BAŞBAKAN ERSAN SANER POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ ŞENTÜRK VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ ŞENTÜRK VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ ŞENTÜRKLER VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

 

Başbakan Ersan Saner, Posta Dairesi’nin 57. Kuruluş yıldönümü dolayısı ile Posta Dairesi Müdürü Hasan Şentürk ve beraberindeki heyeti kabul etti.

 

Başbakan Ersan Saner, postacılığın ticari kuruluş gibi yönetilmesi yönünde gerekli adımların atılması için her türlü yasal veya diğer mevzuat değişkliğinin yapılması gerektiğini söyledi.

Başbakan Ersan Saner, dünyadaki posta hizmetleri ile ancak bu şekilde rekabet edilebileceğinin altını çizdi.

Başbakan Ersan Saner, KıbrısTürk Postaları’nın Kıbrıs Türk halkına 1960’lı yıllardan beri verdiği hizmetlerin unutulmasının mümkün olmadığını kaydetti. Posta Dairesi’nin süreç içerisinde çok farklı görevleri de ifa ettiğini belirten Başbakan Saner, sadece eski anlamdaki postacılık hizmetleri değil farklı dallarda da kendini geliştirdiğini; bu bağlamda Kıbrıs Türk Postaları’nın geldiği durumun ortada olduğunu söyledi.

Postacılığın artık ticari kuruluş gibi yönetilmesi için gerekli adımların atılması adına her türlü yasal veya diğer mevzuat değişikliğinin yapılması gerektiğini kaydeden Başbakan Ersan Saner, aksi takdirde dünyadaki posta hizmetleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin rekabet edip herhangi bir şekilde ayakta kalmasının mümkün olmadığını söyledi.

Başbakan Ersan  Saner, “bu çerçevede bizlerin de faaliyet alanlarını farklılaştırarak piyasadaki etkinliğimizin artırılması gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda araç ve diğer gerekli techizatın da alınması veya bunların farklı yöntemlerle sağlanması hedeflerimiz arasında olmalı” dedi.

Posta Dairesi’nin hazırladığı hatıra pullarına ve ilk gün zarflarına da değinen Başbakan Ersan Saner, kendisinin bakanlık yaptığı dönemde  Kıbrıs Türk halkına hizmet eden kişilerin ön plana çıkarıldığını bu dönemde bunun dikkate alınması halinde onur duyacağını kaydetti.

Posta Dairesi Müdürü Şentürk, Başbakan Ersan Saner’e 1970 yılından 1998 yılına kadar basılan tüm pulları ve ilk gün zarflarını içeren Katolog ile Milli Mücadelenin 100. Yılı nedeniyle geçtiğimiz yıl basılan 40’lık pul tabakası ve o seriye ait ilk  gün zarfını sundu.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Oca 6, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627
BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE  AÇIKLAMADA BULUNDU

BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE AÇIKLAMADA BULUNDU

Başbakan Ersan Saner, 5+BM gayriresmi Kıbrıs görüşmesi nedeniyle bulunduğu Cenevre’de BRT’ye yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkında, 5+BM Cenevre toplantısından çok ciddi bir beklentisi olmadığını, Cenevre’deki havanın da farklı olmadığını belirtti.

Devamını oku
282930
BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

Ercan’da basın toplantısı düzenleyen Başbakan  Ersan Saner, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte  Cenevre’de yapılan 5+1 toplantılarına katılmalarının ardından bugün heyetleriyle ve siyasi parti başkanlarıyla birlikte yurda döndüklerini kaydetti.

Devamını oku
12
34567
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Başbakan Ersan Saner, Zoom üzerinden Bakanlar Kurulu’na bağlanarak, başkanlık etti.

Devamını oku
89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456