNANÇ VE ÜLKEMİZE DUYDUĞUMUZ SEVGİYLE, PANDEMİNİN EN ERKEN ZAMANDA SON BULMASI VE NORMAL SOSYAL HAYATIMIZA KAVUŞMAK İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“ÜLKEDE PANDEMİNİN YARATTIĞI ARTÇI DEPREMLERİN SÜRDÜĞÜ KOŞULLARDA EKONOMİK BİR VAROLUŞ MÜCADELESİ YÜRÜTÜLÜRKEN SİYASİ ANLAMDA VAROLUŞ MÜCADELEMİZ DE ANAVATAN TÜRKİYE İLE BİRLİKTE DEVAM ETMEKTEDİR”

“HALKIMIZIN BÜYÜK BİR DUYARLILIKLA YILBAŞI GECESİ BAŞTA OLMAK ÜZERE, KURALLARA UYARAK, ÜLKENİN SALGIN MUSİBETİNİN ÜSTESİNDEN BİR AN ÖNCE GELME ÇALIŞMALARINA DESTEK VERMESİ BU MÜCADELEDEKİ EN BÜYÜK SİLAH”

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Devletimize olan inanç ve ülkemize duyduğumuz sevgiyle, pandeminin en erken zamanda son bulması ve normal sosyal hayatımıza kavuşmak için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de bir barış, huzur ve zenginlik adası olarak hem bölgemize, hem de tüm dünyaya örnek olmasını samimiyetle istediklerini vurgulayan Başbakan Sucuoğlu, “Bunun için ne. özgürlüğümüzden, ne de egemenliğimiz ve devletimizden vazgeçeriz. Bunun halkımıza, gelecek nesile karşı bir sorumluluk olduğunu da biliyoruz. Bu sorumluluk anlayışıyla bu çalışmalar yürütülecektir” dedi.  

Başbakan Sucuoğlu, Kıbrıs konusunda bulunulan yeni dönemeçte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak egemen eşitliğe dayalı iki devletli bir çözümden yana olunduğunu ilk kez resmi olarak Birleşmiş Milletler ve tüm ilgili taraflara bildirdiklerini anımsattı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu yayımladığı yeni yıl mesajında, “bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın yeni umut, inanç ve güzelliklere vesile olması, birlik, dayanışma ve huzur içerisinde geçmesini diler, Halkımızın, Anavatan Türkiye’nin ve tüm insanlığın yeni yılını en içten duygularımla kutlarım” ifadelerini kullandı.

Mesajında, “2021 yılını da, iki yıldır tüm dünyada hayatın akışını belirleyen pandeminin gölgesinde geride bırakıyor, daha sağlıklı bir dünyada yeni ümit ve beklentilerle 2022 yılına giriyoruz” ifadelerine yer veren Başbakan Sucuoğlu, geride bıraktığımız 2021 yılının da yine 2020 yılı gibi, Covid-19 sürecinin olumsuzlukları ile yaşam sürülen, bir çok alışkanlık ve rutinlerimizden vazgeçmek durumunda kalınan, önceliklerimizin değiştiği bir yıl olduğunu kaydetti.

“SIKINTILAR, ÜRETİLECEK DOĞRU POLİTİKALAR VE ORTAYA KONACAK ÇALIŞMALARLA AŞILACAK”

Başbakan Sucuoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs salgını ile mücadeleye tüm gücümüzle devam ederken ekonomi başta olmak üzere pek çok zorlukla da sınandık.

İyisiyle kötüsüyle 2021 yılını geride bırakırken, sağlığın ne denli önemli, sağlık ve ekonominin birbirine ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Son yıllarda yaşanan sıkıntılar, üretilecek doğru politikalar ve ortaya konacak çalışmalar ile önümüzdeki süreçte kademeli bir şekilde aşılacaktır.”

“Güçlü bir KKTC’nin geleceğini inşa etmek üzere ilim, bilim, adalet ve dürüstlük ilkeleri, rehberimiz olmaya devam ederken, halkımızı bireysel değil bütünsel kurtarmayı ve mutlu etmeyi hedefledik” diyen Başbakan Faiz Sucuoğlu, bu yılın hemen başında yapılacak seçimden sonra istikrarın sağlanması ve ekonomik çarkların düzgün olarak işlemesiyle vatandaşların ekonomik refahının artıracağını, hayat standardının yükseleceği bir döneme girilebileceğini söyledi.  

“DESTEKLERLE, HALKIMIZI RAHATLATMAYI, UMUTSUZLUK BULUTLARINI DAĞITMAYI HEDEFLEDİK”

Başbakan Sucuoğlu şöyle devam etti:

“Her ne kadar bir seçim hükümeti olsak da, büyük bir döviz krizi süreci yaşadık. Ama olumsuz etkilerinin halkımıza en az düzeyde yansımasına büyük önem verdik.  Desteklerle, halkımızı rahatlatmayı, umutsuzluk bulutlarını dağıtmayı hedefledik. Bu dönemde yapılan ödemelerle bu yönde önemli bir ivme yakalayacağımızı öngörüyor, piyasaya yansımasıyla da ekonomide de bir canlılık bekliyoruz.

Pandemi süreci koşullarında ülkemizi en iyi şekilde yönetmek için gayret gösterirken fedakarca gece gündüz demeden sağlık alanında hizmet veren tüm sağlık çalışanlarına ve ilgili tüm kesimlere bu vesileyle teşekkürlerimi, sadece Başbakan olarak değil ama bir hekim olarak da sunmak isterim. Bu konudaki eksikliklerin giderilmesi, her zaman öncelikli konumuz olmaya devam edecektir.”

