BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL , BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANI DESTİCİ'Yİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL , BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANI DESTİCİ'Yİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel , Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakan Ünal Üstel kabulde yaptığı konuşmada Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti ,15 Kasım Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ülkemizde görmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Başbakan Üstel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı KKTC'nin en büyük bayramı olduğunu ve devletin oluşumunda anavatanla birlikte şehitler verilerek, zorlu mücadeleler sonrasında bugünlere gelindiğini ifade etti.

Başbakan Üstel , KKTC 'nin, Anavatan  ile birlikte daha güçlü şekilde yoluna devam edeceğini söyleyerek, kararlılıkla tanınma yolunda yola devam edileceğini belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici kabulde yaptığı konuşmasında, heyeti ile birlikte KKTC halkının sevincine ortak olmak için adaya geldiklerini söyledi. 

Dünya var oldukça Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin var olacağını belirten Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu konuşmasında KKTC' nin tanıması gerektiğini söylemesi sonrası, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci üye olarak dahil edilmesinin

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 14, 2022,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler: