Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Gönendere köy kahvehanesinde yer alan arsa dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanı sıra, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri ile yöre halkı katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de gençlerin köylerine topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini vurgulayarak, Kıbrıs meselesinde başarılı olunması için vatandaşların toprağına ve vatanına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Daha birçok köyde arsa dağıtılacağını kaydeden Başbakan Özgürgün, gençliğe hizmet vermenin yanı sıra köylerin de canlanmasını hedeflediklerini ifade etti ve gençlerin mutlu olmasının geleceğin de mutlu olacağı anlamına geldiğini belirtti.

Böylesi hizmetleri devletin gençlere vermesi gerektiğini anlatan başbakan Özgürgün, uzun yıllardan sonra ilk kez bölgede arsa dağıtım işleminin yer aldığını sözlerine ekledi.

   

Gönendere köy muhtarı Mustafa Bostancıoğulları, törende yaptığı konuşmada ilk defa köylerinde gençlere yönelik olarak kırsal kesim arsası dağıtıldığını ifade ederek, büyük göçün yaşandığı köyde artık gençlerin göç etmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

Sütlüce Muhtarı Hüseyin Kaplan da köyde ilk kez arsa dağıtıldığını kaydederek, köyün artık gelişerek nüfusunun artacağını belirtti.

Pınarlı Köy Muhtarı Ahmet Ardağan da arsa dağıtım töreninde emeği geçenlere teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün talimatı ile arsa dağıtım projesinin devam ettiğini ifade ederek, gençlerin kendi köylerinde ev sahibi olmalarının ve burada yuva kurmalarının önemine değindi.

Kırsal kesim arsalarının altyapılarıyla ilgili bütçenin ayrıldığını ve bu yönde çalışmaların eş zamanlı olarak başlatıldığını söyleyen Bakan Evren, dağıtılan arsaların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından hak sahibi gençlere arsaları dağıtıldı.

Print
Posted: Haz 16, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Aralık 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
10783

Başbakan Özgürgün:“Güçlü Bir Hükümete İhtiyaç Var”

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs TV’de “Empati” programında Ali Baturay ve Mehmet Hasgüler`in  sorularını yanıtladı.

“Neden erken seçim kararı aldığına” ilişkin soru üzerine Başbakan Özgürgün, seçimi güven oylaması olarak gördüğünü, Cumhurbaşkanı’nın bazı uygulamalarının da bunu gerektirdiğini belirterek,  “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.


Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Devamı
282930
10974

Başbakan Özgürgün:"Rum Ortodoks Kilisesinin Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir"

Kıbrıs Adasının tarihi sürecinde Kıbrıs Türklerine karşı her türlü düşmanca eylem ve söylemlerin mimarı, finansörü olan Rum Ortodoks Kilisesinin şimdiki Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir

Devamı
123
45678910
11459

Başbakan Hüseyin Özgürgün A Haber’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye sayesinde kan dökülmediğini, barışın sağlandığını ifade ederek ancak Kudüs konusunda alınan kararın, bölgedeki sorunları ve istikrarsızlığı büyüteceğini ve daha karmaşık hale getireceğini, alınan karardan bu sonucun çıktığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının, bölgedeki sorunları daha da büyüteceğini söylediKıbrıs’ın bölgeye yakınlığına ve gelişmelerden etkileneceğine dikkati çeken Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta yıllardır devam eden sorunu çözmek değil büyütmek isteyenlerin, şimdi aynısını Ortadoğu’da yaptığını kaydetti.

Devamı
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567