BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL , BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANI DESTİCİ'Yİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL , BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANI DESTİCİ'Yİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel , Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakan Ünal Üstel kabulde yaptığı konuşmada Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti ,15 Kasım Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ülkemizde görmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Başbakan Üstel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı KKTC'nin en büyük bayramı olduğunu ve devletin oluşumunda anavatanla birlikte şehitler verilerek, zorlu mücadeleler sonrasında bugünlere gelindiğini ifade etti.

Başbakan Üstel , KKTC 'nin, Anavatan  ile birlikte daha güçlü şekilde yoluna devam edeceğini söyleyerek, kararlılıkla tanınma yolunda yola devam edileceğini belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici kabulde yaptığı konuşmasında, heyeti ile birlikte KKTC halkının sevincine ortak olmak için adaya geldiklerini söyledi. 

Dünya var oldukça Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin var olacağını belirten Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu konuşmasında KKTC' nin tanıması gerektiğini söylemesi sonrası, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci üye olarak dahil edilmesinin

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 14, 2022,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Şubat 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
30
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, KKTC’de resmi temaslarda bulunan Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Devamını oku
31
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN  BASIN AÇIKLAMASI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN BASIN AÇIKLAMASI

Başbakan Ünal Üstel, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ( (KTMMOB) Başkanı Tunç Adanır ve birliğe bağlı oda başkanlarıyla görüştü; toplantıdan mutabakat çıktı.

Devamını oku
12345
6
789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112