Başbakan Erhürman Geçitkale Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

Başbakan Erhürman Geçitkale Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

 Geçitkale’de, atıl durumdaki  eski sinema binası  Geçitkale Belediyesi’nin projelendirmesi ve Türkiye Kalkınma ve Ekonomik  İşbirliği  Ofisi finansmanıyla  Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ne dönüştürüldü.

Sahne  ve toplantı salonu ile çok amaçlı kullanıma sahip olan Merkez özel günlerde cep sineması olarak da hizmet verecek.

Geçitkale Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışı bu akşam  Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.
Başbakan Tufan Erhürman yaptığı konuşmada,  bu dönemde Geçitkale’ye kaçıncı kez geldiğini hatırlamadığını belirterek, “Başkan 4 yılda 51 projeden bahsediyor. Biz buraya açılışlara gelip gitmekten yorulduk, Başkan  projelerden yorulmadı” dedi.

Belediyecilik ve siyasetin vizyon işi olduğunu vurgulayan Başbakan Erhürman,  vizyon yoksa bir kentin köye dönüşeceğini, eğer vizyon varsa bir köyün de kente dönüşeceğini, Geçitkale’de de yaşanmakta olanın bu olduğunu vurguladı.


Başbakan Erhürman, Belediye Başkanı Öztaş’ın , vizyonuyla, 4 yılda köyden çağdaş kent yaratma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.


Geçitkale’de  kültür sanat ve kongre merkezinin küçümsenmemesi gerektiğini kaydeden Başbakan Erhürman, Lefkoşa’da 19 yıl önce yanan devlet tiyatroları binası yapılamazken  Geçitkale’de kültür sanat ve kongre merkezi açıldığını kaydetti


Başbakan Erhürman,  bir belediyede  kaldırım yapmanın, sosyal tesisler yapmanın bir zorunluluk olduğunu kaydederek, bir kültür ve kongre merkezi yapmanın zorunluluktan öte bir vizyon olduğunun altını çizdi.


Başbakan Erhürman, kültür sanat ve kongre merkezinin sadece bir bina olmadığını, çocukların  burada  kültürel faaliyetlerde bulunarak sanatla buluşacaklarını da sözlerine ekledi.

Print
Posted: May 14, 2018,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910