BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

 

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:


Birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, maneviyatımızın yükseldiği, insan ve Allah sevgisinin yüreklerimizi aydınlattığı yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan ayı boyunca tuttuğumuz oruçlar ve yaptığımız dualarla manevi bir arınma yaşadık. Birbirimize olan sevgi ve saygı duygularını pekiştirdik, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım etmenin hazzını tattık.

KKTC Hükümeti olarak bizler de Ramazan ayının gerektirdiği etkinlikleri organize ederken ülkemize, yurttaşlarımıza hizmet etmenin huzurunu daha derinden hissettik.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana geçen 40 yılı aşkın süre boyunca, ekonomimizi geliştirmek ve halkımızın refahını artırmak için büyük bir mücadele verdik ve veriyoruz. Mücadelemiz, azmimizi bilerken, ruhumuzu ve inancımızı da güçlendiriyor.

Bu mücadelede önemli aşamalar kaydettik, ancak önümüzde hala kat edilmesi gereken çok yol var.
Ekonomimizin kalkınması için siyasi istikrara ve güven ortamına ihtiyacımız var. Bu konuda önemli adımlar attık. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerimiz her zamankinden daha sağlam ve güçlü bir zemine oturuyor. Türkiye’nin desteği ile Türk dünyasıyla ilişkilerimizi hızla geliştiriyoruz. Bölgesel ve uluslararası alandaki etkinliğimiz de artıyor.

Ekonomimizin kalkınması için girişimciliği teşvik etmek adına da önemli adımlar atıyoruz.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu altyapı çalışmalarını hayata geçirmek için en önemli unsurlardan biri olan Türkiye kaynaklı finansman desteklerini imzaladığımız tarihi protokollerle sağlamaya devam ediyoruz.

Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi ve kendi ülkelerine dört elle sarılıp, bu topraklardan kopmamaları için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz, projeleri hayata geçiriyoruz.

Tarım ve turizm gibi potansiyeli yüksek sektörleri geliştirmek adına önemli çalışmalar yürütüyoruz.

Göreve geldiğimiz günden beri, KKTC'nin kalkınması, uluslararası alandaki görünürlüğünü ve saygınlığını artırmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti son yıllarda "Dünyayla Kucaklaşma" vizyonu çerçevesinde uluslararası alanda tanınırlığını ve etkileşimini artırmaya yönelik adımlar atmaktadır. Bu vizyonun temel amacı, KKTC'nin siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan dünyayla entegrasyonunu sağlamaktır.

Hükümetimiz bu vizyonun önemli bir savunucusu ve uygulayıcısıdır.
Çabalarımız sonucunda KKTC, uluslararası alanda önemli bir mesafe kat etmiş ve birçok ülke KKTC ile ilişkilerini geliştirmeye başlamıştır.


Son olarak Azerbaycan Milli Meclisinde, Azerbaycan-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu kurulmasıyla diplomasimiz için tarihi bir aşama kat edilmiştir.

Azerbaycan ile KKTC arasında kurmakta olduğumuz siyasi, ekonomik ve diplomatik bağlar daha da güçlenmiştir.

2023 yılı, KKTC için bir değişim, dönüşüm ve reformlar yılıydı.

2024 yılında da bu adımları daha da ileriye taşımak için kararlıyız.

Ekonomik kalkınma, dünya genelinde görünürlüğümüzü artırırken Türk dünyası ile olan ilişkilerimizi geliştirme, 2024 yılındaki en önemli önceliklerimiz biri olmaya devam edecek.

Birlik ve beraberlik içinde çalışarak, KKTC'yi daha güzel bir geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum.

Ben ve çalışma arkadaşlarım bu mübarek Ramazan Bayramı’nı halkımıza hizmet etmenin huzuruyla kutluyoruz.

Ramazan Bayramı'nın Anavatan Türkiye Cumhuriyeti'ndeki kardeşlerimize, tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyor, başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm yakınlarımızı rahmetle anıyorum; ruhları şad olsun.

Kıbrıs Türk Halkı'nın Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 9, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları, Mesajlar,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNALA ÜSTEL "ÖZEL SEKTÖRÜ GERİDE BIRAKMAYACAĞIZ"

Devamını oku
3012345
6789101112
131415161718
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "BÖLGE HALKI DÖRT DÖRTLÜK BİR YOLA KAVUŞACAK"

Devamını oku
19
20212223242526
272829303112
3456789