BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL  DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı:

“BİR ÜLKE ANCAK VE ANCAK KADINLARI DA GÜÇLÜYSE, GÜÇLÜDÜR”

Başbakan Ünal Üstel, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 8 Mart’ın kadınların hak arama mücadelesinde önemli simgesel bir uluslararası gün olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizde kadınlarımızın giderek artan bir şekilde gerek sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda, gerekse bilimsel çalışmalar, sanat ve iş hayatında aktif rol oynadığını ve toplumumuza önemli katkılar sağladığını görmek bizleri mutlu etmektedir” dedi.

Başbakan Üstel mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Her toplumda olduğu gibi Kıbrıs Türk toplumunda da kadının önemli bir yeri vardır. Kıbrıs Türk kadını tarihimiz boyunca, yaşamın her safhasında her türlü sorumluluğu paylaşmış, Kıbrıs Türk Halkı’nın mücadele ile dolu tarih yolculuğunun her safhasında cesaretiyle adını tarihe yazdırmıştır.

Kadınlarımızın, aileleri ve toplum için verdikleri mücadele, hayat boyu fedakarca üstlendikleri tüm roller ve görevlerde ortaya koydukları emekleri her daim takdire şayandır.

Hayatın tüm alanlarında her türlü fedakarlığı gösteren kadınlarımızın yeni nesillerin yetişmesinde annelik vasfı ile üstlendikleri büyük sorumluluk, geleceğimizin inşasında hayati bir öneme sahiptir.

Hükümet olarak bizlere düşen en büyük görev, kadınlarımızın hayatın her alanında eşit koşullarda yer almalarını, kadın haklarının korunarak iyileştirilmesini, kadına karşı şiddetin önüne geçilmesini, kadınların toplumda hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamaktır.

Çünkü biliyoruz ki bir ülke ancak ve ancak kadınları da güçlüyse, güçlüdür…

Kadınlarımızın yaşadığı aile içi şiddet, istismar, iş hayatında, ekonomik yaşama etkin katılım gibi konularda yaşadığı sorunların farkındayız… Yaşanan sorunları ortadan kaldırabilmek için hep birlikte mücadele etmek zorundayız …

Hükümet olarak kadınlarımızın geleceğe güvenle bakmaları, rahat ve güven içinde yaşamaları için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapacağız.

Kadınlarımızın kendilerini geliştirmeleri, ekonomik, sosyal yönden güçlenmelerini sağlama hedefiyle, kadın girişimcileri destekleyecek ve öncelik tanıyacak projeler başta olmak üzere kadınlarımızın önünü açacak yasal düzenlemeler üzerinde çalışmalar yürüttüğünü ve çabalarımızın sürdüğünü vurgulamak istiyor, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularımla kutlarım.

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 7, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları, Mesajlar,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "ÜNİVERSİTELERİMİZİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ"

Devamını oku
27282930
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

Başbakan Ünal Üstel, Karpaz bölgesinin KKTC’nin “incisi” ve vazgeçilmezleri olduğunu belirterek, bu bölgeye destek ve yatırımların süreceğini kaydetti.

Devamını oku
31
1
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel: "İki taraf arasında bir çözüm ancak 'egemen eşitlik temelinde iki ayrı devlet' anlayışıyla olabilir"

Devamını oku
2
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL  ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “ ‘BİTİRECEĞİZ’ DEDİK, ALSANCAK’A KADAR GELDİK”

Devamını oku
34567
89
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

Birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, maneviyatımızın yükseldiği, insan ve Allah sevgisinin yüreklerimizi aydınlattığı yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 

Devamını oku
1011121314
151617
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, Kanser Hastalarına Yardım Derneği başkanı Raziye Kocaismail ile yönetim kurulu üyelerini Başbakanlık Şeref salonunda kabul etti. Başbakan Ünal Üstel’e kabulde Başbakanlık müsteşarı Berhan Ongan ve Başbakanlık Özel Kalem müdürü İlgenBağcıer de eşlik etti.

Devamını oku
18192021
22232425262728
293012345

EasyDNNNewsCalendar

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345