Hükümetlerinin üstlenmiş olduğu sorumlulukların bilinciyle, halkla ve tüm ekonomik sektörlerden iş insanlarıyla birlik, dayanışma ve uzlaşı içerisinde hizmet için canla başla çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başbakan Faiz Sucuoğlu,  “devletimize olan inanç ve ülkemize duyduğumuz sevgiyle, pandeminin en erken zamanda son bulması ve normal sosyal hayatımıza kavuşmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“EN BÜYÜK GÜÇ VE DESTEĞİ ANAVATANIMIZ TÜRKİYE VE TÜRK HALKINDAN ALMAKTAYIZ”

Halkımızın büyük bir duyarlılıkla yılbaşı gecesi başta olmak üzere, kurallara uyarak, ülkenin salgın musibetinin üstesinden bir an önce gelme çalışmalarına destek vermelerinin bu mücadeledeki en büyük silah olduğunu vurgulayan Başbakan Faiz Sucuoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Ülkede pandeminin yarattığı artçı depremlerin sürdüğü  koşullarda ekonomik bir varoluş mücadelesi yürütülürken siyasi anlamda varoluş mücadelemiz de Anavatan Türkiye ile birlikte devam etmektedir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da en büyük güç ve desteği Anavatanımız Türkiye ve Türk halkından almaktayız.

Kıbrıs konusunda bulunduğumuz yeni dönemeçte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak egemen eşitliğe dayalı iki Devletli bir çözümden yana olduğumuzu ilk kez resmi olarak Birleşmiş Milletler ve tüm ilgili taraflara bildirmiş bulunmaktayız. Biz Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de bir barış, huzur ve zenginlik adası olarak hem bölgemize hem de tüm dünyaya örnek olmasını samimiyetle istiyoruz. Ama bunun için ne özgürlüğümüzden, ne de egemenliğimiz ve Devletimizden  vazgeçeriz. Bunun halkımıza, gelecek nesile karşı bir sorumluluk olduğunu da biliyoruz. Bu sorumluluk anlayışıyla bu çalışmalar yürütülecektir.”

Print
Yayınlanma tarihi: Ara 31, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları, Mesajlar,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Ocak 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
BAŞBAKAN  DR. FAİZ SUCUOĞLU, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu, hükümetin ödeme mükellefiyetlerine ilişkin olarak da açıklamalarda bulunarak, hükümetin 15 gün içerisinde toplamda 1 milyar 218 milyon TL’lik bir ödeme yapacağını söyledi.

Devamını oku
29
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU EKONOMİK ÖRGÜTLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU EKONOMİK ÖRGÜTLERLE BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Faiz Sucuoğlu, ekonomik Örgütler Platformu ile bakanların da katılımıyla gerçekleştirecekleri toplantıda,  son gelişmeler ve ekonomik durumu değerlendireceklerini söyledi.

Devamını oku
303112
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU DÖRTYOL'DA İNCELEME YAPTI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU DÖRTYOL'DA İNCELEME YAPTI

Başbakan Faiz Sucuoğlu, aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen bölgelerde incelemelerini sürdürüyor.

Devamını oku
3456
BİRKAN UZUN'UN ADI KIVANÇ TEPE’YE VERİLİYOR

BİRKAN UZUN'UN ADI KIVANÇ TEPE’YE VERİLİYOR

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu,Bakanlar Kurulu’nun Girne’de Karşıyaka bölgesinde bulunan ve dağcılar tarafından en yüksek tepe olarak bilinen Kıvanç Tepe’ye, Birkan Uzun’un adını verme kararı aldığını duyurdu.

Devamını oku
7
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU, RESMİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE ANKARA'YA GİDİYOR

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU, RESMİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE ANKARA'YA GİDİYOR

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere 12 Ocak'ta Ankara'ya gidecek.

Devamını oku
89
101112131415
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK ÖLÜMÜNÜN 38. YIL DÖNÜMÜ ANMA TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK ÖLÜMÜNÜN 38. YIL DÖNÜMÜ ANMA TÖRENİNE KATILDI

Kıbrıs Türk Halkının Özgürlük Ve Bağımsızlık Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, ölümünün 38. Yıl dönümünde Hamitköy’de Anıttepe’deki anıtında düzenlenen törenle anıldı.

Devamını oku
16
17
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU TÜRKİYE TEMASLARINI AA'YA DEĞERLENDİRDİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU TÜRKİYE TEMASLARINI AA'YA DEĞERLENDİRDİ

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu, 11-13 Ocak'ta Türkiye'de gerçekleştirdiği temaslar ve gündeme ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Devamını oku
18
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “KKTC’NİN İÇ HATLAR VERGİLENDİRME SİSTEMİNE ALINMASI EN AZ 37 EURO İNDİRİM SAĞLAYACAK”

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “KKTC’NİN İÇ HATLAR VERGİLENDİRME SİSTEMİNE ALINMASI EN AZ 37 EURO İNDİRİM SAĞLAYACAK”

Başbakan Faiz Sucuoğlu yazılı açıklamasında, KKTC’ye yönelik hava ulaşımında bilet fiyatlarının son günlerde yüksek seyretttiğinin herkesin malumu olduğunu kaydetti.

Devamını oku
1920212223
24252627282930
31123456